AGR-Polska

Czy budowa domu jest opłacalną inwestycją?

Dla osób dążących do samodzielności i niezależności, jednym z bardziej interesujących rozwiązań, nad którym warto się zastanowić może być budowa własnego domu. Koszty, różnicowane przez lokalizację, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub kupno nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.
Czytaj...

Jak najlepiej przygotować się na przeprowadzenie remontu, dlaczego warto czytać porady budowlane.

Remont jest dosyć poważnym przedsięwzięciem, do jakiego warto się odpowiednio przygotować. I to zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym, bo nie będzie chyba nic gorszego, niż nie skończenie robót z powodu braku środków finansowych. W niektórych przypadkach remont potrwać nawet może parę tygodni, jeżeli do zrobienia przykładowo będzie kuchnia czy łazienka, a przez ten czas będzie trzeba mimo wszystko normalnie funkcjonować.
Czytaj...

Wśród ludzi zwiększa się satysfakcja z rezultatów, jakie przynosi ogrzewanie pompą ciepła – znacznie tańsza i ekologiczna odmiana ogrzewania domu

Współcześnie zwraca się coraz to większą atencję na korzystanie z ekologicznych metod ogrzewania mieszkania. Wdrażanie modernizowań, które nie oddziaływają szkodliwie na otoczenie jest faworyzowane nie jedynie przez organizacje proekologiczne, lecz też państwo i w wielu przypadkach w przypadku osiedli – spółdzielnie mieszkaniowe. Prawdą jest, że nie każde rozwiązanie ekologiczne da się zastosować wszędzie.
Czytaj...

Jak zarobić na śmieciach – czyli przekazujmy złom na złomowiska

Obecnie o ochronie środowiska mówi się sporo i to nie bez powodu. Na bieżąco eksploatujemy przyrodę i wykorzystujemy w pełni bogactwa, które nam daje. Musimy jednakże czerpać z natury w rozsądny sposób i również w rozsądny sposób się o nią troszczyć. Odpowiednia segregacja śmieci, czy recykling, to temat ciągle maglowany w różny możliwy sposób, tymczasem stale wielu ludzi nie trzyma się nawet tych podstawowych zasad, jakie w zasadzie nie są dla nas większym problemem, a mimo to przestrzegamy ich. Tymczasem, dbając o stan środowiska i pozbywając się danych odpadów, tam gdzie powinniśmy je wyrzucać, wiele razy możemy zyskać i to dosłownie.
Czytaj...

Czym jest inteligentny budynek

Inteligentny budynek jest najnowocześniejszym rozwiązaniem opartym na sieci czujników i jednym, centralnym układzie zawiadywania zintegrowanymi instalacjami. Używana w jego ramach magistrala KNX pozwala na bezproblemowy transfer danych pomiędzy elementami składowymi instalacji i daje szerokie spektrum możliwości działania. Dzięki wykorzystaniu danych z sensorów a także detektorów inteligentny budynek sam dopasowuje się nie tylko do obecności lokatorów, ale również do czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak chociażby nasłonecznienie bądź wilgotność powietrza.
Czytaj...

Najlepsze lokalizacje w mieście

Ostatnimi laty w Polsce, znacznie więcej młodych rodzin chce żyć na swoim. Schemat rodziny z minionego pokolenia, kiedy początkujące z dziećmi mieszkały ze swoimi rodzicami, poszedł do lamusa. Współcześnie większość osób usiłuje być jak najbardziej samodzielnych. Taka tendencja jest także w dużej mierze spowodowana faktem, iż ludzie przeprowadzają się na studia do większych miast, i dużo z nich, po skończeniu nauki, zostaje w nowym miejscu na zawsze. Popularniejszym z takich miast akademickich jest Wrocław. Gdzie można odszukać najciekawsze lokalizacje pod zakup lokum?
Czytaj...