AGR-Polska

Wśród ludzi zwiększa się satysfakcja z rezultatów, jakie przynosi ogrzewanie pompą ciepła – znacznie tańsza i ekologiczna odmiana ogrzewania domu

W dzisiejszych czasach zwraca się jeszcze większą uwagę na użytkowanie z dobrych dla środowiska metod ocieplania lokum. Wdrażanie unowocześnień, które nie oddziaływają źle na otoczenie jest rekomendowane nie wyłącznie przez organizacje proekologiczne, ale też państwo i w wielu przypadkach w przypadku blokowisk – spółdzielnie mieszkaniowe. Faktem jest, że nie wszystkie rozwiązanie ekologiczne można zainstalować wszędzie.
Czytaj...

Jak najlepiej przygotować się na przeprowadzenie remontu, dlaczego warto czytać porady budowlane.

Remont jest dosyć poważnym przedsięwzięciem, do jakiego warto się dobrze przygotować. I to zarówno pod kątem logistycznym, jak i finansowym, bo nie będzie chyba gorszej rzeczy, niż nie skończenie robót z powodu braku środków finansowych. W pewnych sytuacjach remont może trwać nawet parę tygodni, jeśli do wykonania przykładowo będzie kuchnia czy łazienka, a w tym czasie trzeba będzie mimo wszystko normalnie funkcjonować.
Czytaj...

Jak zarobić na śmieciach – czyli przekazujmy złom na złomowiska

Aktualnie o ochronie środowiska mówi się wiele i to nie bez powodu. Nagminnie eksploatujemy przyrodę i wykorzystujemy w pełni bogactwa, jakie nam daje. Musimy jednak czerpać z natury w odpowiedni sposób i również w racjonalny sposób o nią dbać na bieżąco. Właściwa segregacja śmieci, czy recykling, to temat w kółko maglowany różnymi możliwymi kanałami, tymczasem wciąż wielu ludzi nie trzyma się chociaż tych najprostszych zasad, które generalnie nie stanowią dla nas większego problemu, a mimo to ich nie przestrzegamy. Tymczasem, troszcząc się o stan środowiska i wyrzucając dane odpady, tam gdzie należy je wyrzucać, wiele razy możemy zyskać i to dosłownie.
Czytaj...

Czym jest inteligentny budynek

Inteligentny budynek jest zaawansowanym rozwiązaniem opartym na sieci czujników jak też jednym, centralnym układzie zawiadywania zintegrowanymi instalacjami. Stosowana w jego ramach magistrala KNX pozwala na bezproblemowy transfer danych pomiędzy elementami składowymi instalacji a także zapewnia szerokie spektrum opcji działania. Dzięki wykorzystaniu informacji z czujników jak też detektorów inteligentny dom sam dostosowuje się nie wyłącznie do obecności lokatorów, lecz też do czynników wewnętrznych oraz zewnętrznych takich jak choćby nasłonecznienie lub wilgotność powietrza.
Czytaj...

Czy budowa domu jest opłacalną inwestycją?

Decydując się na usamodzielnienie i niezależność, jednym z ciekawych rozwiązań, które warto rozważyć może okazać się budowa własnego domu. Koszty, zmienne dla różnych lokalizacji, mogą być mniejsze, niż wykończony pod klucz dom na sprzedaż lub kupno nowego mieszkania od dewelopera w samym centrum dużego miasta.
Czytaj...

Najlepsze lokalizacje w mieście

Ostatnimi laty w Polsce, znacznie więcej młodych rodzin chce żyć na swoim. Schemat rodziny z minionego pokolenia, kiedy początkujące z dziećmi mieszkały ze swoimi rodzicami, poszedł do lamusa. Współcześnie większość osób usiłuje być jak najbardziej samodzielnych. Taka tendencja jest także w dużej mierze spowodowana faktem, iż ludzie przeprowadzają się na studia do większych miast, i dużo z nich, po skończeniu nauki, zostaje w nowym miejscu na zawsze. Popularniejszym z takich miast akademickich jest Wrocław. Gdzie można odszukać najciekawsze lokalizacje pod zakup lokum?
Czytaj...