AGR-Polska

Za pomocą jakich programów prowadzić sprawy finansowe i kadrowe małych i średnich przedsiębiorstw?

Prowadzenie małej i średniej firmy wiąże się z wieloma zadaniami. Prócz zarządzania pracą zajmować trzeba się również wystawianiem wielu faktur oraz różnego rodzaju sprawami finansowo-kadrowymi. Wydaje się to dość skomplikowane, szczególnie w wypadku, kiedy firma jest prowadzona przez jedną osobę, jednak obecnie za pomocą Internetu można ułatwić niemalże wszystkie procesy.
Czytaj...

Olsztyn ma szansę nam podarować najlepsze biuro rachunkowe

Zobaczmy co może dla nas zrobić biuro rachunkowe

Trzeba sobie wydawać sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy przedsiębiorstwa powinny być organizowane przez osoby zatrudnione na etat. Czasem okazuje się być tak, że bardziej opłaca się korzystać z usług zewnętrznej firmy, dzięki której będziemy mogli zapłacić tylko za te godziny pracy, które na pewno zostaną zrobione na naszą korzyść. Dlatego właśnie należy zobaczyć, co proponuje nam biuro rachunkowe, ma szansę się okazać, że będzie ono mogło zająć się całą naszą księgowością, bez względu na to, jak duża będzie nasza działalność, a dodatkowo jeszcze my nie będziemy musieli się zamartwiać żadnymi kontaktami z urzędem, bo wszystko będzie zorganizowane przez nich. Trzeba porównać ofertę takich biur i wybrać tą, która będzie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb.

Czytaj...

Co każdy VAT-owiec wiedzieć powinien

Planując działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy będziemy płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma zaletami, ale też może być to rozwiązanie zupełnie bez sensu – wszystko zależy od specyfiki danego biznesu.Działalność gospodarcza VAT opłaca się zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, iż w firmie będziemy sporo inwestować w materiały albo w środki trwałe. Zakup produktów bez podatku VAT powoduje, że wydatki są dużo mniejsze. Bycie VAT-owcem umożliwia także współpracę z innymi jednostkami instytucjonalnymi, które też są płatnikami VAT.
Czytaj...