AGR-Polska

Majsterkowicz handmade, czyli co powinno się tam znajdować

Wielu ludzi ostatnimi czasy podąża za modą, którą jest wykonywanie rozmaitych przedmiotów czy też robót samodzielnie w zaciszu swojego domu albo garażu. Taki trend przyszedł do nas z Zachodu i dlatego właśnie znany jest pod nazwą angielską „handmade”, co można w swobodnym tłumaczeniu zrozumieć, jako „zrób to sam”. Jeśli zatem i my chcielibyśmy bardziej poszerzyć swoje horyzonty i zacząć zupełnie samemu uczyć się nowych umiejętności, to pamiętajmy, że konieczne będą nam w tym celu specjalne materiały, które posłużą do wykonania danych prac. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwości i skompletować cały zestaw najbardziej potrzebnych akcesoriów. Jeżeli zatem jesteśmy gotowi do pracy, to oczywiście na samym wstępie zastanówmy się, co nam się przyda, a co możemy pominąć. W ten sposób później nie będzie problemu z wykonaniem zadania.
Czytaj...

Przy pomocy tynków ozdobnych można otrzymać bardzo ciekawe efekty na powierzchniach ściennych

Mając na uwadze estetyczny wygląd budynku, szuka się interesujących rozwiązań, które nadadzą obiektom wyjątkowego charakteru. Wykorzystanie optymalnych materiałów wykończeniowych okazuje się ważne dla uzyskania przyjemnego efektu wizualnego, jak także dbania o czystość oraz trwałość aranżowanych powierzchni. Należy odpowiednio pomyśleć nad doborem idealnych pokryć i poznać ich niezwykłe przeznaczenie.
Czytaj...

Cztery kąty na Krzykach we Wrocławiu

Kiedy marzymy o mieszkaniu w stolicy Dolnego Śląska powinniśmy zakasać rękawy i zacząć poszukiwania. To duży rynek deweloperski, stale pojawiają się nowe oferty mieszkaniowe. W dodatku musimy pomyśleć, czy odpowiada nam mieszkanie prosto od dewelopera czy może rynek wtórny będzie nam bardziej pasował. Wiadomo, że wszystko jest związane również z tym jak dużo posiadamy środków.
Czytaj...

Szukasz mieszkania od dewelopera? Zorientuj się, jaki jest standard wykończenia, aby nie musieć wykonywać dodatkowych prac

Szukanie mieszkania Wrocław wydaje się być miłym zajęciem, ponieważ rozglądamy się za miejscem, w jakim zaczniemy żyć na nowo. Ale wcale tak nie jest, bo deweloperzy we wszelaki sposób próbują nas oszukać, aby zaoszczędzić na swoich kosztach oraz przekazać trudności związane z wykończeniem ludziom, którzy zdecydują się na konkretne lokum mieszkaniowe. Dlatego tak ważne jest, by przed zawarciem umowy zorientować się w standardzie wykończenia. Co to znaczy?
Czytaj...

Oświetlenie w technologii led na najwyższym poziomie!

Oświetlenie w technologii led jest znane od dawna. Konsumenci doceniają wyjątkową jakość, jaka zapewnia długoletnie użytkowanie halogenów i listew. Opinie specjalistów, co od lat korzystają z nich na co dzień w swojej pracy, są tak bardzo cenne. Oryginalne listwy led zostały wykonane z pełnym profesjonalizmem, natomiast wybór modeli jest przytłaczający.
Czytaj...

W sytuacji, gdy chcesz chwalić się swoim lokalem, musisz zadbać o piękne projekty

Niejednokrotnie ludziom przytrafia się podziwiać zdjęcia pięknych pomieszczeń oraz zastanawiać się, czy naprawdę ktoś mieszka w takich pałacach. Współczesne projekty kojarzą się z wielkimi kosztami, drogim wyposażeniem i dekoracjami z górnej półki. Ale za tworzeniem luksusowych, nowoczesnych mieszkań, stoją nie tylko duże pieniądze, lecz też wybitny gust osób, które wykonują projekty wnętrz.
Czytaj...

Jak pomalować ścianę farbą strukturalną? Farba strukturalna – jak nią pomalować ścianę?

Najnowsze trendy dotyczące malowania ścian, opierają się nie tylko na barwnych farbach, lecz coraz częściej na motywach dekoracyjnych. Nadają mieszkaniu nowoczesny i ciekawy charakter. Sprawiają również, iż we wnętrzach milej jest przebywać. Ponadto nie są trudne w użytkowaniu, dlatego można malować nimi samodzielnie.
Czytaj...

Jakiego rodzaju narzędzia staną się priorytetem w odpowiedniej aranżacji nieruchomości?

Aranżacja mieszkania wiąże się z koniecznością nabycia wielu sprzętów, które mogą mniej lub bardziej nadwerężyć nasz budżet. W przypadku gdy zdecydujemy się na zakupy w marketach lub w sklepach online, bez wątpienia uda nam się nieco zaoszczędzić, szczególnie w przypadku kupna większej ilości materiałów budowlanych. Należy zastanowić się, które z nich okażą się priorytetem w perspektywie aranżacji oraz przebudowy domu.
Czytaj...

Mieszkanie od dewelopera – wymarzona nieruchomość dla sporej ilości ludzi, którą coraz łatwiej można zakupić.

Posiadanie własnego mieszkania albo domu jest w dzisiejszych czasach marzeniem wielu jednostek. Próbują one jak mogą uczynić wszystko aby to marzenie osiągnąć. Niestety częstokroć zmuszeni są oczekiwać dość dużo czasu zanim uda im się to wyśnione mieszkanie zakupić. Jednak, gdy uda im się już to uzyskać jest to często dla nich jeden z najszczęśliwszych dni.
Czytaj...

Atrakcyjne propozycje fototapet do restauracji i nie tylko

Zwracając uwagę dzisiaj na fototapety do restauracji, przyznać powinno się fakt, że gama propozycji ciągle się rozrasta o robiące ogromne wrażenie propozycji. Mnogość opcji do wyboru zachęca użytkowników z czerpania z dobrodziejstw producenta. Zadowoleni właściciele restauracji, co wybrali już pewien czas temu którąś z proponowanych fototapet, czują przyjemną zmianę i chętnie zarekomendują swoim kolegom i koleżankom po fachu tego rodzaju modernizację.
Czytaj...

W jaki sposób się przygotować do wyremontowania łazienki, jak odpowiednio zaplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to najtrudniejsze i najbardziej kosztowne do urządzenia pomieszczenie w domu, pomimo że zajmuje najmniejszą powierzchnię. Lecz jej kompletny remont będzie się wiązał z paroma dniami prac i kosztami co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Sporą część wydatków będzie zajmowała robocizna, zwłaszcza jeżeli na początku konieczne będzie pozbycie się starych płytek, również nowe płytki będą kosztować sporo pieniędzy. Do tego dojdzie położenie instalacji, kupno wanny, umywalki i WC, oraz wszystkich koniecznych akcesoriów.
Czytaj...

Problematyczna wilgoć w pomieszczeniach – jak się przed nią chronić

Jednym z największych kłopotów nękających ludzi mieszkających w starych budynkach są nieszczelne okna i dachy. W rezultacie pomieszczenie bardzo szybko się wychładza, jak również możliwe jest przenikanie do środka nadmiaru wilgoci. Problem występowania wilgoci i różnorodnych pleśni w pomieszczeniach bywa zjawiskiem bardzo uciążliwym i niełatwym do pozbycia się.
Czytaj...

W jakich sytuacjach trzeba sprawdzić stan sieci elektrycznej w swoim mieszkaniu?

Każdy zarządca budynku powinien co jakiś czas przeprowadzić kontrolę instalacji elektrycznej. To bardzo istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców, aby regularnie kontrolować działania instalacji. W tym celu powinno się wynająć odpowiednią firmę lub fachowca, który oceni najważniejsze elementy instalacji i skontroluje, czy działa poprawnie. Elektryk przeważnie sprawdzą również grubość izolacji oraz stan tablicy rozdzielczej.
Czytaj...

Dobór właściwych schodów – czyli w jaki sposób z łatwością przejść przez proces wykańczania domu

Wybór idealnych schodów jest niezwykle ważnym elementem wykończenia domu, ponieważ jest on inwestycją na daleką przyszłość. Chcąc dobrać schody odpowiednio do indywidualnych potrzeb warto zastanowić się przede wszystkim nad funkcjonalnością schodów, a co za tym idzie, także nad surowcem, z którego mają być one wykonane. Jak się okazuje idealnym rozwiązaniem dla wielu osób są aktualnie schody jesionowe, ponieważ pozwalają one uzyskać zarówno bardzo szykowny efekt, jak i wyróżniają się nienaganną wytrzymałościąjeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne.
Czytaj...