AGR-Polska

Jak pozbyć się gruzu i odpady, których nie wyrzucisz do kosza

Ustawa śmieciowa w niezwykle jasny sposób wyznacza kwestie dotyczące segregacji śmieci. W przypadku śmieci wytwarzanych codziennie, między innymi papier albo plastik, nie mamy większych problemów. Przytrafiają się jednak niekiedy i takie odpady, z którymi należy inaczej postąpić. Wówczas sprawa okazuje się nieco bardziej kłopotliwa, ponieważ w bardzo wielu przypadkach nie wiemy dokładnie, co właściwie należy z nimi zrobić.
Czytaj...

Jak zarobić na śmieciach – czyli przekazujmy złom na złomowiska

Aktualnie o ochronie środowiska mówi się wiele i to nie bez kozery. Coraz bardziej eksploatujemy przyrodę i wykorzystujemy w pełni bogactwa, jakie nam udostępnia. Musimy jednakże czerpać z natury w racjonalny sposób i również w rozsądny sposób o nią dbać na bieżąco. Odpowiednia segregacja śmieci, czy recykling, to temat ciągle maglowany najróżniejszymi możliwymi kanałami, tymczasem stale wielu ludzi nie trzyma się chociaż tych najważniejszych zasad, które w praktyce nie stanowią dla nas większego problemu, a mimo to przestrzegamy ich. Tymczasem, troszcząc się o stan środowiska i pozbywając się danych odpadów, tam gdzie powinniśmy je wyrzucać, wiele razy możemy zyskać i to dosłownie.
Czytaj...

Śmiecidlaczego należy właściwie się nimi zająć

Odpady nieodzownie łączą się z każdym właściwie gospodarstwem domowym. Sam zresztą z pewnością doskonale wiesz, jak wiele ich tworzy się w Twoim domu. Podczas pichcenia, sprzątania, po prostu normalnego egzystowania. Tego procesu nie da się uniknąć. Szczęśliwie nauczyliśmy się doskonale sobie z nimi radzić. Posiadamy kosze na śmieci, zsypy, ogromne wysypiska.
Czytaj...

Segregowanie śmieci, a zatem w które pojemniki wrzucać nieczystości, by troszczyć się o środowisko

Segregowanie śmieci jest obecnie coraz bardziej powszechne w większości domach. Ludzie pragną troszczyć się o środowisko, toteż szczegółowiej interesują się zagadnieniem oraz zakupują specjalne zbiorniki na nieczystości, jakie są pomocne w niniejszym zadaniu. Czasem jednak niezupełnie wiemy, do którego pojemnika wkładać papier, a do którego szkło. Z tego względu początkowo trzeba zapoznać się z typem oraz kolorem konkretnych pojemników, a dopiero potem rozpocząć segregowanie.
Czytaj...

Odbiór odpadów odbywa się w dokładnie określone dni – sprawdź na ten temat nieco więcej

Wszystkie śmieci powinny być dobrze wyrzucane

Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że każdy typ śmieci ma własne miejsce, dlatego tak istotne okazuje się być ich prawidłowe rozdzielanie. Nie wszystko możemy wrzucić do jednego kosza, czasem należy segregować to na różne kosze, a jeszcze odmiennym razem musimy niektóre odpady wozić do odpowiednich skupów, w których kolekcjonują oraz przetwarzają tylko określony materiał.
Czytaj...

Transport części i odpadów budowlanych we Wrocławiu

Gruz to dość szczególny odpad. a w jego skład trafiają najróżniejsze części. Jest to beton, ziemia, drewno, metal, szkło itp. Gruz równie jak nieczystości poremontowe i pobudowane powstaje najczęściej w trakcie remontu, względnie konstrukcji i stanowi całkiem spory kłopot dla właściciela. Dla jednostki zajmującej się wywozem gruzu nie stanowi kompletnie żadnego problemu. Przedsiębiorstwa posiadają osobliwe kontenery na gruz, jakie podstawiają pod dom klienta. Uzyskany gruz trafia do kruszarni, gdzie jest oddzielany. Dalej jest sprzedawany firmom budowlanym i klientom pojedynczym.
Czytaj...

Test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test test

Obecnie sporą wagę zaczyna się przykładać do odpowiedniego segregowania odpadów. Jeżeli zależy Ci na tym, aby przyczyniać się do dbania o środowisko naturalne, wtedy niewątpliwie powinieneś zacząć konkretnie sprawdzać, co i gdzie wyrzucasz. W obecnych czasach praktycznie w każdej wspólnocie mieszkaniowej zarząd dba o to, aby pod blokiem znalazły się pojemniki na śmieci, które można segregować.
Czytaj...

Segregacja odpadów i związane z tym powinności

Na świecie już wiele lat temu zauważono, jak bardzo ważna jest właściwa ochrona przyrody. Wpływ ludzi, a w pierwszej kolejności przemysł, jest czynnikiem najbardziej przyczyniającym się do degradacji środowiska, a co za tym idzie – do powolnego zanikania rozmaitych koniecznych składników naturalnych. Człowiek musi więc rozpocząć czynności mające na celu ograniczenie szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na planetę. Należy do nich przykładowo segregacja odpadów. Pozwala to na ponowne wykorzystanie różnorodnych elementów, dzięki czemu chroni się Ziemię. Obowiązek takiej segregacji został już wprowadzony między innymi we wszystkich apństwach Europy, również na terenie Polski. Niestosowanie się do tego nakazu grozi nałożeniem kary pieniężnej. W Polsce powinność ta objęła nie tylko prywatne gospodarstwa, ale także inne obiekty, takie jak na przykład sklepy, centra handlowe czy akademiki. Na chwilę obecną z całą pewnością segregacja jest już zjawiskiem rozpowszechnionym, które nie wywołuje już niczyjego zdziwienia. W dalszym ciągu jednak występuje duża liczba kłopotów, biorących się na przykład z niejasnych instrukcji na temat segregowania.
Czytaj...

Segregacja odpadów. Jakie dostępne mamy pojemniki do segregacji i w jaki sposób możemy przez to pomóc środowisku?

Za pośrednictwem segregacji odpadów na wysypiska trafia mniejsza ilość śmieci, a te jakie da się poddać recyklingowi zostają ponownie przetworzone. Posegregowane śmieci zdołasz wrzucać do naczyń naznaczonych odpowiednimi odcieniami. Sprawdź, jakie odpady wypada umieszczać w osobnych kontenerach, jak również jakich nie jest dozwolone ci do nich wrzucać.
Czytaj...

Usuwanie odpadów medycznych i farmakologicznych – co warto wiedzieć

Współcześnie sporo placówek medycznych – zarówno publicznych szpitali, jak również prywatnych poliklinik, aptek i gabinetów dentystycznych – wytwarza sporo odpadów, których długotrwałe magazynowanie z różnych przyczyn jest niehigieniczne lub nawet niebezpieczne. Zaliczają się do nich przykładowo przeróżnego typu tkanki, bandaże, części zepsutego sprzętu medycznego lub odczynniki. Każdy z tych odpadków, ze względu na toksyczność lub zakaźność, wymaga szczególnego traktowania i przydatna jest rzetelnie prowadzona utylizacja odpadów medycznych.
Czytaj...