AGR-Polska

Odbiór mieszkania od dewelopera jest konieczny

Jakie warunki należy spełnić do odbioru mieszkania?

Kiedy podjęliśmy się budowania domu, albo kupiliśmy gotowe mieszkanie, które dopiero co zostało wybudowane, to musimy się uzbroić w cierpliwość, gdyż może minąć jeszcze sporo czasu nim będziemy mogli w konkretnym miejscu mieszkać – zobacz jak ułatwić odbiory techniczne mieszkań. To właśnie spowoduje, że powinniśmy się dokładnie zapoznać z następnymi etapami konkretnych prac, tak abyśmy nie byli zaskoczeni, że nie możemy się wprowadzić natychmiast, po wyjściu ostatniej ekipy budowlanej.

Czytaj...

Myślisz nad remontem mieszkania? Sprawdź, o czym pamiętać, przygotowując się do malowania

Każde mieszkanie po pewnym czasie już nie prezentuje się tak ładnie, jak na początku. Spostrzegamy kolejne wady, a jednym z pierwszych jest mniej wyrazisty kolor ścian czy pojawiające się pęknięcia. O ile niewielkie zabrudzenia można pomalować resztkami farby, jakie zostały nam z poprzedniego malowania, o tyle poważniejsze ubytki wymagają kompleksowego remontu.
Czytaj...

Budowa – jak jej podołać? W jaki sposób w końcu spełnić swoje pragnienie o własnym domu na przedmieściach? Dajemy wskazówki

Budowa domu – nie da się zanegować, iż jest to całkiem duże wyzwanie. Jeżeli już się na nią zdecydujemy, musimy się liczyć z tym, iż będziemy się z nią zmagać choćby przez kilka najbliższych lat. Każdą sobotę, każdy weekend, każde słoneczne popołudnie spędzimy na budowie. Nie będziemy jeździć na wakacje, kupować kosztownych gadżetów, o jakich marzymy – bowiem będziemy oszczędzać na budowę. Czy nie niepokoi Cię to? Ogromnie możliwe, że tak.

Czytaj...

Gdańsk ma szansę nam zaoferować świetne ekipy remontowe

Czy powiemy kogo prosić o wsparcie gdy planujemy remont?

W toku zwykłego używanie nie możemy być zaskoczeni tym, że ściany są poplamione, podłogi się ścierają oraz co jakiś czas konieczne okazuje się być przeprowadzenie remontu. Jedyne nad czym musimy się namyślić, to nad tym czy pragniemy taki remont zrobić samodzielnie, czy może wymyślamy korzystać z pomocy doświadczonej ekipy, która ma odpowiedni sprzęt i wiedzę, żeby to wszystko robić szybciej oraz lepiej. Należy się dowiedzieć jak wychodzi to cenowo, tak aby móc wziąć opcję, która będzie dla nas odpowiednia.
Czytaj...