Dobre rozwiązania w transporcie. Bezpieczny i komfortowy w używaniu AdBlue.

Obecnie na rynku pojawił się doskonały produkt, z wyglądu łudząco podobny do wody. Nie ma koloru, jest trwały, nietoksyczny i bezwonny. Jakość płynu AdBlue jest skrupulatnie kontrolowana pod kątem zgodności z wszelkimi normami.

adblue

Autor: Duurzaam Bedrijfsleven
Źródło: http://www.flickr.com
Preparat AdBlue jest roztworem w odjonizowanej wodzie. Stężenie roztworu jest uwarunkowane koniecznością dostosowania parametrów preparatu do temperatury krzepnięcia. Produkt będący czynnym ingrediencją AdBlue – czyli mocznik – wytwarzany jest z natury. Mocznik jest białym, krystalicznym proszkiem, także będący naturalnie w naszym otoczeniu. Jest trwały i nietoksyczny, a jego przechowywanie, ani transport AdBlue nie jest obostrzony żadnymi prawami- zobacz przykłady.

AdBlue w ujemnych temperaturach trzymany jest w podgrzewanych pojemnikach składowych. Złącza są również podgrzewane, co powoduje niezawodność całego układu, dlatego np. niższa temperatura nie ma negatywnego wpływu na rozruch. System AdBlue stanowi część układu oczyszczania spalin. Jedynym skutkiem zamarznięcia preparatu jest czasowe, niecałkowite przydomowa biologiczna oczyszczalnia ścieków spalin do momentu osiągnięcia przez silnik i układ wydechowy odpowiedniej temperatury pracy.

Przechowywanie AdBlue to bardzo ważna kwestia, bowiem decydując się na zbiornik do trzymania i dystrybucji AdBlue trzeba zwrócić uwagę na to, czy jest on skonstruowany specjalnie do AdBlue, czy także jest to normalny pojemnik do transportowania płynów, na jaki nie warto się raczej decydować. Właściwe przechowywanie AdBlue daje pewność jego dobrego działania. Na rynku dostępne są zbiorniki na preparat AdBlue o różnych litrażach: od trzydziestu do 120 l. Zbiorniki są wykonane z aluminium albo są plastikowe.

Transport AdBlue to ważny aspekt, bo płyn ten jest produkowany przez ogromne fabryki chemiczne oraz przez mniejszych producentów będących w stanie spełnić określone normy jakościowe, lecz wyposażyć się w niego możemy też na stacjach benzynowych- jak transportować adblue. W węźle dystrybucyjnym płynu, rozpoczynając od produkcji poprzez dystrybutora i przewoźnika, a na odbiorcy skończywszy, kluczowe jest zagwarantowanie stałej jakości i sterylnej wręcz czystości roztworu, gdyż jakiekolwiek nieczystości mogą prowadzić do uszkodzenia układów w samochodzie.