Przyjęcie mieszkania od dewelopera

Każdy pragnąłby, aby jego nowe mieszkanie było idealne i miało żadnych mankamentów. Różne wady i niedoróbki wypływają na ogół z braku należytej sumienności ze strony dewelopera.

Są to sprzeczności pomiędzy stanem rzeczywistym lokalu, a dokumentacją lokum, jaka wynika z uprzednio sygnowanej umowy deweloperskiej.

odbiory techniczne mieszkań

Autor: Bios
Źródło: http://pl.wikipedia.org
Zanim umówimy się na odbiór (zobacz sposób niszczenia dokumentów) mieszkania od dewelopera, warto na ten moment odpowiednio się przygotować. Na odbiór lokalu winniśmy zabrać umowę, schemat lokum, projekt instalacji, ale przede wszystkim speca z dziedziny budowlanki, by asystował nam podczas czynności odbioru – zobac na . Każdą czynność powinno się wykonać bez pośpiechu i w sposób możliwie skrupulatny przyjrzeć się każdemu detalowi mieszkania, piwnicy, lub garażu. Po skrupulatnym obejrzeniu lokum powinno się koniecznie stworzyć protokół zdawczo odbiorczy, w jakim muszą być odnotowane wszelkie zastrzeżenia. Polecany specjalista – przejdź na .
Są na rynku firmy, których specjalnością są odbiory techniczne mieszkań. Eksperci z dziedziny budowlanki przy pomocy certyfikowanych sprzętów i aparatów pomiarowych i w oparciu o normy i reguły sztuki budowlanej wykonają odbiór mieszkania odkrywając niepoprawności, jakie inwestor obiektu zobligowany jest za darmo usunąć przed oddaniem mieszkania.

Nie zwlekaj! Jeśli podobają nasze artykuły, to doczytaj więcej (https://www.ogrodzenia-betonowe.waw.pl/ogloszenie/panele-ogrodzeniowe/) następne i ciekawe wątki. Wystarczy wejść w poniższy link.

Zgodnie z rozporządzeniem, deweloper jest zobowiązany w czasie 30 dni od dnia sygnowania protokołu, usunąć potwierdzone minusy lokalu mieszkalnego.

Należy pamiętać, że wszelakie decyzje umowy deweloperskiej mniej pomyślne dla nabywców aniżeli przepisy rozporządzenia są bez znaczenia, a w ich miejsce wykorzystuje się stosowne przepisy ustawy.