AGR-Polska

Garaż: jakiego typu bramę warto zamontować?

Trzymanie auta pod chmurką nie jest dla niego korzystne. Właśnie dlatego właściciele samochodów, jeżeli tylko jest to możliwe, postanawiają w czasie budowy domu zamówić projekt domu z garażem. Nie wystarczy jednak tylko wybranie porządnego planu garażu, należy jeszcze dobrać do niego właściwą bramę. Nierzadko kupowane są garaże z blachy. Niezależnie od rodzaju garażu musimy wybrać do niego wysokiej jakości bramę.

brama garażowa

Autor: WIŚNIOWSKI
Źródło: WIŚNIOWSKI
W przypadku garaży murowanych można wybrać najróżniejsze rodzaje bram garażowych, tak samo jest zresztą w przypadku garaży z blachy. Producent garaży może wykonać garaż z bramą(polecamy ogrodzenia systemowe) rozwieralną, rolowaną lub segmentową. W wielu wypadkach jednak właściciele garaży murowanych i blaszanych decydują się na bramy garażowe uchylne. Dostępne obecnie bramy garażowe uchylne najczęściej wybierane są przez posiadaczy samochodów, którzy zbudowali garaż na działce o dużej powierzchni. Do otwarcia takiej bramy potrzeba bowiem sporo miejsca – czytaj o bramach garażowych . Jeśli jednak postawiliśmy na garaż wykonany z blachy, który ustawimy na działce o małej powierzchni, można wybrać inny typ bramy. Zgodnie z preferencjami klienta producent garaży może zrobić garaż z zajmującą mało miejsca bramą o charakterze segmentowym. W przypadku bram garażowych o charakterze segmentowym wskazać można dwa typy: bramy segmentowe boczne i bramy segmentowe górne. O wiele mniej miejsca wymagają bramy o charakterze rolowanym.

W przypadku bram do garażu producenci proponują klientom nie tylko duży wybór ich rodzajów. Można dowolnie wybierać również wzór i kolor bramy. Jest to naprawdę ważne w przypadku, gdy wybieramy bramę garażową do murowanego garażu wtopionego w bryłę domu. Bardzo duży wybór kolorów sprawia, że jej barwę można bez trudu dopasować do koloru jaki ma elewacja domu. Co więcej, producenci bram są w stanie zrobić bramę na indywidualne życzenie klienta. Będzie to oczywiście kosztować trochę więcej, jednak zamawiając bramę można perfekcyjnie dostosować bramę do posiadanych wymagań. Producenci – poznaj możliwości fimy WawSystem – w trosce o komfort użytkowników oferują także bramy garażowe mające specjalne systemy automatyczne, które bardzo zwiększają wygodę korzystania z garażu. Bramę otworzymy bez konieczności wysiadania z auta.