AGR-Polska

Pierścień oporowy, prasy krawędziowe

Jest wiele niewielkich elementów, bez których sporo maszyn nie dałoby rady we właściwy sposób działać. Dla niewprawnego obserwatora one są niemal niewidzialne. Ale dla ludzi, które znają się na rzeczy każdy nawet ten najmniejszy element jest niezmiernie ważny. Oni wiedzą, że potrzebny jest pierścień oporowy. Tak nieduża rzecz daje możliwość wypełnienia przestrzeni między dwoma pozostałymi elementami, dzięki czemu blokuje rozchodzenie się podkładek pierścieniowych. To niezmiernie istotne, bo upraszcza działania na innych poziomach. Co istotne możemy wybierać uniwersalne pierścienie oporowe, które będą pasowały do niemal każdego systemu.
Czytaj...

Rozważasz kupno maszyn tartacznych? Sprawdź ich rodzaje?

Jeśli parasz się obróbką drewna, z pewnością interesują cię najlepszej jakości maszyny tartaczne. Możesz takie kupić u wielu producentów oferujących się nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też w wielu sklepach internetowych, niejednokrotnie gwarantujących o wiele mniejsze ceny. Zanim jednak wyposażysz się w niezbędne ci urządzenia, powinieneś starannie poznać ich rodzaje, aby kupić sprzęty, które będą urzeczywistniać twoje wymagania.
Czytaj...

Dlaczego pneumatyczne urządzenia stanowią ciekawą alternatywę dla pozostałych rodzajów, opis ich najważniejszych zalet.

Większość maszyn, urządzeń i rozmaitych narzędzi wymaga jakiegoś zasilania. Obecnie najczęściej używany do tego celu jest prąd elektryczny, zdecydowana większość sprzętów działa w oparciu o niego. Jest jednak sporo obszarów, w jakich dużo lepiej sprawdzać się będą jakieś inne media.
Czytaj...

Zadbaj o nieco luksusu w swoim mieszkaniu, montując klimatyzatory

Jeszcze całkiem niedawno klimatyzacja okazywała się synonimem luksusu i była stosowana tylko w obiektach komercyjnych, jak też w domach zamożnych ludzi. Teraz aparaty klimatyzacyjne występują w coraz atrakcyjniejszych cenach i na ich kupno może sobie pozwolić niemal każdy. To pomyślna alternatywa, aby w okresie letnim schronić się przed panującym skwarem oraz zatroszczyć się o przyjemną atmosferę w czterech ścianach mieszkania. Warto też pamiętać, że niektóre urządzenia mają funkcję grzania i w zimowe miesiąca bywają równie przydatne.
Czytaj...

Co zrobić ze zużytym sprzętem AGD?

Kupując nowiusieńki sprzęt AGD, nierzadko nie mamy pojęcia co zrobić ze starym. Dostarczyć na złom? Wyrzucić na śmietnik? Radzimy co uczynić w takiej sytuacji, ażeby nie łamać prawa oraz nie zatruwać środowiska.
Mimo, iż oprzyrządowania AGD nie wymieniamy nazbyt często, w końcu jednakże nadchodzi taka chwila.
Czytaj...

W jakich urządzeniach wykorzystywane są obecnie silniki elektryczne, jakie są ich główne rodzaje i odmiany.

Silniki elektryczne są jednymi z bardzo często stosowanych urządzeń zasilanych za pomocą tego medium. Tak naprawdę występują one w prawie wszystkich sprzętach AGD, w samochodach a nawet sprzęcie komputerowym, nie mówiąc już o tym, jak dużo wykorzystuje ich przemysł. Za pomocą silników zasila się różnego rodzaju linie produkcyjne, urządzenia i maszyny, i trudno obecnie by było wyobrazić sobie nowoczesny przemysł bez nich.
Czytaj...

Z branży budowlanej

Nasza gospodarka pomimo szalejącego kryzysu bez przerwy się rozwija. Dzięki temu buduje się mnóstwo nowych obiektów. To także zasługa funduszy unijnych. Finansuje ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Wielu rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, aby kupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której postawią swój wymarzony dom.
Czytaj...

Kątownice

Bez odpowiednich przyrządów ciężko teraz przeprowadzać pewnego W dużej ilości firm zajmujących się sprzedawaniem tego typu licznych narzędzi prosto stracić orientację. Rozmaite sklepy oferuje bardzo szeroką gamę narzędzi, lecz nie wszystkie z nich są konieczne do prac remontowych lub pomiarowych. Czy opłaca się nabywać sprzęt warsztatowy w drobnych sklepach czy też w dużych marketach, czy raczej polować na okazje, czy też nabywać narzędzia, takie jak dla przykładu kątownice już sprawdzonych marek?
Czytaj...

Żurawie firmy Potain do kupienia polskim rynku – przyjrzymy się im lepiej

Żurawie budowlane to szeroka oferta sprzętu o rozmaitych rodzajach, wysokościach podnoszenia, długościach wysięgnika oraz udźwigach. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne żurawie budowlane od marki Potain. Przegląd żurawi dostępnych na polskim rynku modeli dolnoobrotowych i górnoobrotowych o zróżnicowanych atrybutach uprości wybór odpowiedniego urządzenia dźwignicowego.
Czytaj...

Czujnik temperatury

Czujniki temperatury używane są w bardzo wielu gałęziach przemysłu . Najpopularniejsze to na przykład elektronika samochodowa, stacje meteorologiczne czy choćby klimatyzatory. I naturalnie wiele, wiele innych. Czujnik temperatury, by działał odpowiednio, musi być najwyższej jakości. Od niego często zależy działanie aparatury, powiadamianie o za wysokiej czy niskiej temperaturze, która może zaburzać działanie.
Czytaj...