AGR-Polska

Wsparcie w trakcie konstrukcji własnego domu

Prawda jest taka, że bez porządnego majstra ani rusz. Nie można brać się za coś, na czym się człowiek nie zna. Z tego powodu są firmy, które wynajmujemy np. żeby wybudowały dla nas dom. Dobrze jednak samemu pomyśleć nad tym, czy aby na 100% to, co oferuje konkretna firma to odpowiednia opcja. Wiadomo, że porady budowlane są kosztowne, tylko czy wiemy czyich rad słuchać?
Czytaj...

Oświetlenie 2881owe to energooszczędne rozwiązanie

Gdy poszukujemy oświetlenia do jakiegoś pomieszczenia, to musimy się namyślić jaką musi ono oferować moc i jak ma się prezentować. Na szczęście sklepy z oświetlenie posiadają nam do zaproponowania dużo różnorakich ofert, więc z pewnością wyszukamy coś odpowiedniego dla siebie.
Oświetlenie 2881owe zezwoli nam dużo zaoszczędzić
Nierzadko poszukujemy interesującego oświetlenia, które jednocześnie pozwoli nam płacić troszeczkę mniej za energię.
Czytaj...

Brukowa układanka przed domem

Przy wyborze nawierzchni przydomowej dobrze jest zwrócić uwagę na efekt jaki stworzymy decydując się na wybrany materiał na podjazd. Ponieważ im większą powierzchnię stanowi, tym mocniej wpłynie na charakter nieruchomości. Wykonany niebanalnie podjazd dumnie będzie pełnił rolę wizytówki domu i zapewni codzienny komfort użytkowania, o dumie właścicieli nie wspominając.
Czytaj...

Projektowanie domów to rzemiosło wymagające mnóstwa umiejętności – czy da się to uczynić na własną rękę?

W dzisiejszych czasach dom jest dla wielu ludzi podstawą do prowadzenia spokojnego życia. Nie można ukryć, że proces jego konstrukcji bywa długi i zaczyna się już na etapie planowania, od jakiego uzależniony jest jego końcowy wygląd, oraz precyzja wykonania. Nie można w takim przypadku ukryć, że zadanie architekta jest trudne i wymaga licznych umiejętności w szczególności związanych z słusznym wyznaczaniem wielkości i sporządzaniem rysunków.
Czytaj...

Zatroszcz się o dobre drzwi we własnym mieszkaniu

Z łatwością można wymienić całe mnóstwo różnych czynników które mogą mieć ogromny wręcz wpływ na to, czy samo tylko mieszkanie w naszym domu będzie dla nas czymś rzeczywiście przyjemnym. Jeśli tylko pragniemy zatem zapewnić sobie rzeczywiście zadowalający poziom wygody w swoim życiu codziennym, to obowiązkowo musimy zadbać o wszystkie z nich z jak najwyższą uwagą.
Czytaj...

Świat projektów domów

Dom to niepowtarzalne dla zapewne każdego człowieka miejsce. To w nim zazwyczaj byliśmy świadkami i uczestnikami wyjątkowych chwil, takich jak przykładowo kolacja wigilijna spędzonych razem z najbliższymi w naszym życiu osobami. Z tego powodu wielu z nas marzy o tym, by będąc dorosłymi być w stanie na własną rękę stworzyć swoją własną, kochającą się rodzinę.
Czytaj...

Jeśli planujemy stworzyć podjazd do domu dobrej jakości, wtedy zaciekawi nas brukarstwo Poznań

Zlecanie zrealizowania elewacji domu, ocieplenia czy stworzenia podjazdów bądź ścieżek, firmom, które się w tym specjalizują staje się ogromnym ułatwieniem dla osób, które rozpoczynają mieszkanie w nowym domu. Żeby mieszkało się dobrze, wszystko powinno być należycie wykonane, dlatego coraz to częściej preferujemy zaczerpnąć po asystę znawcy, niż zrobić coś indywidualnie.
Czytaj...

Dlaczego wynajęcie renomowanego studia architektonicznego to podstawa twojego domu?

Znalazłeś teren, na którym chcesz wybudować dom? W swojej głowie widzisz już swoje idealne miejsce zamieszkania? Nim fantazja stanie się prawdą musisz mieć projekt swojego domu. Obojętnie, czy twoje miejsce zamieszkania to Kielce, Legnica, czy Dąbrowa Górnicza to rozpoczęcie budowy domu zawsze zacznie się od tego samego punktu, musisz wybrać odpowiednie biuro architektoniczne. Żaden dom nie powstanie bez zawodowego planu, na którym znajdą się wszystkie konieczne obliczenia.
Czytaj...

W jaki sposób zaaranżować mieszkanie, które będzie całkiem zautomatyzowane? Czy jest to możliwe?

Czy możliwe jest, żeby nasz dom wykazywał przejawy myślenia? Co trzeba zrobić, by zamontować w naszym lokum cały zespół inteligentnych instalacji? Do kogo najlepiej się zwrócić jak i jakiego typu papiery musimy mieć ze sobą? Czy jest to drogie? Czy naprawdę można stworzyć nasz inteligentny pokój? Systemy inteligentne dają pełną automatyzację naszego wnętrza, i to w wielu wymiarach.
Czytaj...

Stawianie domu – podstawą jest analityczne podejście

Prawdą jest, że tematyka którą jest budowa domów ciekawi wiele osób, zarówno tych, którzy już mają wszelki niezbędny budżet na ten cel, jak i tych, którzy dopiero mają w planach zabiegać o kredyt mieszkaniowy, żeby móc opłacić tego typu przedsięwzięcie. Nie ulega też wątpliwości, że do tematu powinno się podejść bardzo rozważnie i jak najdokładniej wszystko zaplanować, choć, jak się okazuje – w praktyce wiele możemy zdziałać nawet bez rozbudowanych planów, mając po prostu wystarczająco dużo środków.
Czytaj...

Rola biura projektowego w budowaniu własnego domu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak żmudnym i skomplikowanym procesem jest samo dokonywanie właściwych czynności formalnych przed przystąpieniem do konkretnej budowy domu. Samych etapów załatwiania tych spraw formalnych jest bardzo wiele, a żadnego z nich nie wolno pominąć. Niedokonanie właściwych elementów może nieść za sobą różnorodne przykre skutki, włącznie z grzywną i cofnięciem zezwolenia na budowę.
Czytaj...

Od strony prawnej wszystko powinno się zgadzać

Jeśli odziedziczyliśmy mieszkanie w spadku, albo właśnie zakupiliśmy swoje, to bez wątpienia jak najszybciej powinniśmy się skierować do notariusza. To właśnie on zatwierdzi, że jesteśmy prawowitymi właścicielami i że nikt kolejny nie może sobie rościć do niego praw. Dzięki pismu, jakie przygotuje dla nas notariusz, możemy być przekonani, iż nikt nam nie odbierze naszego mieszkania oraz iż wszystko odbędzie się idealnie z prawem. Jeżeli będziemy mieli jakieś obawy, to z pewnością on chętnie je wyjaśni, dzięki swojej wielkiej wiedzy.
Czytaj...

Kominek w mieszkaniu albo domu – o czym trzeba przede wszystkim dziś pamiętać w jego aranżacji?

Urządzanie wnętrza, mieszkania lub domu, może być faktycznie ciekawą przygodą, wystarczy się do tego prawidłowo przygotować. W jaki sposób? Co najważniejsze, jakiejkolwiek decyzji nie można podejmować zbyt szybko, bez uprzedniego przemyślenia wszystkich za i przeciw. Tylko w takim przypadku będzie się miało pewność, że efekt ostateczny będzie satysfakcjonujący, a wnętrze stanie się komfortowe i przede wszystkim – harmonijnie urządzone.
Czytaj...