Jak wygląda we współczesnych czasach współpraca gospodarcza Polski z Chinami?

Wiele mówi się współcześnie o tym, jak ważną rolę w gospodarce światowej pełnią Chiny. To jedno z ważniejszych państw na świecie, które rozwija się w szybkim tempie. Handel z Chin to istotna gałąź gospodarki, co napędza wiele krajów. Wystarczy nadmienić, że każda wizyta władz chińskich w państwie europejskim traktowana jest jako istotne wydarzenie i coś zupełnie niespodziewanego, wartego odnotowania. Mówi się nawet o nowym jedwabnym szlaku, który aktualnie się kształtuje. Importerzy z Chin w Polsce robią co w ich mocy żeby do minimum ograniczyć bariery celne, wszelkie przepisy prawne takiej współpracy – jest ich w rzeczywistości całkiem sporo.

Chiny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Korzystne relacje z Chinami chciałoby mieć praktycznie każde państwo europejskie. Chiny to potęga, która – co istotne – ma nadal bardzo tanią siłę roboczą. Produkty, czy półprodukty z Chin są zatem dość tanie. Handel z Chin jest rzeczywiście opłacalny, bo sprzedawcy mogą zastosować większą marżę, znacznie większą niż w sytuacji, kiedy wykorzystywaliby towary z polskich, czy tym bardziej zachodnioeuropejskich hurtowni. Nie jest więc dziwne, że mówi się nierzadko o zalewie chińskich produktów w Europie. Warto jednakże przeanalizować ich jakość.
Chiny z jednej strony to gospodarka wyjątkowo innowacyjna, która może poszczycić się najnowszą technologią i nowoczesnymi ośrodkami badań i rozwoju. Z drugiej jednak strony, na drugim biegunie mamy duże chińskie fabryki przemysłowe, w jakich pracownicy pracują niemalże za naprawdę niskie pensje. To tam wytwarzane są najmniej dobre jakościowo produkty, które spotkamy w sklepie za 5zł, za 3zł itd.

Funkcjonują takie a nie inne realia gospodarki.

Jeśli pragniesz bez zwłoki odnaleźć analogiczne artykuły odnoszące się do analizowanego problemu, zobacz dodatkowe info (https://www.hurtplus.pl/slodycze-c-69.html) na innej tego rodzaju stronie.

Współpraca Polski z Chinami coraz lepiej się układa – wystarczy nadmienić, że nasz prezydent Andrzej Duda w czasie wizyty w Chinach został potraktowany jako przedstawiciel ważnego europejskiego państwa i całe spotkanie transmitowano w wielu liczących się chińskich mediach. Polska ubiega się być centrum europejskim nowego jedwabnego szlaku, co podoba się Chinom zważywszy na niższe koszty obsługi, jakie jako na bieżąco rozwijająca się europejska gospodarka możemy jak najbardziej zagwarantować.

Kategoria: W gospodarce
Tagi: , ,