AGR-Polska

Pytamy – jakim sposobem być eko i dlaczego?

Termin ekologia wpisał się już na stałe do powszedniego słownictwa. Ochrona środowiska naturalnego i racjonalne wykorzystanie jej zapasów, to problemy, które stały się rzeczą całej ludzkości. Jeżeli mniemamy, że nasze nastawienie oraz działania nie mają większego wpływu stan środowiska , to nic w wyższym stopniu błędnego. By nie natężać niepomyślnych zmian w naturze, najlepiej zacząć od siebie.
Czytaj...

Zbiorniki przeponowe – ich użycie oraz pozytywy i minusy

Zbiorniki przeponowe służą do składowania wody w celach przemysłowych czy też spożywczych. Wolno je także połączyć ze zbiornikami głębinowymi albo hydroforowymi, dzięki czemu będzie wolno wykorzystywać je do zasilania wodą armatury rolnych, domów jednorodzinnych bądź także gospodarstw ogrodniczych i rzemiosła. Zbiorniki przeponowe są więc używane na ogromnie dużą skalę.
Czytaj...

W przypadku, gdy powinieneś zaopatrywać domostwo w wodę, kup zbiornik hydroforowy

Woda jest podstawowym surowcem, nie można się bez niej obejść. Bywa istotna w mieszkaniach, w firmach, gospodarstwach rolnych i przy uprawach, jak też przy zwyczajnych przydomowych ogródkach – wszędzie jest niezbędna. W sytuacji, gdy musi się zaopatrzyć w wodę posiadany obiekt, należy nabyć odpowiednią instalację. Dzięki niej otrzyma się nieograniczony dostęp do czystej wody wspaniałej jakości.
Czytaj...

Jak odpowiednio poradzić sobie z upałami?

Wysokie temperatury mogą sprawić, że będziemy czuć się źle i na nic nie będziemy mieli siły. To normalne, jednakże warto sprawiać, żeby samopoczucie stało się jak najwłaściwsze i nie zaniedbywać się podczas gorących dni. Upały można bez problemu przetrwać. Jak to uczynić?
Czytaj...

Efektywne zapobieganie nadmiernemu wzrostowi ciśnienia w instalacjach – jak to zrobić

W instalacjach ogrzewających istotną rolę odgrywa zapobieganie zbytniemu przyrostowi ciśnienia. Kłopot ten rozstrzygają przeponowe zbiorniki wzbiorcze, dzięki którym realna jest kompensacja rozszerzalności termicznej wody. Naczynie wzbiorcze pełni parę ról. Nieodzowne jest utrzymywanie ciśnienia w każdym miejscu instalacji przy uwzględnieniu możliwych dopuszczalnych granic. Istotne pozostaje zapewnienie ochrony przed nadmiernym podwyższeniem, lub obniżeniem ciśnienia. Naczynie przeponowe wyrówna pojemność wody grzewczej w rezultacie zmian temperatury. Równie znaczące zadanie to uzupełnianie możliwych mniejszych deficytów wody w instalacji.
Czytaj...

Które urządzenia wskazane jest użyć w procesie oczyszczania wody?

Nie da się zatuszować faktu, że przedsiębiorstwa produkcyjne wciąż odgrywają relewantną rolę w rozwijaniu naszej rodowitej gospodarki. Liczba osób, jaka zatrudniona jest w firmach wytwórczych oscyluje na stosunkowo kolosalnym poziomie, w zestawieniu z krajami europejskimi. Taki stan rzeczy jest jak w największym stopniu do zaakceptowania, dlatego że ich obecność pozwala stale powiększać stopę zatrudnienia w naszym kraju.
Czytaj...

Solary, czy warto? Zwróć uwagę na nasze propozycje!

Coraz więcej właścicieli domów w naszym kraju decyduje się na solary. Jednak czy w każdym przypadku taka inwestycja ma sens? Spróbujemy dać odpowiedź na to zapytanie. Na pierwszy rzut oka kolektory słoneczne zdają się wspaniałym urządzeniem. Zamiast wydawać pieniądze na coraz droższą energię z węgla i dodatkowo skażać środowisko, otrzymujemy bezpłatne ciepło ze słońca.
Czytaj...

oczyszczalnia ścieków, czyli doskonały pomysł na czystsze środowisko

Ponieważ wody są brudne i w dodatku sami je zanieczyszczamy powinniśmy pomyśleć o własnym wpływie na otaczającą przyrodę. Duża liczba ludzi mówi, że niewiele da, gdy pojedyncza osoba będzie działała ekologicznie i tu niestety leży najczęstszy błąd w rozumowaniu. Musimy zacząć działać w ramach zasady: myśl globalnie, działaj lokalnie. W momencie, gdy nie jesteśmy podłączeni do sieci wodociągowej, dobrze jest pomyśleć o własnej oczyszczalni ścieków.
Czytaj...