AGR-Polska

Gruntowe pompy ciepła – ekologiczne, nowoczesne i skuteczne urządzenie do ocieplenia swojego domu.

Wybór ocieplania domu nie należy do łatwych zadań. Każdy, kto wznosi dom namyśla się, jaki rodzaj ogrzewania zastosować, żeby było produktywne i całkiem niedrogie. Wybór na rynku jest ogromny i niezaprzeczalnie każdy wybierze coś dla siebie i własnego domu. Jednak, by to zrobić trzeba dobrze się zastanowić, poprzeglądać różne warianty i wyłonić tą właściwą dla swojego domu.
Czytaj...

Najskuteczniejsze metody ogrzewania naszego domu: na czy polega ogrzewanie pompą ciepła?

Z całą pewnością nikt nie lubi, kiedy w jego domu jest zbyt zimno. Nie czujemy się wtedy dobrze. Jeżeli w pomieszczeniach panuje nieprzyjemnych chłód, trudno się skupić, a już z pewnością zrelaksować. Dlatego też montowane jest ogrzewanie. Gdy kończą się ciepłe miesiące, potrzebujemy ogrzewania, żeby czuć się w naszym mieszkaniu całkowicie komfortowo. Możliwości jest bardzo dużo, niestety niektóre z nich są kosztowne i nieekologiczne. Wybierając ogrzewanie do swojego domu, warto dokładnie przeanalizować, która forma jest dla nas najlepsza i co jest najbardziej opłacalne.
Czytaj...

Potrzebne materiały do termoizolacji naszego budynku

Odpowiedniego rodzaju materiały dają możliwość na świetne wykończenie domu. Rzeczywistość jest jednak taka, że powinniśmy faktycznie sporo wiedzieć, bo bywa, że możemy wykorzystać tańszy materiał, a bywa, że trzeba wybrać coś , co kosztuje więcej. Ciekawym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach okazują się maty termoizolacyjne. Ich bardzo dużą zaletą jest łatwość montowania.
Czytaj...

Jak pół wieku temu radzono sobie z ogrzewaniem lokali mieszkalnych, a jak współcześnie podchodzimy do tego zagadnienia

W naszych szerokościach geograficznych należy nastawić się, że przynajmniej przez połowę roku kalendarzowego pali się w piecach. Ogrzewanie bywa tak ważną instalacją, że żaden właściciel domu jednopiętrowego nie jest w stanie wprowadzić się na stałe, jeśli w piwnicy nie zamontowano np. pieca co. Jednakże wraz z rozwojem nowoczesnych technologii pojawiły się na rynku rozwiązania, które kompletnie odmieniły nasze myślenie o ogrzewaniu.
Czytaj...

Złączki montażowe mają szansę być wykonane z różnego tworzywa

Musimy zaznaczyć, że czasami warto ze sobą powiązać różne części, żeby miały szansę one prawidłowo funkcjonować. Przez to jeżeli chcemy mieć gwarancję, że podłączony do kranu wąż ogrodowy będzie właściwie funkcjonował, a woda nie będzie leciała obok, to powinniśmy powiedzieć, że konieczna będzie właściwa złączka, która takie powiązanie zapewnia.
Czytaj...