AGR-Polska

Zakładanie ogrodu po budowie – od planowania ogrodu do pielęgnowania

Ziemia po budowie rzadko nadaje się od razu do obsadzenia roślinami. Zanim przystąpisz do zakładania ogródka, przygotuj parcelę według naszych porad. Zobacz, jak zaplanować ogródek. Oto wskazówki krok po kroku, poczynając od projektowania, przez urządzanie po pielęgnację ogrodu. Zawsze pomóc sobie możesz wpisując w wyszukiwarkę zwrot: projekty ogrodów Warszawa lub zakładanie ogrodów Warszawa.
Czytaj...

Ekologiczny sklep internetowy

W Polsce, jak i wszędzie panuje moda na zdrowiutką żywność ekologiczną. Aczkolwiek, co to znaczy, że żywność jest ekologiczna, czym jest produkt ekologiczny? Nieraz zakupując w hipermarkecie tradycyjną włoszczyznę ludzie są przekonani, że jednakże to jedynie warzywa i cóż z nimi może być nie tak. A jednakże może! Warzywa ekologiczne różnią się od tych normalnych” z marketu.
Czytaj...

Nowe życie sprzętu elektrycznego i elektronicznego!

Często zdarza się, że nie wiemy co zrobić z zepsutą pralką, odkurzaczem, czy bateriami od pilota albo telefonu – z powodu braku odpowiedniej wiedzy bardzo często lądują na śmietniku, co nie jest właściwym rozwiązaniem, szczególnie dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Co zrobić, by nie tylko zadbać o przyrodę, ale również skutecznie i szybko pozbyć się niepotrzebnych rzeczy?
Czytaj...

W jaki sposób kupić właściwą butelkę na wodę?

Czy orientujesz się, co jest zasadniczym składnikiem ciała człowieka? To woda – płyn, bez jakiego nie żylibyśmy dłużej niż kilka dni. O ile bez pożywienia jesteśmy w stanie przeżyć przez miesiąc, o tyle bez wody wytrzymamy maksymalnie tydzień. Jest nam potrzebna do życia, a każdego dnia musimy wypijać około 2,5 litra, chyba że regularnie ćwiczymy bądź pracujemy w pomieszczeniach o wysokich temperaturach, w takich wypadkach ta ilość może powiększyć się do nawet 4-5 litrów. Jednak teraz już nie będziesz musiał raz na kilka dni kupować zgrzewki wody, wystarczy odpowiednia butelka na wodę z filtrem.
Czytaj...

W jaki sposób firmy mogą realizować rozsądną i zgodną z przepisami gospodarkę odpadami przemysłowymi.

Przy niewielkich firmach zajmujących się produkcją albo usługami niezwykle istotne są kwestie wiążące się z prawidłowym zarządzaniem odpadami. W ostatnich latach coraz większy nacisk kładziony jest na te właśnie rzeczy, nie tylko poprzez uchwalanie coraz to bardziej restrykcyjnych przepisów, lecz również z powodu zwiększającej się świadomości środowiska biznesowego. A nawet jeśli ktoś przekonany nie będzie do tego, że rzeczywiście poprzez prawidłowe postępowanie z odpadami będzie pomagało Ziemi, to z pewnością do odpowiedniego postępowania przekonają go możliwe konsekwencje.
Czytaj...

Jakim sposobem należy segregować odpady – ekologia w domu

O segregacji odpadów mówi się obecnie faktycznie sporo, jednakże nie w każdym domu dominuje zwyczaj ich sortowania. Tymczasem segregacja odpadów jest naprawdę znacząca i posiada ważny wpływ na nasze środowisko. Ponadto nie jest wcale czasochłonna – sortowanie odpadów nie zajmie nam wiele więcej czasu aniżeli zwyczajne, dzienne wyrzucanie śmieci. By segregować odpady wypada przede wszystkim wiedzieć, jakie rozróżniamy dziś typy kontenerów na śmieci.
Czytaj...

Jak z dobrym skutkiem można ochraniać przyrodę? Jakie działania można podjąć, żeby zachować gatunki pod ochroną?

W Polsce Z dużą regularnością mają miejsce procesy, jakie mają za cel chronienie najróżniejszych gatunków roślin oraz zwierząt, szczególnie tych zostających pod stałą ochroną. Przez to możemy wskazać na znaczenie niektórych roślin i zwierząt dla naszego środowiska. Ogromna bioróżnorodność otaczającego nas świata roślin powoduje, że łatwo się w tym świecie zgubić.
Czytaj...

Jak bezpiecznie i kompetentnie zająć się utylizacją eternitu?

W czasie budowy dachu potrzebne jest pozbycie się szkodliwych substancji, takich jak na przykład azbest czy eternit. Niemało informacji na temat usuwania eternitu można znaleźć w Internecie pod hasłem „eternit utylizacja” naturalnie jednak nadzwyczaj istotne jest to, aby zalecić to doświadczonej, fachowej firmie, jaka ma w tej sferze niezmiernie szerokie doświadczenie.
Czytaj...

Fachowy sklep z rzeczami dla małych dzieci – pieluszki wielorazowe oraz majtki treningowe

Każda mama niewątpliwie idealnie wie, że wyprawka dla niemowlaka to raczej kosztowna rzecz, w jakiej muszą się znaleźć pewne nieodzowne akcesoria, takie jak na przykład ubranka, śpioszki, smoczek, pieluszki itp. Artykuły, ubranka i akcesoria dla dzieci są często dość kosztowne, więc warto wyszukiwać sposobów na zaoszczędzenie. Jednym z nich bezsprzecznie są pieluszki wielorazowe, inaczej kilkukrotnego użytku.
Czytaj...

Metody na to, by urządzić odpowiednio życie dla niemowlęcia!

Noworodek jest malutki, ale w wielkim błędzie jest taki człowiek, który uważa, że to niewielki koszt. Tak naprawdę zapewne mało jaki Polak nie zdaje sobie sprawy jak poważnym wydatkiem jest w XXI wieku utrzymanie dziecka… Jednakże z pewnością bardzo warto, przecież dzieci są zasadniczo niesamowitymi istotami, pewnie autentycznie każdy trzeźwo rozumujący internauta zgodzi się z tym wszystkim. Bardzo często jednakowoż polscy rodzice miewają bardzo duże kłopoty z tym by niejako kupić wyprawkę dla własnego niemowlęcia.
Czytaj...

Usuwanie odpadów medycznych i farmakologicznych – co warto wiedzieć

Współcześnie sporo placówek medycznych – zarówno publicznych szpitali, jak również prywatnych poliklinik, aptek i gabinetów dentystycznych – wytwarza sporo odpadów, których długotrwałe magazynowanie z różnych przyczyn jest niehigieniczne lub nawet niebezpieczne. Zaliczają się do nich przykładowo przeróżnego typu tkanki, bandaże, części zepsutego sprzętu medycznego lub odczynniki. Każdy z tych odpadków, ze względu na toksyczność lub zakaźność, wymaga szczególnego traktowania i przydatna jest rzetelnie prowadzona utylizacja odpadów medycznych.
Czytaj...