AGR-Polska

Pomoc przy budowie

Zaczynając budowę domu, czy remont mieszkania należy podjąć schematyczne kroki. W przypadku domu: kupno działki, określenie budżetu, kupno projektu (warto sprawdzić nowoczesne projekty domów w tym miejscu), wiaty garażowe, itp. Remont mieszkania to znacznie mniejszy koszt.: projekt aranżacji, dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych – czy też mebli.
Czytaj...

Zastanawiasz się nad balustradą balkonową? Sprawdź kilka najistotniejszych szczegółów w ich temacie

Wprowadzając się do nowego mieszkania chcielibyśmy, by wszystko było świetnie. Jeśli nie wybraliśmy nowego lokum od dewelopera, lecz mieszkanie z rynku wtórnego, może się okazać, iż będzie potrzebne zrobienie remontu, nim przewieziemy do niego cały swój dobytek i zaczniemy się urządzać. Niesłychanie istotnym elementem każdego mieszkania jest balkon, bez którego trudno sobie wyobrazić życie, gdy nie mamy własnego domu oraz ogrodu.
Czytaj...

Poważne grzechy i małe grzeszki właścicieli domu, czyli jak wyposażyć pokoje, aby później się nie wstydzić

Gruntowny remont domu bądź wyposażanie budynku postawionego przed czterema miesiącami to tak czasochłonne zajęcie, że można dość szybko zapomnieć o mniej ewidentnych detalach. Zdarza się też, że pochłonięci i tapetowaniem, i robieniem porządków, i sprawdzaniem pracy robotników gospodarze w ogóle nie pamiętają o tym, by dobrze dobrać firany do koloru ścian kuchni. Pośpiech z pewnością nie bywa dobrym doradcą, ale w dzisiejszych czasach, na razie, wolnego czasu na zastanowienie mamy coraz mniej.
Czytaj...

Wsparcie w trakcie konstrukcji własnego domu

Prawda jest taka, że bez dobrego majstra się nie da. Nie można brać się za coś, na czym się człowiek nie zna. Z tego powodu są firmy, które można wynająć np. by postawiły dla nas dom. Dobrze jednak samemu się zastanowić nad tym, czy aby na 100% to, co oferuje wybrana firma to odpowiednia opcja. Oczywiście porady budowlane są w cenie, tylko czy wiemy czyich rad wysłuchiwać?
Czytaj...

Wiosenne – sprzątanie w naszym mieszkaniu

Kiedy nastają pierwsze, słoneczne dni w kwietniu, ludzie momentalnie dobrze się nastawiają. Kiedy czuć wiosnę w powietrzu, poprawia nam się humor, jesteśmy pełni wigoru, przyjaźnie usposobieni, mamy ciekawe pomysły i zamysły, Każdy z nas rozpoczyna zmiany w domu, ogródku, w swoim życiu. Realizujemy dawno porzucone postanowienia noworoczne, życie widzimy w jaśniejszych barwach. Pobudkę z zimowego snu umożliwia nam zastrzyk witaminy D, której pełne są promienie słońca, a na której braki narażeni jesteśmy w zimnych porach roku.
Czytaj...

Idealnie przygotowane zarządzanie nieruchomościami Wrocław ma szansę nam zaprezentować

Co wykonać gdy budynki należą do miasta?
Większość nieruchomości przynależy do prywatnych właścicieli, to oni powinni się nimi opiekować, opłacać potrzebne podatki, zatroszczyć się aby nie marnowały się i nie popadały w ruinę. Ale co robić jeśli jakieś budynki przynależą do miasta i to ono musi się nimi zaopiekować, tak by calutki czas były bezpieczne w użytkowaniu oraz odpowiednio się prezentowały?
Czytaj...

Remontowanie mieszkania – jakie prace mają największe znaczenie oraz czemu dobrze jest korzystać z usług fachowców?

Odnawianie mieszkania związane jest z reguły z koniecznością poniesienia dość dużych nakładów finansowych, tym samym nie należy się dziwić, że wiele osób odkłada podobną decyzję faktycznie jak najdłużej. Na szczęście, dzisiaj na rynku swoje usługi proponują profesjonalne ekipy remontowe, dzięki czemu prace można zakończyć bardzo szybko oraz zyskać pewność, że rezultat ostateczny będzie zadowalający.
Czytaj...

Jakim sposobem przywrócić miniony blask naszej podłodze?

Spora część z nas niesłychanie dobrze wie, że spędzanie czasu w pomieszczeniach, jakie są interesująco zaaranżowane z pewnością jest naszym priorytetem. Praktyka widocznie nam ukazuje, że design jest dzisiaj jednym z priorytetów, jaki przyświeca nam w czasie realizowania jakichkolwiek działań remontowych. W tej sytuacji należy bowiem zauważyć, że dogranie każdych szczegółów, które mają duże znaczenie w czasie remontu jest zadaniem trudnym.
Czytaj...

Remont domu

Wielu ludzi w swoim życiu staje przed koniecznością przeprowadzenia remontu budynku lub lokalu. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Niekiedy ludzie kupują dom w gorszym stanie z zamiarem przeprowadzenia remontu na własną rękę. Zwykle jednak obowiązek ten bierze się ze starzenia się posiadanej budowli i utraty przez nią koniecznych cech. Na szeroką skalę na przykład poddaje się remontom domy, które powstały w czasach przed wojną.
Czytaj...

Koszty, z którymi należałoby się liczyć w trakcie całościowego remontu budynku mieszkalnego.

Decyzja o wykonaniu generalnego remontu powzięta pozostaje najczęściej w przypadku domów starych. Trzeba bowiem wiedzieć, iż takie budynki nie wyglądają tak jak powinny. I dlatego wymagane jest to, aby odpowiednio je zabezpieczyć. Chodzi nie tylko o względy wizualne, lecz o bezpieczeństwo domowników. Tam, gdzie systemy instalacyjne nie zadziałają jak trzeba podwyższa się przecież niebezpieczeństwo pojawienia się pożarów albo ulatniania się gazu.
Czytaj...

Remontowanie zewnętrznych fragmentów obiektu

Większej części osób renowacja kojarzy się z uciążliwym i długotrwałym procesem, który jednak w pewnych sytuacjach jest niezbędny. Przykładowo wielu ludzi z pełną świadomością kupuje domy czy mieszkania do remontu, by móc je później odnowić wedle własnego gustu. Do szczególnych rodzajów remontu należy taki, który przebiega na zewnątrz obiektu i odnosi się do ścian obiektu lub dachu. Są to czynności tak samo istotne jak te przeprowadzane wewnątrz domu, decydują bowiem o wygodzie i poziomie bezpieczeństwa ludzi mieszkających w danym obiekcie.
Czytaj...

Już teraz zrób listę niezbędnych artykułów w czasie remontu. Na pewno są na niej wkręty talerzykowe, kleje dwuskładnikowe oraz kotwy chemiczne

Jesteś w trakcie remontowania swojego domu jednorodzinnego? Jeśli tak, to powinieneś dowiedzieć się w co trzeba się wyekwipować przed zainicjowaniem jakichkolwiek pracy. Jeżeli kupisz wpierw stosowne narzędzia to możesz mieć gwarancję, iż robota pójdzie zdecydowanie szybciej.W tej chwili w sklepach budowlanych znajduje się bezmiar rzeczy, które mogą okazać się konieczne podczas prowadzenia jakichkolwiek czynności remontowych.
Czytaj...

W jaki sposób się przygotować do wyremontowania łazienki, jak odpowiednio zaplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to jedno z trudniejszych i kosztowniejszych do urządzenia pomieszczenie w domu, pomimo że będzie zajmować najmniej powierzchni. Lecz jej kompletny remont będzie się wiązał z paroma dniami prac i wydatkami co najmniej kilkunastu tysięcy. Sporą część wydatków zajmuje robocizna, szczególnie jeżeli początkowo niezbędne jest pozbycie się starych płytek, również same płytki będą kosztować okrągłą sumę. Do tego dojdzie montaż instalacji, zakup WC, umywalki i wanny, oraz wszystkich koniecznych drobiazgów.
Czytaj...