AGR-Polska

W jaki sposób odnaleźć dobrego rzeczoznawcę, który może nam pomóc w wycenie nieruchomości?

Jeżeli w sądzie zajmujemy są na przykład podziałem majątku lub pragniemy wziąć kredyt hipoteczny, można spotkać się z osobą rzeczoznawcy majątkowego. Osoba ta, ma za zadanie wycenić daną nieruchomość przez szereg analiz i obliczeń. Zawód rzeczoznawcy jest bardzo przydatny w kilku dziedzinach. Tak samo banki jak i kancelarie mogą korzystać z usług tego rodzaju osób. Żeby móc zostać rzeczoznawcą majątkowym powinno się spełnić kilka niezwykle istotnych warunków.
Czytaj...

Jak kupić najlepsze mieszkanie w Drawsku Pomorskim? Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości z województwa zachodniopomorskiego?

Sprzedanie mieszkania nie jest sytuacją prostą, dlatego mimo okazjonalnych kosztów pod postacią prowizji, mnóstwo sprzedawców zgadza się na pomoc biura nieruchomości. W mniejszych miastach, jak na przykład w Drawsku Pomorskim z reguły nie ma licznych agencji, ale w większych miejscach konkurencja jest wielka co może przysporzyć problemów w dokonaniu dobrego biura pośredniczącego. Skupmy się jednak na obszarze województwa zachodniopomorskiego i właśnie tam szukajmy biura nieruchomości, jeśli pragniemy kupić mieszkanie w Drawsku Pomorskim.
Czytaj...

Wynajem lokali w Warszawie

Poszukiwania odpowiedniego lokalu, który spełni wszystkie nasze wymagania, nie są proste. Zależnie od celu, na jaki będzie przeznaczony wybierany apartament, trzeba sprawdzić go pod każdym względem. W stolicy nie brakuje lokali, jakie są przygotowane tak do tego, by służyły jako biuro, jak i są idealnym miejscem do zamieszkania razem z bliskimi. Wyjątkowe lokale handlowe warszawa może zaoferować w najróżniejszych miejscach miasta. Niskie ceny wynajmu i zakupu są niezaprzeczalne. Można je sprawdzić w każdej chwili na stronach www, lecz i u agenta zajmującego się określoną nieruchomością.
Czytaj...

Jakie są popularne metody na finansowanie kupna nieruchomości, jakie plusy ma leasing mieszkań.

Pośród klientów najczęściej wybieranym modelem finansowania zakupu mieszkań są kredyty. Mają one całkiem spore zalety, choć ostatnio ich dostępność nieco zmalała przez zmianę kryteriów przyznawania. Tym sposobem można sfinalizować kupno mieszkania lub domu w prawie pełnej kwocie transakcji, resztę należy dołożyć z własnych środków. Przy kredytach hipotecznych standardem jest, że posiadaczem mieszkania jest osoba biorąca taki kredyt, a na hipotece wpisany zostanie bank.
Czytaj...

Piaskowiec – przepisem na ładny design budynku

Wykończenie domu to dziś jeden z głównych – obok kupna samej nieruchomości – problemów jego mieszkańców. O ile dobór koloru ścian jest prawdziwą przyjemnością i stosunkowo mało skomplikowaną, tak sprawa zrobienia elewacji do prostych nie należy. Jednak nim pomalujemy ściany, poukładamy panele i powiesimy firanki w oknach, czeka nas jeszcze ukończenie tej istotnej czynności. Front odzwierciedla charakter budynku. Zewnętrzne ściany, w zależności od tego jak się prezentują, mogą bardzo wiele mówić o jej właścicielu. Szpecące ściany budynków nie prezentują się ani estetycznie, ani miło. Dokładne wykończenie domu robi o wiele bardziej efektowne wrażenie niż przeciągający się stan „w budowie”.
Czytaj...

Jak kupić mieszkanie, czyli usługi agencji nieruchomości – czy warto z rad agentów skorzystać?

Aktualnie coraz więcej osób stawia na kupno własnego mieszkania. W zdecydowanej większości przypadków stawiają oni na rynek wtórny – mieszkania na nim są po prostu dużo tańsze. Aby jednak uniknąć naprawdę dużej wpadki, a jednocześnie znacząco przyspieszyć cały proces, warto zdecydować się na biuro nieruchomości.
Czytaj...

Co winna zawierać umowa o roboty budowlane oraz kiedy wskazane jest ją spisać

Umowa o roboty budowlane to ogromnie ważny dokument, który jest zabezpieczeniem dla obu stron. Osoba, wykonująca jakieś roboty budowlane posiada gwarancję należności za swoje usługi. Osoba, która takie usługi budowlane zamawia także posiada gwarancję bezpieczeństwa i dobrego zrealizowania zamówionych usług. W wypadku sporów dokument ten ułatwi także dochodzenie roszczeń. Umowę o roboty budowlane naturalnie warto spisać w każdej sytuacji związanej z budową – domów, mieszkań, biur i tak dalej. Wolno ją też spisać w wypadku odświeżania którejś nieruchomości bądź innych usług wykończeniowych oraz budowlanych.

Czytaj...

Zarządzanie nieruchomością we Wrocławiu

Rządzenie nieruchomością to obszerniejszy obszar działań niż administrowanie. Funkcją zarządcy jest aktywne rządzenie majątkiem właściciela umieszczonym w nieruchomości. Zarządzanie nieruchomościami Wrocław jest aktywnością zawodową wykonywaną przez licencjonowanych administratorów nieruchomości. Zarządca działa na podstawie umowy o zarządzanie, zawartej ze wspólnotą mieszkaniową, w imieniu jakiej działa Zarząd Wspólnoty.
Czytaj...

Na jakiego rodzaju mieszkania należy się zdecydować w naszych czasach?

Z pewnością wielu z nas marzy o posiadaniu atrakcyjnego mieszkania, w którym z wielką ochotą będziemy spędzać swój wolny czas. Warto skusić się przede wszystkim na kupno nowej nieruchomości, bowiem tego typu obiekty spełnią oczekiwania wyjątkowo wybrednych konsumentów. Istotne jest, aby skusić się na zakup mieszkania, które będzie wpisywać się w nasze preferencje pod względem lokalizacji.
Czytaj...

Najlepsze lokalizacje w mieście

Ostatnimi laty w Polsce, znacznie więcej młodych rodzin chce żyć na swoim. Schemat rodziny z minionego pokolenia, kiedy początkujące z dziećmi mieszkały ze swoimi rodzicami, poszedł do lamusa. Współcześnie większość osób usiłuje być jak najbardziej samodzielnych. Taka tendencja jest także w dużej mierze spowodowana faktem, iż ludzie przeprowadzają się na studia do większych miast, i dużo z nich, po skończeniu nauki, zostaje w nowym miejscu na zawsze. Popularniejszym z takich miast akademickich jest Wrocław. Gdzie można odszukać najciekawsze lokalizacje pod zakup lokum?
Czytaj...