AGR-Polska

Jak najlepiej przygotować się na przeprowadzenie remontu, dlaczego warto czytać porady budowlane.

Remont to dość poważne przedsięwzięcie, do jakiego warto się odpowiednio przygotować. I to zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym, bo nie będzie chyba nic gorszego, niż nie dokończenie robót z powodu braku środków finansowych. W pewnych sytuacjach remont potrwać nawet może kilka tygodni, jeśli do zrobienia będzie na przykład kuchnia czy łazienka, a w tym czasie będzie trzeba cały czas normalnie funkcjonować.
Czytaj...

Wśród ludzi zwiększa się satysfakcja z rezultatów, jakie przynosi ogrzewanie pompą ciepła – znacznie tańsza i ekologiczna odmiana ogrzewania domu

Obecnie zwraca się coraz większą atencję na korzystanie z ekologicznych metod ogrzewania mieszkania. Wprowadzanie modernizowań, które nie wpływają źle na środowisko jest faworyzowane nie jedynie przez organizacje proekologiczne, ale też państwo i w wielu przypadkach w przypadku blokowisk – spółdzielnie mieszkaniowe. Prawdą jest, że nie wszystkie rozwiązanie ekologiczne da się wdrożyć wszędzie.
Czytaj...

Jak zarobić na śmieciach – czyli przekazujmy złom na złomowiska

Obecnie o ochronie środowiska mówi się sporo i to nie bez powodu. Na bieżąco eksploatujemy przyrodę i wykorzystujemy w pełni bogactwa, które nam daje. Musimy jednakże czerpać z natury w rozsądny sposób i również w rozsądny sposób się o nią troszczyć. Odpowiednia segregacja śmieci, czy recykling, to temat ciągle maglowany w różny możliwy sposób, tymczasem stale wielu ludzi nie trzyma się nawet tych podstawowych zasad, jakie w zasadzie nie są dla nas większym problemem, a mimo to przestrzegamy ich. Tymczasem, dbając o stan środowiska i pozbywając się danych odpadów, tam gdzie powinniśmy je wyrzucać, wiele razy możemy zyskać i to dosłownie.
Czytaj...

Czym jest inteligentny budynek

Inteligentny budynek jest najnowocześniejszym rozwiązaniem opartym na sieci czujników i jednym, centralnym układzie zawiadywania zintegrowanymi instalacjami. Używana w jego ramach magistrala KNX pozwala na bezproblemowy transfer danych pomiędzy elementami składowymi instalacji i daje szerokie spektrum możliwości działania. Dzięki wykorzystaniu danych z sensorów a także detektorów inteligentny budynek sam dopasowuje się nie tylko do obecności lokatorów, ale również do czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak chociażby nasłonecznienie bądź wilgotność powietrza.
Czytaj...

Najlepsze lokalizacje w mieście

Ostatnimi laty w Polsce, znacznie więcej młodych rodzin chce żyć na swoim. Schemat rodziny z minionego pokolenia, kiedy początkujące z dziećmi mieszkały ze swoimi rodzicami, poszedł do lamusa. Współcześnie większość osób usiłuje być jak najbardziej samodzielnych. Taka tendencja jest także w dużej mierze spowodowana faktem, iż ludzie przeprowadzają się na studia do większych miast, i dużo z nich, po skończeniu nauki, zostaje w nowym miejscu na zawsze. Popularniejszym z takich miast akademickich jest Wrocław. Gdzie można odszukać najciekawsze lokalizacje pod zakup lokum?
Czytaj...