AGR-Polska

Za pomocą jakich programów prowadzić sprawy finansowe i kadrowe małych i średnich przedsiębiorstw?

Posiadanie małej i średniej firmy wiąże się z wieloma zadaniami. Oprócz zarządzania pracą zajmować trzeba się również wystawianiem wielu faktur oraz różnymi sprawami łączącymi się z finansami i kadrami. Wydaje się to dość skomplikowane, szczególnie w przypadku, kiedy firma jest prowadzona przez jedną osobę, jednakże aktualnie przy pomocy Internetu można uprościć niemal wszystkie procesy.
Czytaj...

Olsztyn ma szansę nam podarować najlepsze biuro rachunkowe

Biuro rachunkowe obsłuży przedsiębiorcę każdych rozmiarów

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że nie wszystkie kwestie zakładu muszą okazać się organizowane przez jednostki przyjęte na umowę. Czasami będzie tak, że bardziej będzie korzystać z usług zewnętrznej firmy, dzięki której będziemy mogli płacić tylko za te godziny pracy, które na pewno zostaną zrobione na naszą opłacalność. Dlatego właśnie trzeba sprawdzić, co proponuje nam biuro rachunkowe, może się okazać, że będzie ono mogło zająć się calutką naszą księgowością, bez względu na to, jak wielka będzie nasza firma, a dodatkowo jeszcze my nie będziemy musieli się zamartwiać najmniejszymi rozmowami z urzędem, gdyż wszystko będzie przygotowane przez nich. Należy przyrównać propozycję takich biur oraz wziąć tą, która będzie odpowiednio dopasowana do naszych wymagań.

Czytaj...

Co każdy VAT-owiec wiedzieć powinien

Planując działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma zaletami, ale też może być to rozwiązanie zupełnie bez sensu – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT opłaca się zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, iż w firmie będziemy sporo inwestować w materiały albo w środki trwałe. Zakup produktów bez podatku VAT powoduje, że wydatki są dużo mniejsze. Bycie VAT-owcem umożliwia także współpracę z innymi jednostkami instytucjonalnymi, które też są płatnikami VAT.
Czytaj...