AGR-Polska

Transport części i odpadów budowlanych we Wrocławiu

Gruz to dość szczególny odpad. a w jego skład trafiają najróżniejsze części. Jest to beton, ziemia, drewno, metal, szkło itp. Gruz równie jak nieczystości poremontowe i pobudowane powstaje najczęściej w trakcie remontu, względnie konstrukcji i stanowi całkiem spory kłopot dla właściciela. Dla jednostki zajmującej się wywozem gruzu nie stanowi kompletnie żadnego problemu. Przedsiębiorstwa posiadają osobliwe kontenery na gruz, jakie podstawiają pod dom klienta. Uzyskany gruz trafia do kruszarni, gdzie jest oddzielany. Dalej jest sprzedawany firmom budowlanym i klientom pojedynczym.
Czytaj...

Test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test

Obecnie sporą wagę zaczyna się przykładać do odpowiedniego segregowania odpadów. Jeżeli zależy Ci na tym, aby przyczyniać się do dbania o środowisko naturalne, wtedy niewątpliwie powinieneś zacząć konkretnie sprawdzać, co i gdzie wyrzucasz. W obecnych czasach praktycznie w każdej wspólnocie mieszkaniowej zarząd dba o to, aby pod blokiem znalazły się pojemniki na śmieci, które można segregować.
Czytaj...

Śmiecidlaczego należy właściwie się nimi zająć

Odpady bezwzględnie związane są z każdym właściwie gospodarstwem domowym. Sam zresztą z pewnością świetnie zdajesz sobie sprawę, jak dużo ich tworzy się w Twoim domu. Podczas gotowania, sprzątania, po prostu zwyczajnego egzystowania. Tego procesu nie można uniknąć. Szczęśliwie nauczyliśmy się świetnie sobie z nimi radzić. Mamy kosze na śmieci, zsypy, ogromne wysypiska.
Czytaj...

Segregacja odpadów i związane z tym powinności

Na świecie już wiele lat temu zauważono, jak bardzo ważna jest właściwa ochrona przyrody. Wpływ ludzi, a w pierwszej kolejności przemysł, jest czynnikiem najbardziej przyczyniającym się do degradacji środowiska, a co za tym idzie – do powolnego zanikania rozmaitych koniecznych składników naturalnych. Człowiek musi więc rozpocząć czynności mające na celu ograniczenie szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na planetę. Należy do nich przykładowo segregacja odpadów. Pozwala to na ponowne wykorzystanie różnorodnych elementów, dzięki czemu chroni się Ziemię. Obowiązek takiej segregacji został już wprowadzony między innymi we wszystkich apństwach Europy, również na terenie Polski. Niestosowanie się do tego nakazu grozi nałożeniem kary pieniężnej. W Polsce powinność ta objęła nie tylko prywatne gospodarstwa, ale także inne obiekty, takie jak na przykład sklepy, centra handlowe czy akademiki. Na chwilę obecną z całą pewnością segregacja jest już zjawiskiem rozpowszechnionym, które nie wywołuje już niczyjego zdziwienia. W dalszym ciągu jednak występuje duża liczba kłopotów, biorących się na przykład z niejasnych instrukcji na temat segregowania.
Czytaj...

Segregacja odpadów. Jakie dostępne mamy pojemniki do segregacji i w jaki sposób możemy przez to pomóc środowisku?

Za pośrednictwem segregacji odpadów na wysypiska trafia mniejsza ilość śmieci, a te jakie da się poddać recyklingowi zostają ponownie przetworzone. Posegregowane śmieci zdołasz wrzucać do naczyń naznaczonych odpowiednimi odcieniami. Sprawdź, jakie odpady wypada umieszczać w osobnych kontenerach, jak również jakich nie jest dozwolone ci do nich wrzucać.
Czytaj...

Jak zarobić na śmieciach – czyli przekazujmy złom na złomowiska

Aktualnie o ochronie środowiska mówi się sporo i to nie bez powodu. Coraz bardziej eksploatujemy przyrodę i wykorzystujemy w pełni bogactwa, które nam udostępnia. Musimy jednak czerpać z natury w rozsądny sposób i także w racjonalny sposób o nią dbać na bieżąco. Właściwa segregacja śmieci, czy recykling, to temat wciąż maglowany najróżniejszymi możliwymi kanałami, tymczasem stale wielu ludzi nie trzyma się nawet tych podstawowych zasad, jakie w zasadzie nie stanowią dla nas większego problemu, a mimo to przestrzegamy ich. Tymczasem, dbając o stan środowiska i pozbywając się danych odpadów, tam gdzie należy je wyrzucać, nieraz możemy zyskać i to dosłownie.
Czytaj...

Usuwanie odpadów medycznych i farmakologicznych – co warto wiedzieć

Współcześnie sporo placówek medycznych – zarówno publicznych szpitali, jak również prywatnych poliklinik, aptek i gabinetów dentystycznych – wytwarza sporo odpadów, których długotrwałe magazynowanie z różnych przyczyn jest niehigieniczne lub nawet niebezpieczne. Zaliczają się do nich przykładowo przeróżnego typu tkanki, bandaże, części zepsutego sprzętu medycznego lub odczynniki. Każdy z tych odpadków, ze względu na toksyczność lub zakaźność, wymaga szczególnego traktowania i przydatna jest rzetelnie prowadzona utylizacja odpadów medycznych.
Czytaj...

Odbiór odpadów odbywa się w dokładnie określone dni – sprawdź na ten temat nieco więcej

Każdy rodzaj odpadów posiada własne miejsce

Powinniśmy sobie zdawać sprawę z tego, że każdy typ śmieci ma swoje miejsce, dlatego tak istotne okazuje się być ich odpowiednie rozdzielanie. Nie wszystko mamy szansę wrzucić do jednego kosza, od czasu do czasu warto rozdzielić to na inne kosze, a jeszcze kolejnym razem powinniśmy niektóre śmieci wywozić do specjalnych skupów, w których kolekcjonują i przetwarzają jedynie dany materiał.
Czytaj...

Jak pozbyć się gruzu i odpady, których nie wyrzucisz do kosza

Ustawa śmieciowa w niezwykle jasny sposób reguluje zagadnienia związane z segregacją śmieci. W przypadku śmieci wyrzucanych każdego dnia, między innymi szkło czy plastik, nie mamy zbytnich problemów. Zdarzają się jednak niekiedy i takie śmieci, z którymi należy inaczej postąpić. Wówczas sprawa okazuje się nieco bardziej skomplikowana, bowiem w bardzo wielu sytuacjach nie wiemy dokładnie, co w praktyce powinniśmy z nimi zrobić.
Czytaj...