Dlaczego usługi geodezyjne są tak istotne na różnych etapach stawiania własnego domu.

Budowa wymarzonego domu najczęściej wiąże się z koniecznością współpracy z różnymi fachowcami. Już na samym początku, przy wybieraniu planu niezbędny jest architekt, chyba że ktoś kupi taki, który nie będzie wymagał żadnego przerabiania. Bardzo istotny w czasie całych prac jest także geodeta, przez wielu ludzi niezbyt doceniany za to z tym, co robi. A w praktyce jego praca niezbędna będzie na wielu etapach budowy, i nie ma możliwości, żeby z jego usług nie skorzystać.

geodezja przyrządy

Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza że takie prace wpisane być muszą do dziennika budowy, który ma bardzo duże znaczenie w czasie ostatecznego odbioru.https://jeger.pl/pl/408-magnesy – (wejdź www.jeger.pl/pl/408-magnesy)Pierwsze spotkanie z geodetą mieć będzie miejsce przy wykonaniu mapy pod kątem projektu. Należy na mapie takiej wyznaczyć precyzyjnie granice działki, jej otoczenie i znajdujące się w okolicy obiekty. Po zrobieniu takiej mapy i zaakceptowaniu jej przez wydział geodezji przystąpić można do następnego etapu, którym jest określenie miejsca budynku na terenie działki tak jak to przewiduje projekt – geodezja oleśnica. Określenie miejsca domu będzie polegało na tym, że trzeba wstawić w odpowiednich miejscach geodezyjne znaki, wyznaczające główne osie budynku. Geodeta Oleśnica zaznaczyć przy tym powinien charakterystyczne punkty domu i punkty wysokościowe.

Bez zwlekania zerknij tu – to naprawdę okazja dla każdego miłośnika tematu, który w tym artykule prezentujemy. Ta informacja z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Po zrealizowaniu tego wszystkiego także należy dokonać wpisów w dzienniku, a następnie trzeba powiadomić kierownika o tym, że szkice powstały.

budowa domu

Autor: VISIONS Service Adventures
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie do swojej pracy będzie przystępować ekipa budowlana, której rolą będzie wybudowanie kompletnego budynku w miejscu wyznaczonym przez geodetę i tak jak będzie to na planie. Po skończeniu wszystkich prac znowu konieczna jest praca wspomnianego specjalisty, bowiem należy potwierdzić zgodność wystawionego budynku z planem. Jeżeli nie będzie pod tym względem żadnych zastrzeżeń, to zrealizowane pomiary należy wprowadzić do rejestru budowy i można przystąpić do odbioru budynku. Jak więc widać odpowiednio przeprowadzona geodezja jest niezwykle istotna w czasie takiej inwestycji, a pomoc doświadczonego specjalisty potrzebna będzie w zasadzie przez cały czas budowania – zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>