AGR-Polska

Nowoczesne narzędzia stosowane w budownictwie czyli plusy programów do projektowania żelbetonowych konstrukcji.

Obecne budownictwo opiera się obecnie o dwa główne rodzaje materiałów, to znaczy beton i stal. Beton jest bardzo twardym materiałem, ale jego główną wagą jest duża kruchość, przez co samodzielnie nie ma zbyt dużej ilości zastosowań. Lecz włożenie do niego stalowych prętów czy drutów ogromnie zmienia jego charakterystykę – stal w tym zestawieniu gwarantuje należytą elastyczność i wytrzymałość, przez co elementy zbudowane w taki sposób są niezwykle bezpieczne i trwałe.
Czytaj...

Wysokiej jakości bramy garażowe – podstawa wygody użytkowania samochodu

Każdy kierowca współcześnie wie, że samochód – chociaż kluczowy w trakcie transportu – to nie wszystko. Bardzo ważne jest także odpowiednie miejsce, które zabezpiecza go przed nieprzyjaznymi warunkami pogodowymi , jak również postronnymi osobami, czyli wspaniały garaż. Jednakże czasem staranne wybranie garażu nie jest łatwym zadaniem ze względu na ich unikalną różnorodność.
Czytaj...

Utwardzanie gruntów zabiegami mechanicznymi

Najprostszym i równocześnie najtańszym sposobem wzmacniania gruntów jest ich maszynowe zagęszczanie.
W czasie gęstnienia cząsteczki szkieletu gruntowego zbliżają się do siebie, co w efekcie sprawia, iż pewna liczba powietrza oraz wody jest usuwana z malejącej objętości porów.
Czytaj...

Który rodzaj tworzywa wskazane jest zastosować przy budowie hali?

Uniwersalnie wiadomo, że branża budowlana jest jedną z dyscyplin z naszego życia, z jaką spotykamy się na co dzień. Każdy z nas bowiem musi posiadać swoje miejsce zamieszkania, ale także siedzibę zakładu pracy. Budynki są w pewnej mierze koniecznym elementem, bez jakiego nie możemy się obejść. W tym miejscu trzeba uświadomić sobie fakt, że w szerokim zakresie pojmowana technika budowlana na przestrzeni ostatnich lat niezmiernie mocno posunęła się do przodu.
Czytaj...