AGR-Polska

Atuty konstrukcji stalowych

W obecnych czasach firmy budowlane używają różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu mogą kreować tak konstrukcje innowacyjne, jak także tradycyjne. W ostatnim czasie coraz nagminniej u biznesmenów jak też prywatnych osób pojawia się pytanie: czy magazyn albo garaż samochodowy nieodzownie muszą być murowane?
Czytaj...

7 wytycznych w razie pożaru

W każdej branży niezbędne są konkretne prawidła dzięki którym łatwiej jest – jak mówi przysłowie – „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Właściwie wprowadzone pozwalają na bezproblemowe działanie całej struktury firmy. Są niezbędne, jak najistotniejsze procedury. Wśród najbardziej znanych i obowiązkowych prym wiodą: Bezpieczeństwo i Higiena Pracy (czyli BHO) oraz szkolenia przeciwpożarowe. Skupmy się na tym drugim zagadnieniu, czyli na szkoleniach przeciwpożarowych (http://proecoone.pl/oferta/BHP/). Najistotniejsza w tego typu materii jest instrukcja bezpieczeństwa pożarowego. Określana jest także Instrukcją przeciwpożarową lub Instrukcją pożarową. Jest to dokument nieodzowny, potrzebny podczas pełnego okresu użytkowania budynku, to znaczy, od jego odbioru przez Państwową Straż Pożarną. Odnosi się to właściwie do budynków użyteczności publicznej.
Czytaj...

Niezbędne akcesoria w garażu

Magazyn to istotny element w gospodarce magazynowej. W zależności od tego, co ma być w nich umieszczone, czasu magazynowania towarów, i rotacji zapasów w magazynie, należy trafnie wyposażyć magazyn. Głównym wyposażeniem magazynu są urządzeniu do składowania, środki transportu magazynowego i pomocnicze urządzenia magazynowe. Skupmy się przede wszystkim na tych pierwszych, która spędza sen z powiek każdego kierownika magazynu.
Czytaj...

Regały magazynowe ułatwiają właściwie rozplanować przestrzeń w składzie

Każda firma produkcyjna chce mieć świadomość, że ma odpowiedni zapas materiałów i kontrahenci nie będą musieli czekać na nowe dostawy. Przez to w pobliżu takich przedsiębiorstw budowane są magazyny, w których przechowywane są wszystkie nadwyżki, które w pierwszej chwili pojadą do klienta. Jednak wiemy, że magazyn ma określoną przestrzeń, a takich materiałów może być bardzo wiele, dlatego świetnie sprawdzają się tutaj regały paletowe.
Czytaj...

Nabywając składzik narzędziowy zdaża się co krok wpaść na wiaty drewniane Wrocław

Mając niewielką działkę bądź obszar przy domu wyjątkowo często potrzebne jest miejsce, w jakim da się składować kompletny sprzęt ogrodniczy i urządzenia niezbędne w codziennym użytkowaniu. Praca w ogródku jest dla wielu osób ogromną rozrywką i tworzy oderwanie od pracy, oraz nadzwyczaj obfity spokój. Aranżując zieleniec czy działkę niezmiernie często konieczne są dodatkowe zadaszenia czy też niewielkie składziki, jakie posłużą do składowania sprzętu. Mnóstwo sklepów ogrodniczych oferuje już takie rzeczy w interesujących cenach i naturalnie w rozlicznych wysokościach.
Czytaj...

Przestrzenie magazynowe do wynajęcia – propozycje na terenie Wrocławia

Multum firm albo też osób prywatnych proponuje współcześnie powierzchnie magazynowe do wynajęcia. Powierzchnie magazynowe zdołają mieć rozliczne przeznaczenie, ponieważ używa się ich do wielu zastosowań. Posiadają też rozmaitą wielkość, wobec tego bez względu na to czy interesuje Cię wypożyczenie we Wrocławiu dużej powierzchni magazynowej czy też trochę mniejszej – bezspornie odszukasz odpowiedni magazyn.
Czytaj...

Projektowanie magazynów

Rozwój handlowej firmy może się wiązać z koniecznością powiększenia powierzchni magazynowej. Jeżeli będą możliwości, to można magazyn powiększyć, ale czasami jest konieczne kupienie lub wynajęcie nowego magazynu. Jeśli firma rozważa opcję wynajmu to czasami otrzymuje magazyn po innej firmie, która sobie wszystko zorganizowała.
Czytaj...

Właściwe wyposażenie do magazynów w hali produkcyjnej

Magazyny przeznaczone są do trzymania najróżniejszych ładunków w odpowiedni sposób. Są to więc pomieszczenia odpowiednio przygotowane do wybranego typu ładunku. Przykładowo jeżeli danego towaru jest duża ilość lub gry posiada niestandardowe wymiary, magazyn może być bardzo wysoki. W takim przypadku do najwyżej położonych półek można dotrzeć za pomocą specjalnego sprzętu.
Czytaj...

Najefektywniejsze sposoby na ogrzanie obiektów przemysłowych

Większość budowli rozpoczyna się w okresie wiosennym, jednak firmy nie mogą sobie pozwolić na zaprzestanie robót na całą zimę, bowiem oznaczałoby to dla nich znaczne straty. Dlatego budowlańcy muszą uzbroić się w ciepłe stroje i pracować dalej, na szczęście zima ostatnio jest u nas dość delikatna. Lecz pomimo tego czasami zdarzają się mrozy szkodzące nie tylko ludziom znajdującym się na tym obszarze, ale także składowanemu sprzętowi. W tym przypadku najlepszym pomysłem będzie wynajem kotłowni, która nie zajmując zbyt wiele miejsca, prędko ogrzeje okolicę.
Czytaj...

Różne typy przenośników przemysłowych

Przenośniki kubełkowe są to urządzenia transportu bliskiego. Służą one do transportowania materiałów luźnych albo konkretnych ekwipunków wzdłuż konkretnie określonej drogi. Są one zazwyczaj napędzane silnikami elektrycznymi, ale niekiedy też spalinowymi. Biorąc pod uwagę ich konstrukcję rozróżniamy przenośniki cięgnowy, bezcięgnowy oraz przenośnik z ośrodkiem pośredniczącym.
Czytaj...

Najistotniejsze elementy wyposażenia magazynu. Doczytaj więcej!

Jeżeli ktoś posiada własną działalność gospodarczą i zajmuje się handlem czy też szeroko rozumianą produkcją, to istnieje znaczna szansa na to, że w pewnym momencie będzie musiał zbudować dla siebie praktyczny magazyn. Należy więc wiedzieć o tym, że przy dobrym podejściu może to w chwili obecnej być dużo łatwiejsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, bowiem należy po prostu zadbać o parę najistotniejszych rzeczy z tym związanych aby mieć pewność co do tego, że miejsce takie będzie dla nas naprawdę w pełni funkcjonalne. Na samym początku należy naturalnie poświęcić odrobinę czasu na wybranie idealnej firmy zajmującej się budową takich właśnie obiektów, bo jest to tutaj absolutnie kluczowa rzecz; jeśli nie uda nam się przy tym nawiązać współpracy z kimś dysponującym szerokimi kwalifikacjami, to tego typu magazyn może być nawet niebezpieczny dla każdego, kto tylko z niego korzysta. Dobrą wiadomością jest jednak to, że związane z tym oferty odznaczają się w chwili obecnej niemałym zróżnicowaniem, dzięki czemu nie sprawi nam to raczej jakichkolwiek poważnych kłopotów.
Czytaj...

Magazyny służące do przechowania przeróżnych rzeczy.

Magazyny służące do przechowania różnych rzeczy, które muszą być wyposażone we wszystkie potrzebne rzeczy to te, przy których naprawdę należy pilnować, żeby czegokolwiek tam nie zabrakło. Przedsiębiorcy, jacy zajmować będą się wynajmowaniem tych magazynów powinni posiadać wiedzę o tym, iż w należącym do nich magazynie musi znajdować się tego typu uposażenie, jakie będzie nadawać się w największym stopniu pod wyznaczenie powierzchni, jaką się będzie udostępniać.
Czytaj...