Szczególności instalacji skonstruowanych z żeliwa bezkielichowego

Do wykonania instalacji wolno użyć przeróżnych materiałów. Istotne jest jednak to, by były to półprodukty stabilne, mocne oraz solidne. Muszą być także niezłomne na korozję i gwarantować szczelność połączeń. Obecnie coraz częściej do stworzenia instalacji używa się żeliwa. Żeliwo bezkielichowe posiada dużo wartościowych właściwości.

Materiał ten ma bardzo sporą odporność na różne zepsucia zewnętrzne, jest ognioodporny, oraz także odporny na korozję i ścieranie. Ponadto wykazuje dużą wytrzymałość na wysokie i niskie temperatury.

Jeśli intryguje Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tu oraz zobacz dodatkowo inny tak samo pasjonujący odpowiedni serwis.

Instalacje z żeliwa nie wymagają izolacji termicznej oraz akustycznej, bowiem żeliwo cudownie redukuje hałas. Materiał ten można użytkować w instalacjach różnorodnego rodzaju. Aktualnie wykorzystuje się w wielu przypadkach żeliwne rury konstrukcyjne – www.aner.com.pl/prod/rury-konstrukcyjne – deszczowe, spustowe, przewody odpływowe czy też włazy kanałowe.

rury żeliwne

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com

Rury i żeliwo bezkielichowe użytkowane w instalacjach przeróżnego rodzaju łączy się za sprawą obejm, łączników zaciskowych oraz złącz, które w większości wypadków wykonane są z chromowej stali. Są to powszechnie wykorzystywane systemy łączenia, jakie są aktualnie użytkowane na całym świecie. Znajdują wykorzystanie w budownictwie użytkowym, przemysłowym, a także w instalacjach kanalizacyjnych. Sprawdź na spółka Normbud.

Elementy żeliwne są dzisiaj proponowane przez multum firm, w związku z tym bez kłopotu odnajdziemy te towary. Wprawdzie elementy żeliwne są nieco droższe od innych rodzajów materiałów, niemniej ich zakup bez wątpienia jest bardzo zyskowne. Są to mocne, dobre i jakościowe produkty, które można stosować na rozległą skalę. Niemniej jednak nie polecamy używania elementów żeliwnych w instalacjach budynków mieszkalnych. Są one dosyć kruche i ciężkie, co więcej ze względu na jego większe przekroje poprzeczne, instalacje takie trudniej jest ukryć. W pozostałych instalacjach elementy żeliwne zdołamy zastosować bez większych kłopotów. Z pewnością okażą się więc odpowiednim wyborem.