AGR-Polska

Czy opłaca się współcześnie powołać do życia warsztat?

Bardzo często zastanawiając się nad pomysłem na prywatną działalność gospodarczą, stawiamy na taką formę działalności, która generuje spore zyski. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wejście w taki biznes wiąże się też z koniecznością poniesienia niemałych nakładów na inwestycje, a co się z tym wiąże sporego ryzyka. Pośród popularnych pomysłów pojawia się między innymi własny warsztat samochodowy albo reperujący różne urządzenia. Czy warto iść tą drogą?
Czytaj...

To czas na odmianę, czas na nowe miejsce do życia. Czy jesteś przygotowany na ten krok? Naprawdę warto!

Masz już dosyć życia w mieście, w jakim nie możesz komfortowo wypocząć? Masz dość miejsc, jakie są tak komercyjne, iż nie czujesz się swobodnie, lecz jakbyś ciągle mieszkał w wesołym miasteczku? Skoro tak czujesz, nie możesz dalej się męczyć, jak masz taką ewentualność zastanów się nad przeprowadzką. To oczywiście trudna decyzja, niekonwencjonalna i wpływająca na przyszłość, lecz czasami powinniśmy podjąć trudną decyzję, aby móc żyć lepiej, bardziej po swojemu, by coś zmienić w swoim życiu.
Czytaj...

Jak kupić lampy do sklepów z ubraniami

Posiadanie własnego sklepu odzieżowego to współcześnie zdecydowanie doskonały pomysł na biznes – ludzie zawsze potrzebują różnych ubrań na różnorodne sytuacje i z pewnością warto odpowiedzieć na ich potrzeby. Jednak na pewno dobrze mieć na uwadze, że każdy sklep stacjonarny – zwłaszcza sprzedający coś tak powiązanego z estetyką jak odzież – powinien być dobrze zlokalizowany i zachęcić klientów nie tylko towarami i ich cenami, lecz również estetyką samego sklepu.
Czytaj...

Już w tej chwili wypełnij wniosek o otrzymanie dopłaty na rozbudowę Twojej, innowacyjnej firmy!

Zdecydowanie więcej młodych mieszkańców naszego kraju pragnie uruchomić własną firmę. Nie chcą oni pracować w korporacjach, w jakich w żadnym wypadku nie osiągną wymarzonego sukcesu zawodowego. Aktualnie najpopularniejszy jest z pewnością e-handel i to właśnie tym tematem interesuje się najwięcej osób, jakie pragną rozkręcić swój interes.
Czytaj...

Niezależne wyceny wartości firm

Otwarcie własnej firmy a następnie jej rozwinięcie to naturalna kolej rzeczy, jaka spotykana jest u większości biznesmenów. Ale prowadząc przez wiele lat biznes, zyskując coraz to nowe kontrakty, zlecenia i klientów niektórzy przedsiębiorcy nie do końca mają orientację, ile ich firma jest warta. Niekiedy tego typu pytanie będzie się pojawiać dopiero wtedy, gdy ktoś złoży ofertę kupna firmy. Wielu przedsiębiorców zapewne zdecyduje się odmówić, gdyż dalej będzie chciała prowadzić swój biznes, ale część na pewno się nad tego typu ofertą zacznie zastanawiać.
Czytaj...

Kiedy przydaje się wiedza z zakresu ekonomii?

Dzieci marzą o tym, by być policjantami, strażakami albo superbohaterami z komiksów czy bajek. Ich rodzice zaś mają trochę bardziej rzeczywiste marzenia, najczęściej zamykają się one w jednym pragnieniu – „żeby mojemu potomkowi było lepiej”. Dlatego od początku próbujemy dzieci wyposażyć w wiedzę i umiejętności które pozwolą ów plan zrealizować. Jest to współcześnie nadzwyczaj trudne, albowiem świat się szybko przekształca, i to co było efektywne 5, 6 lat wcześniej dzisiaj już nie jest tak skuteczne.
Czytaj...