AGR-Polska

Nie ma wątpliwości, że ceramika w budownictwie wiedzie prym i nic raczej nie wskazuje, że przyszłości się coś zmieni

Nie ulega wątpliwości, że od wieków w budownictwie dominuje ceramika, a więc – dawniej stosowanie wyrobów przygotowywanych z gliny i wypalanych w celu osiągnięcia dużej odporności, dzisiaj – wykorzystywanie rozmaitych tworzyw składających się z substancji nieorganicznych (poza metalami i ich stopami) i wypalanie ich. Można nawet powiedzieć, że ceramika jest najstarszym wyrobem przygotowywanym przez człowieka i zainteresowanie nią wciąż nie słabnie.
Czytaj...

W jaki sposób profesjonalnie przygotować się do budowania domu?

W naszym życiu w wielu przypadkach zdarzają się sytuacje, kiedy zgłaszamy zamówienie na nowy budynek. Jego przeznaczenie, szczególnie w przypadku gdy prowadzimy firmę najczęściej jest przemysłowe, niemniej jednak nie jest to reguła. Często pragniemy również zbudować nowy dom, który przez następne lata będzie nam służył w przyszłości.
Czytaj...

Masz swój dom? Postaraj się o ocieplenie!

Jeżeli jesteś radosnym posiadaczem własnościowego domu, jesteś w niezwykle wygodnej sytuacji. Znoje budowy masz już dawno za sobą, zbliża się wiosna i można radować się z własnego, przydomowego ogródka. Jednak ciepły czas warto również przeznaczyć na inwestycje. Jeżeli bowiem żyjesz w wieloletnim budynku, sporządzonym jeszcze w czasach, kiedy najnowsze technologie nie były nikomu znajome, prawdopodobne że nie jest ono dostatecznie ocieplone. Zwykła sklejka elewacyjna może nie wystarczyć, oto kila rzeczy o które możesz zadbać, aby w grudniu zaoszczędzić znaczne kwoty.
Czytaj...

Czemu można zainwestować w tanie drzwi drewniane

Okna i drzwi tworzą atmosferę domu. Dodają mu przestrzeni a jednocześnie zapewniają nam bezpieczeństwo. Wejściowe są wizytówką naszego domu. Zazwyczaj są oznaką tego, co będzie nam dane zobaczyć w jego dalszej części. Wewnętrzne, mogą być idealnym pomysłem na wnętrze, a nawet jego największą ozdobą. Od wielu lat najbardziej szlachetnym materiałem było drewno.
Czytaj...

Niezbędne elementy, jakie składają się w całość. Jesteśmy w stanie je odnaleźć w wielu sferach naszego życia

Świat jest złożony z małych elementów, bez których ciężko byłoby się zgodnie… poskładać. Ta interesująca gra słów jest zamierzona, gdyż odkrywa więcej prawdy niż przydługie wywody. Świat to po prostu zestaw małych śrubek, pasujących do siebie w określony sposób. Są to pewne elementy odnajujące swoje miejsce, jedne bardziej trafne, inne mniej, lecz na pewno są konieczne, by wszystko mogło dziać się normalnie. Nie można jednakowoż istnieć w świecie, w jakim zaczyna brakować takiego rodzaju rzeczy
Czytaj...

Projekt domu – powinniśmy zdecydować, jak estetycznie i funkcjonalnie ma wyglądać nasz wymarzony dom

Jeżeli jesteśmy ludźmi, którzy mają to szczęście, że mogą sobie pozwolić na to, aby zacząć budować dom, to z całą pewnością jest bardzo wiele spraw, które będzie trzeba załatwić. Nie da się ukryć, że wybudowanie własnego domu to nie tylko radość i oczekiwanie na nowe miejsce do życia, ale przede wszystkim olbrzymie wyzwanie organizacyjne i pieniężne dla nas samych. Na szczęście wszystkiemu temu można sprostać, tylko trzeba chcieć. Na samym wstępie na pewno musimy wybrać odpowiednio zlokalizowaną działkę i to w miarę dobrej cenie.
Czytaj...

Stropodach, staje się synonimem dzisiejszej architektury

Zadaszenie, to zwieńczenie całego budynku i jednocześnie jeden z najważniejszych elementów domu. Chroni mieszkańców przed opadami atmosferycznymi, wiatrem, hałasem, ucieczką ciepła w zimie oraz ochrania budynek przed silnym oddziaływaniem termicznym słońca, w lecie. Musi być więc nieprzepuszczalny, solidny i dający poczucie bezpieczeństwa. A to wszystko zależy nie tylko od materiałów pokryciowych, ale również innych jego elementów, jak odpowiednia warstwa izolacji cieplnej, uszczelnienie itp. Chociaż rola pokrycia dachowego przez wieki nie ulegała gruntownym przeobrażeniom, to dzisiaj wraz z rozwojem i postępem technologicznym, wizerunek obiektów i ich architektura ulega nieustannej przemianie. Od pewnego czasu, można zaobserwować tendencję do budowania budynków ze stropodachem.
Czytaj...

Stawiasz swój dom? Nie zapomnij o właściwym ogrodzeniu

Budowanie domu to nie jedynie sam budynek. To również ogrodzenie oraz brama, które są wizytówką każdego domu, bezsprzecznie wpływającą na całą prezencję posesji. Z tego względu trzeba poznać najważniejsze typy ogrodzeń, by podjąć właściwą decyzję. Na rynku jest tak dużo rozwiązań, że na pewno wyszukamy coś dla siebie i zdecydujemy się nie tylko na ogrodzenie, lecz również przypasujemy do niego znakomite bramy.

Czytaj...

Korzystajmy z doświadczenia kolejnych osób

Stawianie domu łączy się z wypełnianiem przeróżnych pism, a to spowoduje, że łatwo popełnić jakiś błąd, który będzie skutkował wstrzymaniem prac, albo w całkowitym rozrachunku okaże się, że nie wszystko przedstawia się tak jak chcieliśmy. Dlatego właśnie trzeba poszukać blog o budowie domu, ponieważ tam wśród zamieszczonych postów, mamy szansę natrafić na informacje jak unikać niektórych błędów, jakie rozwiązania mają szansę okazać się lepsze od tych, które normalnie były wykorzystywane.
Czytaj...

A niby jakim sposobem kupić materiały budowlane?

Wiadoma kwestia – chcemy nareszcie odseparować się od chociażby swoich rodziców albo teściów i najzwyczajniej w świecie postawić własny dom. A zresztą także wynajem mieszkania bądź nawet mieszkanie na swoim, lecz na typowym blokowisku, też mogą bardzo zdenerwować. I z tych przyczyn, choć domy nie należą do drogich, tak czy siak nieustannie można zauważyć na właśnie na niemały popyt. Jednak stawianie swojego domu to tak jakby ciągła walka. Z praktycznie wszystkim.
Czytaj...

Pragniesz mieć kominek w swoim mieszkaniu? Nie jest to wcale takie ciężkie!

W współczesnych czasach coraz więcej ludzi marzy o tym, aby porzucić prace w korporacji i wynieść się na wieś, z dala od zgiełku wielkich miast – któż z nas przykładowo nie marzy o uroczym i przytulnym domeczku na wsi z przepięknym ogrodem i kominkiem? Jeśli popytasz wśród przyjaciół, bez wątpliwości okaże się, że właściwie każdy ma takie marzenia.
Czytaj...

Budujesz swój dom? Rozeznaj się w typach pokryć dachowych

Budowanie własnego domu to czas, kiedy będzie stało przed nami niejedno pytanie. Jednym z nich są pokrycia dachowe Wrocław, które nie tylko mają wpływ na wygląd budynku, lecz także mają bezsporny związek z utrzymywaniem ciepła czy tłumieniem hałasów pochodzących z zewnątrz. Aby wybrać najlepsze pokrycie, dobrze jest precyzyjniej poznać ich rodzaje.
Czytaj...