AGR-Polska

Własny domek – jak się za to zabrać

Budowa domu – wielu z nas ma ją w planach. W końcu wiele osób marzy o własnym domu w mieście, bądź poza miastem. Jest to niewątpliwie o wiele większy komfort psychiczny niż standardowe mieszkanie w bloku. Po pierwsze, własny dom daje nam rzecz jasna więcej przestrzeni i swobody, a ponadto zapewnia prywatność.
Czytaj...

W jaki sposób profesjonalnie przygotować się do budowania domu?

W naszym życiu w wielu przypadkach zdarzają się sytuacje, kiedy zgłaszamy zamówienie na nowy budynek. Jego przeznaczenie, zwłaszcza w przypadku gdy prowadzimy firmę najczęściej jest przemysłowe, niemniej jednak nie jest to zasada. W wielu przypadkach pragniemy także postawić nowy dom, który przez następne lata będzie nam służył w przyszłości.
Czytaj...

Tereny inwestycyjne – w jaki sposób postępować dostając w spadku niepotrzebne tereny?

Życie przygotowuje różne scenariusze. Jedne zdarzenia na długo zapadają w pamięć, stając się jednymi z najlepszych chwil jakich mogliśmy doświadczyć, inne z kolei chciałoby się z owej pamięci wykasować. Litania wartych zapamiętania wspomnień może być bardzo długa. Pierwszy upragniony rower, pierwszy pocałunek, wesele, zdobycie wymarzonej pracy, narodziny potomka to zaledwie niektóre z nich.
Czytaj...

Rola biura projektowego w budowaniu własnego domu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak długim i zawiłym procesem jest samo dokonywanie właściwych czynności formalnych przed przystąpieniem do konkretnej budowy domu. Samych etapów załatwiania tych spraw formalnych jest bardzo wiele, a niczego nie wolno opuścić. Niedokonanie określonych elementów może nieść za sobą różnego rodzaju przykre następstwa, włącznie z grzywną i odebraniem zezwolenia na budowę.
Czytaj...

Z jakich powodów w czasie remontu czy budowy domu należy wiedzieć odpowiednio dużo na temat wykonywanych prac.

Planując stawianie własnego domu trzeba pomyśleć o wielu różnych sprawach. Często nie mając odpowiedniego doświadczenia można będzie popełnić dużo błędów, których konsekwencje mogą potem sprawiać różne kłopoty. Powody tego są różne. Niektórzy z powodów finansowych są zmuszeni do tego, aby szukać połowicznych, tańszych sposobów, które nie zawsze będą odpowiednimi, ale zwyczajnie na tyle starczy środków. Inni zdają się na fachowców, jacy im będą realizować prace i korzystają z ich wskazówek i opinii.

Czytaj...

Typy nagrzewnic

Nagrzewnice dzielone są zazwyczaj ze względu na te stosowane w pomieszczeniach, w produkcji, do ogrzewania hal produkcyjnych i w samochodzie. Mogą mieć bardzo różną budowę. Jedne są na przykład częścią maszyny, inne są wiszące a przy jeszcze innej budowie, regały metalowe służą jako element podstawy.
Czytaj...

Jeżeli planujesz postawić dom, sucha zaprawa realnie to przyspieszy

Nowoczesne technologie stwarzają możliwości, by stosować świeże oraz udoskonalone rozwiązania w licznych sferach życia codziennego, przemysłu i produkcji. Wciąż komponuje się innowacyjne receptury, które powinny zapewnić jeszcze efektywniejsze i lepsze wyniki. Postęp nie pomija również budownictwa, w którym wciąż odkrywane są następne udogodnienia mające za zadanie budowanie bardziej zaawansowanych konstrukcji, jak także skrócenie czasu pracy i udoskonalenie jej rezultatów.
Czytaj...

Jakie są niebezpieczeństwa dla lokalnej społeczności powiązane z kopalniami

Oglądając przeróżnego rodzaju programy informacyjne, często trafiamy na bulwersujące informacje wiążące się z wysiedleniem mieszkańców ze względu na budowę nowego biurowca. Przejmowaniem nieruchomości przez szukające pieniędzy, nieuczciwe firmy lub też odkrywkowe kopalnie, które stanowią zagrożenie dla lokalnej społeczności. W jaki sposób uporać się z tego rodzaju problemami?
Czytaj...