AGR-Polska

Najskuteczniejsze metody zabezpieczania i konserwowania budowli z drewna

Drewno jako naturalny surowiec jest bardzo często wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. Trwałe, lekkie i bardzo wytrzymałe doskonale sprawdza się w różnych konstrukcjach wielu różnych budynków, ale również jako materiał wykończeniowy. Jednak drewno wystawiane na oddziaływanie zewnętrznych czynników takich jak deszcze, śniegi czy słońce szybko mogłoby ulec uszkodzeniom, więc konieczne jest użycie odpowiedniego zabezpieczenia.
Czytaj...

Jakiego rodzaju akcesoria i meble najlepiej sprawdzą się w przydomowych ogrodach.

Wspaniały ogród to nie jedynie ozdoba domu i ładnie zagospodarowana przestrzeń. To przede wszystkim miejsce, gdzie cała rodzina spokojnie będzie mogła odpocząć w wolnych chwilach. Wykonane z dużą dokładnością ścieżki, solidne ogrodzenie, które chroni przed niepowołanym spojrzeniem i chroni majątek i wreszcie ładna zieleń, która koi zmęczony wzrok i daje trochę cienia w upalne dni.
Czytaj...

Krótka charakterystyka najczęściej używanych w wykończeniu wnętrz podłóg, ich plusy i minusy.

Drewno to nieodłączny element budowlany, często spotkać go również można w charakterze podłóg. Odmian podłóg które wykorzystują drewno jest parę, bardzo dobrze będą się one nadawaće do salonów, pokojów i przedpokojów, a odpowiednie rodzaje nawet do łazienek i kuchni. Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się klasyczny parkiet dębowy, zrobiony on jest z niedużych klepek, które łączy się ze sobą paroma różnymi technikami.
Czytaj...

Produkty drewniane wracają do łask – listwy przypodłogowe drewniane i drzwi fornirowane.

Obecnie, w dobie plastiku, który coraz bardziej zaczyna nużyć konsumentów na wielkim znaczeniu zyskują produkty drewniane. Wszędobylskie tworzywa sztuczne są coraz mniej atrakcyjne, a konsumenci coraz chętniej powracają do ”staromodnych” produktów drewnianych. Jest to nie jedynie kwestia estetyki, ale równocześnie dużo większej jakości i wytrzymałości tego materiału.
Czytaj...

Rozważasz kupno maszyn tartacznych? Sprawdź ich rodzaje?

Jeśli zajmujesz się obróbką drewna, z pewnością interesują cię dobrej jakości maszyny tartaczne. Znajdziesz takie u wielu producentów oferujących się tak samo w sklepach stacjonarnych, jak również w wielu sklepach internetowych, częstokrotnie gwarantujących o wiele mniejsze ceny. Zanim jednak zaopatrzysz się w niezbędne ci urządzenia, musisz szczegółowo poznać ich rodzaje, aby kupić sprzęty, które będą odpowiadać twoim oczekiwaniom.
Czytaj...

Krótka charakterystyka najczęściej używanych w wykończeniu wnętrz podłóg, ich wady i zalety.

Drewno to nieodłączny element budowlany, bardzo często można go również spotkać w charakterze podłóg. Odmian podłóg które wykorzystują drewno jest kilka, doskonale będą się one nadawaće do salonów, pokojów i przedpokojów, a odpowiednie rodzaje nawet do kuchni i łazienek. Od lat bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się klasyczny parkiet dębowy, zrobiony on jest z niewielkich klepek, jakie łączy się ze sobą kilkoma różnymi technikami.
Czytaj...

Stawiasz swój dom? Nie zapomnij o właściwym ogrodzeniu

Budowanie domu to nie tylko sam budynek. To również ogrodzenie i brama, jakie są wizytówką każdego domu, bezapelacyjnie wpływającą na całą prezencję posesji. Dlatego trzeba poznać najważniejsze rodzaje ogrodzeń, by podjąć odpowiednią decyzję. Na rynku jest tak wiele rozwiązań, iż na pewno znajdziemy coś dla siebie i zdecydujemy się nie tylko na ogrodzenie, ale również przypasujemy do niego znakomite bramy.

Czytaj...

Wytworzenie mebli, jakie zapewni ich najwyższą wartość użytkowania.

Wytworzenie mebli, które zabezpieczy ich największą jakość wykonania jest obecnie w każdej firmie trudniącej się bezpośrednio tym zadaniem na dużym poziomie. W związku z tym, jeśli ktoś poszukuje dla siebie doskonałego umeblowania to musi skupić się na tych meblach, które wywodzą się z najbardziej uznanych przedsiębiorstw.
Czytaj...

Dom bezpieczny, czyli jakiego typu ogrodzenie można dzisiaj wykonać

Stawianie domu to oczywiście obowiązek wykonania również ogrodzenia budynku. Zapewnia ono nie tylko poczucie prywatności, chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, ale również bezpieczeństwo. Ogrodzenia wykonywano już w czasach starożytnych. Dzisiaj posiadamy do dyspozycji mnóstwo rozmaitych materiałów, za pomocą których można stworzyć ogrodzenie nie tylko gwarantujące bezpieczeństwo i intymność, ale również takie, które po prostu dobrze wygląda.
Czytaj...

Pomoc przy budowie

Decydując się na budowę domu, czy remont mieszkania należy podjąć schematyczne poczynania. W przypadku domu: kupno działki, określenie budżetu, kupno projektu (warto sprawdzić nowoczesne projekty domów pod tym adresem), garaż, itp. Adaptacja poddasza to dużo mniejszy koszt.: projekt aranżacji, wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych – czy też dodatków.
Czytaj...