AGR-Polska

Jak kupić lampy do sklepów z ubraniami

Posiadanie własnego sklepu odzieżowego to współcześnie zdecydowanie doskonały pomysł na biznes – ludzie zawsze potrzebują różnych ubrań na różnorodne sytuacje i z pewnością warto odpowiedzieć na ich potrzeby. Jednak na pewno dobrze mieć na uwadze, że każdy sklep stacjonarny – zwłaszcza sprzedający coś tak powiązanego z estetyką jak odzież – powinien być dobrze zlokalizowany i zachęcić klientów nie tylko towarami i ich cenami, lecz również estetyką samego sklepu.
Czytaj...

Czy powinniśmy pomyśleć nad biznesem związanym z ekologią?

Zastanawiając się nad stworzeniem swojej działalności gospodarczej, zastanawiamy się zazwyczaj, które działania mogą okazać się najbardziej efektywne. Obserwując modę na ekologiczny styl życia i korzystanie z naturalnych produktów coraz więcej osób stawia na to, żeby właśnie w tym kierunku rozbudowywać swój biznes. Czy rzeczywiście postępowanie takie będzie skuteczne?
Czytaj...

Już w tej chwili wypełnij wniosek o otrzymanie dopłaty na rozbudowę Twojej, innowacyjnej firmy!

Zdecydowanie więcej młodych mieszkańców naszego kraju pragnie uruchomić własną firmę. Nie chcą oni pracować w korporacjach, w jakich w żadnym wypadku nie osiągną wymarzonego sukcesu zawodowego. Aktualnie najpopularniejszy jest z pewnością e-handel i to właśnie tym tematem interesuje się najwięcej osób, jakie pragną rozkręcić swój interes.
Czytaj...

To czas na odmianę, czas na nowe miejsce do życia. Czy jesteś przygotowany na ten krok? Naprawdę warto!

Masz już dość egzystowania w mieście, w którym nie jesteś w stanie komfortowo wypocząć? Masz dość miejsc, jakie są tak skomercjalizowane, iż nie czujesz się swobodnie, ale jakbyś ciągle przebywał w wesołym miasteczku? Jeśli tak, nie powinieneś dalej się męczyć, jak masz możliwość pomyśl o przeprowadzce. To oczywiście trudna decyzja, niecodzienna i rzutująca na przyszłość, lecz niekiedy należy podjąć ciężką decyzję, by umieć żyć lepiej, bardziej po swojemu, żeby coś zmienić w swoim życiu.
Czytaj...

Niezależne wyceny wartości firm

Otwarcie własnej firmy a następnie jej rozwinięcie to naturalna kolej rzeczy, jaka spotykana jest u większości biznesmenów. Ale prowadząc przez wiele lat biznes, zyskując coraz to nowe kontrakty, zlecenia i klientów niektórzy przedsiębiorcy nie do końca mają orientację, ile ich firma jest warta. Niekiedy tego typu pytanie będzie się pojawiać dopiero wtedy, gdy ktoś złoży ofertę kupna firmy. Wielu przedsiębiorców zapewne zdecyduje się odmówić, gdyż dalej będzie chciała prowadzić swój biznes, ale część na pewno się nad tego typu ofertą zacznie zastanawiać.
Czytaj...

Kiedy przydaje się wiedza z zakresu ekonomii?

Dzieci marzą o tym, by być policjantami, strażakami albo superbohaterami z komiksów czy bajek. Ich rodzice zaś mają trochę bardziej rzeczywiste marzenia, najczęściej zamykają się one w jednym pragnieniu – „żeby mojemu potomkowi było lepiej”. Dlatego od początku próbujemy dzieci wyposażyć w wiedzę i umiejętności które pozwolą ów plan zrealizować. Jest to współcześnie nadzwyczaj trudne, albowiem świat się szybko przekształca, i to co było efektywne 5, 6 lat wcześniej dzisiaj już nie jest tak skuteczne.
Czytaj...

Czy opłaca się współcześnie powołać do życia warsztat?

Bardzo często myśląc nad pomysłem na własną działalność gospodarczą, wybieramy taką formę działalności, która generuje duże dochody. Bardzo nierzadko nie mamy świadomości tego, że uruchomienie takiego biznesu wiąże się też z koniecznością pokrycia niemałych nakładów inwestycyjnych, a co się z tym wiąże niemałego ryzyka. Pośród najczęstszych pomysłów wymienić można między innymi własny warsztat samochodowy lub serwisujący przeróżne urządzenia. Czy winniśmy się w to pakować?
Czytaj...