AGR-Polska

Żurawie firmy Potain do kupienia polskim rynku – przyjrzymy się im lepiej

Żurawie budowlane to szeroka oferta sprzętu o rozmaitych rodzajach, wysokościach podnoszenia, długościach wysięgnika oraz udźwigach. Poniżej prezentujemy najbardziej popularne żurawie budowlane od marki Potain. Przegląd żurawi dostępnych na polskim rynku modeli dolnoobrotowych i górnoobrotowych o zróżnicowanych atrybutach uprości wybór odpowiedniego urządzenia dźwignicowego.
Czytaj...

Co zrobić ze zużytym sprzętem AGD?

Nabywając nowiusieńki sprzęt AGD, częstokroć nie wiemy co zrobić ze starym. Dostarczyć na złom? Wyrzucić na śmietnik? Radzimy co uczynić w takiej sytuacji, aby nie łamać przepisów jak też nie zatruwać środowiska.
Mimo, iż sprzętu AGD nie wymienia się nazbyt często, w końcu jednak nadchodzi taka chwila.
Czytaj...

Dlaczego pneumatyczne urządzenia stanowią ciekawą alternatywę dla pozostałych rodzajów, opis ich najważniejszych zalet.

Duża część urządzeń, maszyn i rozmaitych przyrządów wymaga jakiegoś zasilania energią. Obecnie najczęściej stosowany do tego celu jest prąd elektryczny, duża część mechanizmów działa w oparciu o niego. Jednak są obszary, w jakich dużo lepiej sprawdzać się będą inne media.
Czytaj...

W jakich urządzeniach wykorzystywane są obecnie silniki elektryczne, jakie są ich główne rodzaje i odmiany.

Elektryczne silniki są jednymi z bardzo często stosowanych urządzeń zasilanych za pomocą tego medium. Tak naprawdę stosuje się je w większości sprzętów gospodarstwa domowego, w samochodach a nawet sprzęcie komputerowym, nie mówiąc już o tym, ile wykorzystuje ich przemysł. Przy pomocy silników najróżniejsze linie produkcyjne, urządzenia i maszyny, i trudno aktualnie by było wyobrazić sobie nowoczesny przemysł bez nich.
Czytaj...

Czujnik temperatury

Czujniki temperatury używane są w bardzo wielu gałęziach przemysłu . Najpopularniejsze to na przykład elektronika samochodowa, stacje meteorologiczne czy choćby klimatyzatory. I naturalnie wiele, wiele innych. Czujnik temperatury, by działał odpowiednio, musi być najwyższej jakości. Od niego często zależy działanie aparatury, powiadamianie o za wysokiej czy niskiej temperaturze, która może zaburzać działanie.
Czytaj...

Atrakcyjne ogrodzenia panelowe w adekwatnych cenach

Najwyższej jakości ogrodzenia panelowe, jakie ma w ofercie wielu krajowych producentów, istnieje szansa kupienia w całości z wszelakimi dodatkowymi dodatkami. Automatyczne urządzenia do bram oraz dodatkowe furtki, tak przydatne podczas instalacji bram takich jak ogrodzenia panelowe. Producenci oferujący nowoczesne ogrodzenia domowe mogą podać atrakcyjne obniżki nie tylko dla stałych klientów. Sprzedaż oraz montowanie idzie zwykle w parze, więc dowożenie ogrodzeń do zamawiającego jest bezpłatne.
Czytaj...

Z branży budowlanej

Rodzima gospodarka pomimo szalejącego kryzysu nieustannie się rozwija. Dzięki temu buduje się mnóstwo nowych obiektów. To też zasługa funduszy unijnych. Finansuje ona budowę wielu ośrodków, czy budynków do użytku publicznego. Mnóstwo ludzi woli zainwestować swoje środki we własne cztery ściany. Młode pary starają się o pożyczki, po to, aby zakupić gotowe mieszkanie lub działkę, na której wybudują swój wymarzony dom.
Czytaj...

Sprawunki internetowe są najdoskonalszym rozwiązaniem dla osób poszukujących interesujących artykułów 259TAN

Obecnie internet jest narzędziem powszechnie wyzyskiwanym przez ludzi w przeróżnych celach. Dzięki niemu dopuszczalne jest komunikowanie się z innym człowiekiem oddalonym o setki kilometrów, płacenie rachunków lub realizowanie najbardziej powszednich czynności takich jak zakupy. Z pewnością możliwości internetu zdecydowanie ułatwiły wielu osobom funkcjonowanie i zapewniły ciekawe narzędzie do rozwoju własnych pasji bądź zajęć.
Czytaj...

Pierścień oporowy, prasy krawędziowe

Jest bardzo dużo małych elementów, bez których wiele urządzeń nie dałoby rady we właściwy sposób funkcjonować. Dla niedoświadczonego obserwatora one wręcz nie istnieją. Jednak dla osób, które znają się na rzeczy każdy nawet ten najdrobniejszy element jest niezmiernie istotny. Oni mają świadomość, że potrzebny jest pierścień oporowy. Tak mała rzecz daje możliwość wypełnienia przestrzeni między dwoma pozostałymi elementami, przez, co uniemożliwia obluzowanie się podkładek pierścieniowych. To niezmiernie istotne, bo ułatwia działania na pozostałych poziomach. Co ważne można kupić uniwersalne pierścienie oporowe, które będą pasowały do niemal każdego systemu.
Czytaj...

Wszechobecne wykorzystywanie wszelkiego typu dźwigów nie ma granic.

Po to by przemysł budowlany sprawnie funkcjonował, nieodzowne są kolosalne maszyny. Udostępniane w różnorakich formatach, co daje szerokie pole manewru w zakresie pułapu unoszenia przedmiotów a także rozmiar powierzchni, na której urządzenie ma możliwość manewrować. Dźwignice, używane sa do budowania zazwyczaj na dużą wysokość. Maszyny stoczniowe są stosowane zwykle w porach i służą do przeładunku produktów ze statków na nabrzeże lub odwrotnie. Wykorzystywane są również w transporcie wodnym oraz do robót modernizacyjnych i konstrukcyjnych statków.
Czytaj...

Różne typy przenośników przemysłowych

Przenośniki kubełkowe są to urządzenia transportu bliskiego. Służą one do transportowania materiałów luźnych albo konkretnych ekwipunków wzdłuż konkretnie określonej drogi. Są one zazwyczaj napędzane silnikami elektrycznymi, ale niekiedy też spalinowymi. Biorąc pod uwagę ich konstrukcję rozróżniamy przenośniki cięgnowy, bezcięgnowy oraz przenośnik z ośrodkiem pośredniczącym.
Czytaj...

Przenośniki rolkowe powinny być w każdej firmie

Jeśli dostrzegliśmy, że nasi podwładni posiadają kłopot z przenoszeniem jakichś kartonów, albo bardzo sporo godzin tracą na przenoszeniu ich z jednego miejsca na drugie, bo nie opłaca się stosować wózka widłowego, to należy się namyślić czy idealne nie okażą się przenośniki rolkowe. Są to specjalne przenośniki, które zbudowane są z rolek, po których przesuwa się konkretna rzecz.
Czytaj...