AGR-Polska

Nowatorskie techniki w połączeniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi

W jakimkolwiek domu powinien znaleźć się kominek. Nadaje charakteru, w zależności od design’u, modernistycznego lub tradycyjnego. Przydaje pomieszczeniu ciepła, nawet jeśli nie płonie w nim ani jedna szczapa. Może być uzupełnieniem wyposażenia, naprzeciw którego z ochotą się domownik relaksuje, w pojedynkę albo w gronie rodziny czy przyjaciół.

Czytaj...

Nie ma wątpliwości, że ceramika w budownictwie wiedzie prym i nic raczej nie wskazuje, że przyszłości się coś zmieni

Nie ulega wątpliwości, że od wieków w budownictwie dominuje ceramika, a więc – dawniej stosowanie wyrobów przygotowywanych z gliny i wypalanych w celu osiągnięcia dużej odporności, dzisiaj – wykorzystywanie rozmaitych tworzyw składających się z substancji nieorganicznych (poza metalami i ich stopami) i wypalanie ich. Można nawet powiedzieć, że ceramika jest najstarszym wyrobem przygotowywanym przez człowieka i zainteresowanie nią wciąż nie słabnie.
Czytaj...

Osuszacze i sprężarki powietrza, czyli urządzenia za pomocą jakich właściwie funkcjonują odpowiednie gałęzie przemysłu

Tego typu urządzenia są potrzebne tam, gdzie ważne jest osuszanie powietrza w różnych procesach technologicznych, przykładowo, w magazynach, gdzie obowiązkowe jest utrzymanie niezbyt wysokiego poziomu wilgoci. Chodzi o miejsca, gdzie przechowujemy materiały i produkty, jakie mogą być narażone na wilgoć.
Czytaj...

W jaki sposób dbać o ogród? Mamy dobre podpowiedzi

Ogród to szczególne miejsce dla każdego właściciela. Niezależnie od swoich rozmiarów jest miejscem relaksu, w którym można się wyciszyć i odpocząć po całym dniu. Metod urządzania ogrodów jest bardzo wiele; klasyczne szkoły w tym zakresie powstawały już wiele wieków temu. Od najdawniejszych czasów bowiem ceniono urok i uspokajający wpływ tego miejsca. Kilkanaście lat temu jeszcze popularne było przykładowo prowadzenie przydomowych ogródków warzywnych, przez co posiadało się naturalne wyroby bez konieczności nabywania ich.
Czytaj...

W jaki sposób profesjonalnie przygotować się do budowania domu?

W naszym życiu w wielu przypadkach zdarzają się sytuacje, kiedy zgłaszamy zamówienie na nowy budynek. Jego przeznaczenie, szczególnie w przypadku gdy prowadzimy firmę najczęściej jest przemysłowe, niemniej jednak nie jest to reguła. Często pragniemy również zbudować nowy dom, który przez następne lata będzie nam służył w przyszłości.
Czytaj...

Plusy i minusy płaskich dachów, najważniejsze techniki i rozwiązania używane przy tego typu konstrukcjach

Jednymi z najczęściej spotykanych rodzajów dachów są wersje spadziste. Posiadają one mnóstwo zalet i doskonale sprawdzają się w większości budynków. Dobrze będą sobie dawać radę z deszczem i śniegiem, a dzięki temu że mają spadek nie będą potrzebować zbyt dużej szczelności pomiędzy elementami pokrycia, przez co nie wymagają równocześnie materiałów najwyższej jakości. wolne od wad – koszt spadzistego dachu jest znacznie większy niż dachu płaskiego, oprócz tego są spore problemy z postawieniem konstrukcji, jeśli dach jest bardziej rozbudowany.
Czytaj...

Przydatne oraz aktywne oprogramowanie dla firm budowlanych

Każda firma, niezależnie od tego, w jakiej funkcjonuje branży, korzysta współcześnie z nowomodnych programów i programowania, jakie sporo ułatwiają funkcjonowanie firmy. Mając dostęp do komputerów i Internetu, zdołamy polepszyć działalność firmy oraz ułatwić pracę pracownikom, dodatkowo na rynku pojawiają się nowiusieńkie oprogramowania, aplikacje czy programy dla firm, także dla firm budowlanych.
Czytaj...

Masz swój dom? Postaraj się o ocieplenie!

Jeżeli jesteś radosnym posiadaczem własnościowego domu, jesteś w niezwykle wygodnej sytuacji. Znoje budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i można radować się z własnego, przydomowego ogródka. Jednak ciepły czas warto również przeznaczyć na inwestycje. Jeżeli bowiem żyjesz w wieloletnim budynku, sporządzonym jeszcze w czasach, kiedy najnowsze technologie nie były nikomu znajome, prawdopodobne że nie jest ono dostatecznie ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto kila rzeczy o które możesz zadbać, aby w grudniu zaoszczędzić znaczne kwoty.
Czytaj...

Upały umią dać się porządnie we znaki, wybierz właściwy rodzaj klimatyzacji i ciesz się przyjemnym chłodem w domu

Choć w zimowe miesiące zdarza nam się tęsknić za letnimi upałami, kiedy w końcu przychodzi lato, wysokie temperatury prędko dają się nam we znaki. Upały okazują się nieprzyjemne, sprawiają, że trudno jest wysypiać się i dobrze odpocząć. Nie stają się one właściwe też dla zdrowia i dużo osób kiepsko się czuje, gdy temperatura za bardzo wzrasta.
Czytaj...

Jak wybrać naprawdę solidną ekipę remontową? Kilka wskazówek!

W dzisiejszych czasach budowa domu to niewątpliwie nie bułka z masłem. Jakkolwiek coraz więcej ludzi decyduje się porzucić pracę w korporacji i przenieść się na wieś, w sprawie budowania domów zwykle nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia. Właśnie w takich przypadkach niewątpliwie przydaje się solidna ekipa budowlana – jak jednak taką wybrać?
Czytaj...

Remontowanie mieszkania – jakie prace mają największe znaczenie oraz czemu dobrze jest korzystać z usług fachowców?

Odnawianie mieszkania związane jest z reguły z koniecznością poniesienia dość dużych nakładów finansowych, więc nie należy się dziwić, że wiele osób odkłada podobną decyzję możliwie jak najdłużej. Na szczęście, obecnie na rynku swoje usługi proponują profesjonalne ekipy remontowe, wobec czego prace można zakończyć dość szybko oraz mieć pewność, że efekt finalny będzie zadowalający.
Czytaj...

Budowa domu i kategorie materiałów

Budowa domu jest procesem wymagającym i zawiłym. Wymaga przede wszystkim pomocy profesjonalistów w zakresie budownictwa. Niestety część ludzi o tym nie wie i wykonuje prace samodzielnie lub zleca je „po znajomości”. Tymczasem praca wykonana w taki sposób nierzadko kończy się stworzeniem obiektu wadliwego i niestabilnego, który po krótkim czasie będzie wymagał wielu napraw lub przebudowy.
Czytaj...

Chcesz mieszkać w Warszawie bądź w jej okolicach? Przekonaj się, gdzie poszukiwać idealnych propozycji

Konieczność zmiany mieszkania może czekać nas w każdym momencie życia. Niekiedy wynika to z przyczyn powiększania rodziny, kolejnym razem z racji znalezienia pracy w innym mieście lub początku nowego życia z dopiero co poślubioną drugą połówką. Jeśli i ciebie dotyczy jeden z powyższych powodów albo z całkiem innych motywów chcesz mieszkać w stolicy bądź w jej rejonie, powinieneś orientować się, gdzie poszukiwać ofert, które przykują twoją uwagę.
Czytaj...