AGR-Polska

Jakie są popularne metody na finansowanie kupna nieruchomości, jakie plusy ma leasing mieszkań.

Pośród klientów najczęściej wybieranym modelem finansowania kupna mieszkań są kredyty. Posiadają one stosunkowo dużo zalet, choć w ostatnim czasie dostępność nieco zmalała przez zmianę kryteriów przyznawania. Tym sposobem można sfinansować kupno mieszkania lub domu w prawie pełnej kwocie transakcji, resztę trzeba wyłożyć z własnych środków. Przy kredytach hipotecznych standardem jest, że posiadaczem mieszkania będzie osoba biorąca taki kredyt, a na hipotece jest wpisany bank.
Czytaj...

W jaki sposób odnaleźć dobrego rzeczoznawcę, który może nam pomóc w wycenie nieruchomości?

Kiedy w sądzie zajmujemy są przykładowo rozdziałem majątku albo chcemy wziąć kredyt hipoteczny, możemy spotkać się z osobą rzeczoznawcy majątkowego. Osoba ta, ma za zadanie dokonać wyceny danej nieruchomości poprzez szereg analiz i obliczeń. Zawód rzeczoznawcy jest bardzo przydatny w wielu dziedzinach. Jednocześnie banki jak i kancelarie korzystają z usług takich osób. By być rzeczoznawcą majątkowym trzeba spełnić kilka niezwykle ważnych warunków.
Czytaj...

Jak kupić najlepsze mieszkanie w Drawsku Pomorskim? Czy warto skorzystać z usług agencji nieruchomości z województwa zachodniopomorskiego?

Sprzedanie mieszkania nie jest sytuacją prostą, dlatego mimo kolejnych kosztów w postaci prowizji, mnóstwo sprzedających decyduje się na pomoc biura nieruchomości. W małych miasteczkach, jak na przykład w Drawsku Pomorskim w sumie nie ma mnóstwa agencji, ale w dużych miejscach konkurencja jest wielka co może przysporzyć problemów w wyborze odpowiedniego biura pośredniczącego. Skupmy się jednak na obszarze województwa zachodniopomorskiego i właśnie tam poszukujemy biura nieruchomości, jeśli mamy w zamiarze kupić mieszkanie w Drawsku Pomorskim.
Czytaj...

Wynajem lokali w Warszawie

Poszukiwania odpowiedniego lokalu, który spełni wszystkie nasze wymagania, nie są proste. Zależnie od celu, na jaki będzie przeznaczony wybierany apartament, trzeba sprawdzić go pod każdym względem. W stolicy nie brakuje lokali, jakie są przygotowane tak do tego, by służyły jako biuro, jak i są idealnym miejscem do zamieszkania razem z bliskimi. Wyjątkowe lokale handlowe warszawa może zaoferować w najróżniejszych miejscach miasta. Niskie ceny wynajmu i zakupu są niezaprzeczalne. Można je sprawdzić w każdej chwili na stronach www, lecz i u agenta zajmującego się określoną nieruchomością.
Czytaj...

Piaskowiec – przepisem na ładny design budynku

Wykończenie domu to dziś jeden z głównych – obok kupna samej nieruchomości – problemów jego mieszkańców. O ile dobór koloru ścian jest prawdziwą przyjemnością i stosunkowo mało skomplikowaną, tak sprawa zrobienia elewacji do prostych nie należy. Jednak nim pomalujemy ściany, poukładamy panele i powiesimy firanki w oknach, czeka nas jeszcze ukończenie tej istotnej czynności. Front odzwierciedla charakter budynku. Zewnętrzne ściany, w zależności od tego jak się prezentują, mogą bardzo wiele mówić o jej właścicielu. Szpecące ściany budynków nie prezentują się ani estetycznie, ani miło. Dokładne wykończenie domu robi o wiele bardziej efektowne wrażenie niż przeciągający się stan „w budowie”.
Czytaj...

Jak kupić mieszkanie, czyli usługi agencji nieruchomości – czy warto z rad agentów skorzystać?

Aktualnie coraz więcej osób stawia na kupno własnego mieszkania. W zdecydowanej większości przypadków stawiają oni na rynek wtórny – mieszkania na nim są po prostu dużo tańsze. Aby jednak uniknąć naprawdę dużej wpadki, a jednocześnie znacząco przyspieszyć cały proces, warto zdecydować się na biuro nieruchomości.
Czytaj...

Co winna zawierać umowa o roboty budowlane oraz kiedy wskazane jest ją spisać

Umowa o roboty budowlane to ogromnie ważny dokument, który jest zabezpieczeniem dla obu stron. Osoba, wykonująca jakieś roboty budowlane posiada gwarancję należności za swoje usługi. Osoba, która takie usługi budowlane zamawia także posiada gwarancję bezpieczeństwa i dobrego zrealizowania zamówionych usług. W wypadku sporów dokument ten ułatwi także dochodzenie roszczeń. Umowę o roboty budowlane naturalnie warto spisać w każdej sytuacji związanej z budową – domów, mieszkań, biur i tak dalej. Wolno ją też spisać w wypadku odświeżania którejś nieruchomości bądź innych usług wykończeniowych oraz budowlanych.

Czytaj...

Zarządzanie nieruchomością we Wrocławiu

Rządzenie nieruchomością to obszerniejszy obszar działań niż administrowanie. Funkcją zarządcy jest aktywne rządzenie majątkiem właściciela umieszczonym w nieruchomości. Zarządzanie nieruchomościami Wrocław jest aktywnością zawodową wykonywaną przez licencjonowanych administratorów nieruchomości. Zarządca działa na podstawie umowy o zarządzanie, zawartej ze wspólnotą mieszkaniową, w imieniu jakiej działa Zarząd Wspólnoty.
Czytaj...

Na jakiego rodzaju mieszkania należy się zdecydować w naszych czasach?

Z pewnością wielu z nas marzy o posiadaniu atrakcyjnego mieszkania, w którym z wielką ochotą będziemy spędzać swój wolny czas. Warto skusić się przede wszystkim na kupno nowej nieruchomości, bowiem tego typu obiekty spełnią oczekiwania wyjątkowo wybrednych konsumentów. Istotne jest, aby skusić się na zakup mieszkania, które będzie wpisywać się w nasze preferencje pod względem lokalizacji.
Czytaj...

Najlepsze lokalizacje w mieście

Ostatnimi laty w Polsce, znacznie więcej młodych rodzin chce żyć na swoim. Schemat rodziny z minionego pokolenia, kiedy początkujące z dziećmi mieszkały ze swoimi rodzicami, poszedł do lamusa. Współcześnie większość osób usiłuje być jak najbardziej samodzielnych. Taka tendencja jest także w dużej mierze spowodowana faktem, iż ludzie przeprowadzają się na studia do większych miast, i dużo z nich, po skończeniu nauki, zostaje w nowym miejscu na zawsze. Popularniejszym z takich miast akademickich jest Wrocław. Gdzie można odszukać najciekawsze lokalizacje pod zakup lokum?
Czytaj...