AGR-Polska

Nie bagatelizujmy środowiska – tylko czy na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

Odpady – wytwarzamy je wszyscy, i to w masowych ilościach. Niejednokrotnie wręcz bezmyślnie. Nie jesteśmy świadomi tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy bardzo ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu przynajmniej jeden, a niejednokrotnie wręcz kilka worków odpadów. Jeżeli z kolei mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w konkretnym terminie wielkie pojemniki z odpadkami. Robimy to całkiem bez refleksji. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o Ziemi.
Czytaj...

Wśród ludzi zwiększa się satysfakcja z rezultatów, jakie przynosi ogrzewanie pompą ciepła – znacznie tańsza i ekologiczna odmiana ogrzewania domu

Współcześnie zwraca się coraz to większą uwagę na korzystanie z ekologicznych sposobów ogrzewania domu. Wdrażanie modernizowań, jakie nie wpływają źle na otoczenie jest faworyzowane nie wyłącznie przez organizacje proekologiczne, lecz też państwo i w szeregu przypadków w przypadku osiedli – spółdzielnie lokalowe. Faktem jest, że nie wszystkie rozwiązanie ekologiczne da się wdrożyć wszędzie.
Czytaj...

A może ogrzewać dom gazem płynnym

Nie od dziś wiadomo, że energię możemy czerpać z gazu. Dlatego gaz jest tak drogocennym produktem. Nie chodzi tu tylko o gaz ziemny. W dzisiejszych czasach można ogrzać nasze domostwa między innymi gazem płynnym. Potrzebujemy jedynie właściwej instalacji. Zresztą jak przy wszystkich typach ogrzewania. Jeżeli chcemy by gaz propan stal się surowcem ogrzewającym nasze mieszkania musimy mieć zbiornik, który da nam możliwość przechowywania gazu.
Czytaj...

Przez deweloperów stosowana okazuje się rekuperacja Wrocław ma tu największe osiągnięcia

Dobrym pomysłem okazuje się rekuperacja Wrocław udowadnia jak ona działa

Coraz bardziej jesteśmy świadomi tego, że nasze działania mają wpływ na środowisko, a więc mają szansę powodować, że będzie się ono dalej rozwijało, albo rozpoczniemy je marnować. Przez to szukamy rozwiązań, które pozwolą nam dokładniej o nie troszczyć się oraz nie oddziaływać negatywnie na jego rozwój. To powoduje, że coraz częściej za przykład ukazywana jest rekuperacja Wrocław wiedzie w tej dziedzinie prym i na pewno należy korzystać z jego doświadczenia. Chodzi tu o zdolność wykorzystywania zużytej energii w celu jej ponownego użycia, jak to się dzieje np. w silnikach, gdzie ciepło spalin wykorzystuje się do rozgrzania powietrza, które okazuje się potrzebne w czasie spalania się paliwa w silniku.

Czytaj...

Ekologiczne gospodarstwo domowe

Ochrona środowiska jest ostatnio modna. Możemy sobie nabyć komórki zrobione z półproduktów zrobionych z recyklingu. W hipermarkecie obok naszego mieszkania regał z ekologiczną żywnością zwiększa swoje rozmiary o ciągle nowsze produkty. To bardzo dobrze że myślenie ekologiczne ogromnieje. Co natomiast uczynić, gdy obowiązkowe segregowanie śmieci to za mało?
Czytaj...

Pytamy – jakim sposobem być eko i dlaczego?

Wyraz „ekologia” na stałe już się wpisał do powszedniego słownictwa. Ochrona przyrody oraz racjonalne wykorzystanie jej zasobów, to problemy, jakie stały się rzeczą całej ludzkości. Jeśli mniemamy, iż nasze nastawienie i działania nie mają dużego wpływu stan środowiska , to nic w wyższym stopniu błędnego. Aby nie natężać niepomyślnych zmian w naturze, dobrze jest zacząć od siebie.
Czytaj...

Pojemniki z polietylenu są bardzo mocne

Czy powiemy w jaki sposób rozdzielać odpady? Koniecznie musimy pomyśleć o tym, czy w właściwy sposób segregujemy odpady, tak żeby dało się jak największą ich ilość na nowo zastosować. Kiedy pragniemy, żeby nasze zachowania przyniosły jeszcze znaczniejszy skutek, to koniecznie musimy się zaopatrzyć w właściwe pojemniki, które niejako cały czas będą nam przypominały o tym, że odpady warto odpowiednio rozdzielać, tak by w ten sposób dokładać się do troski o środowisko.
Czytaj...

Planujesz zbudować przydomową oczyszczalnie ścieków? Przekonaj się czy warto w to inwestować?

Wybudowanie przydomowej oczyszczalni ścieków to najlepsza alternatywa dla szamba. Taka oczyszczalnia jest bardzo wygodna i niezbyt droga w eksploatacji, ekologiczna oraz bezpieczna. Pamiętaj jednak o kilku sprawach, jakie są niezbędne, jeśli chcesz rozpocząć budowę. Chociaż oczyszczalnie przydomowe są idealną alternatywą dla szamba, to jednak korzyści ekonomiczne należy rozpatrywać w dłuższym czasie. Zbudowanie szamba kosztuje trochę mniej niż montaż oczyszczalni, ale jego eksploatacja jest o wiele droższa niż utrzymanie indywidualnej oczyszczalni.
Czytaj...

Recykling zanieczyszczeń niebezpiecznych jako fundament chronienia środowiska naturalnego.

Tego typu zanieczyszczenia, które po przedostaniu się do środowiska naturalnego mogłyby stanowić dla niego zagrożenie nazywa się odpadami niebezpiecznymi. Odpady takie pozostają łatwe do spalenia, czyli podatne na samozapłon. Mogą charakteryzować się również utlenianiem, poprzez negatywny wpływ na przeróżne budynki. Zwykle odpady niebezpieczne cechują się zdolnością do reagowania chemicznego, mogą wtedy wybuchnąć albo wydzielać gazy trujące.
Czytaj...

Segregacja odpadów. Jakie dostępne mamy pojemniki do segregacji i w jaki sposób możemy przez to pomóc środowisku?

Za pośrednictwem segregacji odpadów na wysypiska trafia mniejsza ilość śmieci, a te jakie da się poddać recyklingowi zostają ponownie przetworzone. Posegregowane śmieci zdołasz wrzucać do naczyń naznaczonych odpowiednimi odcieniami. Sprawdź, jakie odpady wypada umieszczać w osobnych kontenerach, jak również jakich nie jest dozwolone ci do nich wrzucać.
Czytaj...

Jeżeli leży Ci na sercu los przyrody i środowiska naturalnego, uwielbiasz zwierzęta i jesteś przeciwny jakiejkolwiek krzywdzie – warto zapoznać się z licznymi wydarzeniami, związanymi z tą dyscypliną

Poziom działań w dyscyplinie technologii zdobywa własne maximum. Pojawia się mnóstwo udogodnień. Cywilizacja sprowadza się do całkowitej mecanozacji. Likwiduje się lasy, zmniejsza się przestrzeń naturalna oraz powierzchnia życiowa dla fauny i roślin.
Czytaj...