AGR-Polska

Jakie są niebezpieczeństwa dla lokalnej społeczności powiązane z kopalniami

Oglądając przeróżnego rodzaju programy informacyjne, często trafiamy na bulwersujące informacje wiążące się z wysiedleniem mieszkańców ze względu na budowę nowego biurowca. Przejmowaniem nieruchomości przez szukające pieniędzy, nieuczciwe firmy lub też odkrywkowe kopalnie, które stanowią zagrożenie dla lokalnej społeczności. W jaki sposób uporać się z tego rodzaju problemami?
Czytaj...

Otwarcie pizzerii musi być dobrze przemyślane

Gdy chcemy uruchomić własny biznes, to musimy się dokładnie namyślić, czy pragniemy działać całkowicie na swoją rękę, czy może chcemy się podczepić pod większą sieć. W tym drugim przypadku będziemy musieli trzymać się niektórych odgórnych zasad, ale część decyzji będzie należała do nas, a w dodatku będziemy mieli na początku ogromną pomoc oraz w razie problemów, też będziemy mieli szansę liczyć na wsparcie.
Czytaj...

Pierścień oporowy, prasy krawędziowe

Jest bardzo dużo małych elementów, bez których wiele urządzeń nie dałoby rady we właściwy sposób funkcjonować. Dla niedoświadczonego obserwatora one wręcz nie istnieją. Jednak dla osób, które znają się na rzeczy każdy nawet ten najdrobniejszy element jest niezmiernie istotny. Oni mają świadomość, że potrzebny jest pierścień oporowy. Tak mała rzecz daje możliwość wypełnienia przestrzeni między dwoma pozostałymi elementami, przez, co uniemożliwia obluzowanie się podkładek pierścieniowych. To niezmiernie istotne, bo ułatwia działania na pozostałych poziomach. Co ważne można kupić uniwersalne pierścienie oporowe, które będą pasowały do niemal każdego systemu.
Czytaj...

O czym powinno się pamiętać decydując się na otwarcie swojej gospodarczej działalności?

Zdecydowanie prowadzenie swojej gospodarczej działalności potrzebuje sporej wiedzy z zakresu księgowości. Każdy bez wyjątków przedsiębiorca musi prowadzić swój interes w zgodzie z państwowymi przepisami. Otwierając działalność gospodarczą staje się przed dylematem, czy rozliczać się jako VAT-owiec, czy też się tak nie rozliczać. Rejestracji VAT-owca trzeba dokonać w Skarbowym Urzędzie na formularzu VAT-R.
Czytaj...