Sposoby na tanie zdobycie projektu domu

Od kilka lat notuje się wzrost zakupu domów oraz działek.Nie jest to rzecz łatwa i trzeba poświęcić jej dużo czasu. Budowę domu najczęściej przekazujemy pod nadzór firm zajmujących się tym. Jest to gwarancją solidnej realizacji i zadowolenia. Indywidualne projekty są droższe od tych już gotowych. Poza tym gotowe projekty uzyskamy od ręki.

Zakup projektu w kilku punktach

Tanie projekty domów jak w obecnej chwili są dostępne dla każdego. Jakie czynności trzeba wykonać, aby zdobyć projekt? Powinniśmy zastanowić się nad wyborem miasta, w którym chcemy się budować, oraz dobraniu dokładnej lokalizacji paraceli. Jeżeli wybraliśmy już działkę, musimy sprawdzić czy ma ona miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, czyli mówiąc w skrócie jest to działka budowlana. następnym punktem musi być wizyta w zakładach energetycznych w sprawie wydania dyspozycji technicznych dostawy mediów do twojej działki. Nabądź, wyrys z mapy ewidencyjnej gruntu oraz wypis z rejestru gruntów dlaprzedmiotowej lokalizacji oraz sąsiadujących z nią posesji. Po zdobyciu tych istotnych dokumentów zwróć się do geodety, który wykona mapkę sytuacyjno-wysokościową przeznaczoną do celów projektowych. Z tak przygotowaną dokumentacją możesz wybierać projekt domu.

Oferty projektowe.

Budowa drewnianego domu

Autor: pnwra
Źródło: www.flickr.com

W sieci ogłasza się duża ilość firm, które pracują w tym fachu. zaprezentują nam projekty domów piętrowych lub jednokondygnacyjnych. decydując się na jeden z projektów, które są dostępne w agencji czy w sieci mamy pewność, że jest on wykonany w odpowiedni sposób. Musimy przedyskutować każde za i przeciw w projekcie. Warto zrobić listę priorytetów, które chcielibyśmy, aby znajdowały się w projekcie. Pod tym właśnie kontem doradcy będą mogli dobrać dom, który spełnia wymagania. Wybierając rodzaj zlecenia online mamy opcję uzupełnienia druku zgłoszeniowego lub bezpośredni kontakt (polecamy pstryczki elektryczne) z doradcą. Co powinien zawierać projekt domu? W pierwszej kolejności cztery egzemplarze dokumentacji technicznej w skład, której wchodzi część architektoniczna, konstrukcyjna oraz projekt instalacji wewnętrznych. Nie każda agencja chce wyposażyć nas dziennik budowy czy tablice informujące o budowie.