AGR-Polska

Dlaczego warto od czasu do czasu odświeżyć swoje lokum? W jaki sposób to wpływa na nasz nastrój? Co warto zmienić?

Urządzanie mieszkania od nowa to nie lada wyzwanie. W jakim celu to robimy, z jakiego powodu decydujemy się na ten krok? Zwyczajnie, nadchodzi taki moment, że mamy już dosyć miejsca, w jakim mieszkamy. Nie chodzi wcale o miejsce, miasto czy dzielnicę. Mamy dość wystroju naszego mieszkania, jaki nie uległ zmianie od dawna. Najlepszym więc sposobem, by to zmienić będzie zainwestowanie w odpowiednie sprzęty, narzędzia i urządzenia do mieszkania, które ułatwiają codzienne życie.
Czytaj...

W jaki sposób się przygotować do wyremontowania łazienki, jak odpowiednio zaplanować wnętrze tego pomieszczenia.

Łazienka to najtrudniejsze i najbardziej kosztowne do wyremontowania domowe pomieszczenie, mimo że zajmuje najmniej powierzchni. Lecz jej kompletny remont wiąże się z kilkoma dniami robót i wydatkami co najmniej kilkunastu tysięcy. Sporą część kosztów będzie zajmowała robocizna, zwłaszcza jeżeli początkowo konieczne jest pozbycie się starej glazury, także nowe płytki kosztują sporo pieniędzy. Do tego dochodzi montaż wszystkich instalacji, kupno WC, umywalki i wanny, oraz wszystkich koniecznych drobiazgów.
Czytaj...

Jaki rodzaj podłogi warto zakupić do naszego domu?

Renowacja prywatnego mieszkania to oczywiście niezmiernie kłopotliwe zadanie. Mimo że staramy się go za każdą cenę uniknąć, to niestety w wielu przypadkach nie możemy tego uczynić. Wyposażenie naszego mieszkania na efekt czasu ulega procesowi zniszczenia, w takim razie też zmuszeni jesteśmy co pewien czas dokonywać koniecznych napraw. Jest to jak najbardziej związane z pewnymi wydatkami finansowymi, jakie musimy ponieść, wobec tego powinniśmy adekwatnie wcześniej ubezpieczyć się na taką ewentualność.
Czytaj...

Bezpieczny remont – co jak najbardziej powinniśmy mieć na uwadze

Remont domu może mieć przeróżny charakter – może być to gruntowny remont, kiedy przykładowo burzymy ściany, kupujemy całkiem nowe meble, zakładamy płytki zamiast paneli, albo też niewielki remont, który polega raczej na odświeżeniu wnętrz, czy kupieniu kilku niezbędnych rzeczy. O ile w drugim przypadku nie wiąże się to ani z większym nakładem pracy, ani czasu, ani też pieniędzy, o tyle przy dużym remoncie, musimy liczyć się zarówno z większymi kosztami, jak i większą ilością pracy.
Czytaj...

Chroniąc środowisko warto zlecić usługę wywiezienia kłopotliwych śmieci specjalnej firmie.

Nieczystości płynne, towarzyszą nam od zarania dziejów. Mimo to, jednocześnie z rozwojem przemysłu odpady stają się coraz większą bolączką, a ich oddziaływanie na otoczenie staje się coraz potężniejszy. Klasyfikacja nieczystości może być dzielona na kilka sposób. W skrócie można powiedzieć, że odpady to substancje, ciekłe i stałe, które powstały wskutek działalności człowieka, w swojej postaci zbędne, a nie obojętne dla środowiska.
Czytaj...

Najciekawsze kierunki w budowaniu domów na 2015 r.

Nie wszystkie trendy w planowaniu domu to poprawny pomysł; np. elewacja w kolorze awokado, różowa dachówka lub także dywany na ścianach. Jednak dużo osób staje się ofiarami tych nurtów, należałoby w następstwie tego zaznajomić się z tematem perfekcyjnych trendów 2015, aby dowiedzieć się jakie dokładnie projekty domów są faworyzowane przez ekspertów w tej dziedzinie. Co dzieje się w kuchni?
Czytaj...

W jaki sposób szybko i dobrze posprzątać po remoncie?

Główne skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy, gdy pomyślimy o remoncie, to budowlańcy, ciągła generacja kosztów, zgiełk i niekończący się bałagan. Pozostałości farb, pył i gruz, to koszmar każdego, kto odnawia przestrzeń, w której mieszka. Zmęczeni długim remontem, ostatnią rzecz, którą chcemy robić, to sprzątanie poremontowe.
Czytaj...

Wsparcie w trakcie konstrukcji własnego domu

Prawda jest taka, że bez dobrego majstra się nie da. Nie możemy brać się za coś, na czym się zupełnie się nie znamy. Dlatego są firmy, które można wynająć np. by wybudowały dla nas dom. Warto jednak samemu pomyśleć nad tym, czy aby na sto procent to, co ma w ofercie wybrana firma to dobre rozwiązanie. Oczywiście porady budowlane są kosztowne, tylko czy wiemy czyich rad wysłuchiwać?
Czytaj...

W jaki sposób się wziąć za szukanie nowego mieszkania dla siebie, plusy i minusy mieszkań nowych i używanych.

Zakup mieszkania to dla większości osób ogromne wydarzenie w życiu, szczególnie że będzie się często wiązać z koniecznością wzięcia kredytu na długie lata. Niestety w naszym kraju mało kto będzie mógł sobie pozwolić, żeby uskładać pieniądze i zakupić za nie mieszkanie, zdecydowana większość musi posiłkować się kredytem na wiele długich lat.
Czytaj...

Remont – zacznijmy szukać rozwiązań, które najlepiej będą pasowały do naszych przestrzeni

Jeżeli jesteśmy zainteresowani tematyką remontu, to na pewno już niejednokrotnie odnieśliśmy wrażenie, że innowacyjność pod tym względem jest bardzo widoczna i zmienia się tak szybko, że niekiedy ciężko nad nią nadążyć. Dzieje się tak chociażby wtedy, gdy przeprowadzamy modernizację pomieszczeń, w których nie przebywamy za często.
Czytaj...

Myślisz nad remontem mieszkania? Sprawdź, o czym pamiętać, przygotowując się do malowania

Każde mieszkanie po jakimś czasie już nie prezentuje się tak ładnie, jak na początku. Dostrzegamy następne usterki, a jednym z pierwszych jest mniej wyrazisty kolor ścian lub pojawiające się pęknięcia. O ile niewielkie zabrudzenia można pomalować resztkami farby, które pozostały nam z ostatniego malowania, o tyle znaczniejsze ubytki potrzebują ogólnego remontu.
Czytaj...

Koszty, z którymi należałoby się liczyć w trakcie całościowego remontu budynku mieszkalnego.

Podjęcie decyzji o przeprowadzeniu generalnego remontu podjęta pozostaje zazwyczaj w przypadku domów starych. Należałoby albowiem wiedzieć, iż takie domy nie prezentują się za dobrze. I z tego względu wymagane pozostaje to, żeby właściwie je zabezpieczyć. Chodzi nie tylko o kwestie estetyczne, lecz o bezpieczeństwo domowników. W tym miejscu, gdzie instalacje nie funkcjonują jak należy zwiększa się przecież niebezpieczeństwo występowania pożarów albo ulotnienia się gazu.
Czytaj...

Remontowanie mieszkania – jakie prace mają największe znaczenie oraz czemu dobrze jest korzystać z usług fachowców?

Remontowanie mieszkania związane jest z reguły z koniecznością poniesienia bardzo dużych nakładów finansowych, w związku z tym nie można się dziwić, że wiele osób odkłada tego rodzaju decyzję faktycznie jak najdłużej. Na szczęście, dziś na rynku swoje usługi proponują doświadczone ekipy remontowe, dzięki czemu prace można zrealizować bardzo szybko i mieć gwarancję, że efekt ostateczny będzie zadowalający.
Czytaj...

Oświetlenie w pokoju dziecięcym – jakie pomysły trzeba wdrożyć

Gdy jesteśmy rodzicami dobrze wiemy, że przyjdzie nam zmierzyć się z mnóstwem wyzwań. Każdego dnia czeka nas mnóstwo wyzwań. Nikt jednak nie narzeka, bo dzieci to prawdziwa radość. Trzeba jedynie umieć jakoś nad wszystkim zapanować. Bo gdy w domu są dzieci i rozpoczyna się remont w domu, to możemy być rzeczywiście skołowani, od ciągłego robienia wszystkiego, żeby jakoś to wyszło. Nawet przy przemeblowaniu może być niezła zawierucha.
Czytaj...