Archiwum


Kategoria: Ekologiczny dom

 • Wielorakie typy i wykorzystanie papieru, co da się z niego jeszcze wytworzyć?
  Papier od bardzo dawna pełni ogromnie ważną funkcję w życiu człowieka. Wynaleziony kilka wieków temu, aż do dzisiejszych czasów pełni różnorodne, ale nierzadko bardzo ważne funkcje. Samych typów papieru jest bardzo dużo, a rozróżniane są przykładowo z uwagi na grubość i gęstość arkuszy papierowych. Różnorodne są również metody produkcji tego tworzywa, do większej części z nich wykorzystuje się ścier drzewny. Ostatnio niezwykle często zwraca się uwagę na to, by nie produkować tego tworzywa z drewna, gdyż drzew na całym świecie ubywa w bardzo gwałtownym tempie.
 • Co zrobić ze zużytym sprzętem AGD?
  Nabywając nowiuteńki sprzęt AGD, częstokroć nie mamy pojęcia co uczynić ze starym. Dostarczyć na złom? Wypchnąć na śmietnik? Podpowiadamy co uczynić w takiej sytuacji, by nie łamać przepisów i nie zanieczyszczać środowiska.
  Pomimo, iż sprzętu AGD nie wymienia się zbyt często, w końcu jednak przychodzi taka chwila.
 • Nie bagatelizujmy środowiska – tylko czy na pewno zdajemy sobie z tego sprawę
  Śmieci – wytwarzamy je wszyscy, i to w dużych ilościach. Częstokrotnie w zasadzie nie myśląc. Nie mamy świadomości tego, że gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy bardzo ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu choćby jeden, a niejednokrotnie wręcz kilka worków śmieci. Jeśli z kolei mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w określonym terminie wielkie pojemniki z odpadami. Robimy to całkowicie bez refleksji. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o planecie.
 • Technologie jutra w oświetleniu
  Stare żarówki to przeżytek. W sprzedaży do kupienia jest innowacyjne, energooszczędne oświetlenie LED. Skrót ten rozszyfrowujemy jako light-emitting diode. Ta technika świetlna ma wiele zalet, które trzeba tutaj szczegółowo wypisać.
 • Dbamy o naszą planetę
  Wszyscy wiemy, jak ważne dla nas jest środowisko. Każdego dnia słyszymy, iż różne fabryki wydalają tyle zanieczyszczeń, iż nie sposób nawet oszacować co będzie się działo ze środowiskiem naturalnym za następne kilkanaście lub setki lat. Z racji nie wesołej sytuacji postanowiliśmy bardziej skoncentrować się na utrzymaniu porządku natury a w życie wprowadzono czynności typu utylizacja i recykling. Musimy pamiętać, że każdego dnia użytkujemy mnóstwo produktów, po których zostają różnego opakowania. Zwykle są to surowce wtórne, czyli takie, jakie możemy w całości lub częściowo jeszcze wykorzystać.
 • Orientacja ludzi odnośnie tego, jak radzić sobie z odpadami różnego rodzaju.
  Świadomość ludzi co do tego, jak radzić sobie ze śmieciami przeróżnego rodzaju wzmogła się w ostatnim czasie w znacznym stopniu. Powstało dużo firm, jakie utylizują śmieci różnego rodzaju zgodnie z ustaleniami proekologicznymi. Posiadają one innowacyjne metody pracy. W takich zakładach zanieczyszczenia traktuje się jako zasoby, dzięki jakim pozyskuje się energię odnawialną.