AGR-Polska

Czym jest inteligentny budynek

Inteligentny budynek jest najnowocześniejszym rozwiązaniem opartym na sieci czujników i jednym, centralnym układzie zawiadywania zintegrowanymi instalacjami. Używana w jego ramach magistrala KNX pozwala na bezproblemowy transfer danych pomiędzy elementami składowymi instalacji i daje szerokie spektrum możliwości działania. Dzięki wykorzystaniu danych z sensorów a także detektorów inteligentny budynek sam dopasowuje się nie tylko do obecności lokatorów, ale również do czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak chociażby nasłonecznienie bądź wilgotność powietrza.
Czytaj...

Najlepsze lokalizacje w mieście

Ostatnimi laty w Polsce, znacznie więcej młodych rodzin chce żyć na swoim. Schemat rodziny z minionego pokolenia, kiedy początkujące z dziećmi mieszkały ze swoimi rodzicami, poszedł do lamusa. Współcześnie większość osób usiłuje być jak najbardziej samodzielnych. Taka tendencja jest także w dużej mierze spowodowana faktem, iż ludzie przeprowadzają się na studia do większych miast, i dużo z nich, po skończeniu nauki, zostaje w nowym miejscu na zawsze. Popularniejszym z takich miast akademickich jest Wrocław. Gdzie można odszukać najciekawsze lokalizacje pod zakup lokum?
Czytaj...

Jak najlepiej przygotować się na przeprowadzenie remontu, dlaczego warto czytać porady budowlane.

Remont jest dosyć poważnym przedsięwzięciem, do którego warto się dobrze przygotować. I to zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym, bo nie ma chyba gorszej rzeczy, niż nie skończenie prac z powodu braku środków finansowych. W pewnych sytuacjach remont może trwać nawet parę tygodni, jeśli do wykonania będzie na przykład łazienka lub kuchnia, a w tym czasie będzie trzeba mimo wszystko normalnie żyć.
Czytaj...

Jak zarobić na śmieciach – czyli przekazujmy złom na złomowiska

Obecnie o ochronie środowiska mówi się wiele i to nie bez kozery. Na bieżąco eksploatujemy przyrodę i wykorzystujemy na maksa bogactwa, które nam daje. Musimy jednakże czerpać z natury w odpowiedni sposób i również w odpowiedni sposób się o nią troszczyć. Odpowiednia segregacja śmieci, czy recykling, to temat wciąż maglowany różnymi możliwymi kanałami, tymczasem stale wiele osób nie trzyma się nawet tych podstawowych zasad, które w zasadzie nie stanowią dla nas większego problemu, a mimo to nie stosujemy ich. Tymczasem, dbając o stan środowiska i wyrzucając dane odpady, tam gdzie powinno się je wyrzucać, nieraz możemy zyskać i to dosłownie.
Czytaj...