Altanki oraz wiaty- które materiały stosować, aby stworzyć solidny obiekt w ogrodzie, który chroni przed promieniami słonecznymi bądź opadami

Kiedy przychodzi okres letni często pragniemy skryć się w cieniu przez promieniami słonecznymi. Doskonałe do tego celu mogą być altanki, które można spotkać coraz częściej na podwórkach. Dobrze wykonane będą służyły nam przez wiele lat.

sprawdź więcej

Autor: ABRE EVOLUTION
Źródło: http://www.flickr.com/photos/arbre_evolution/3837878801/
Podstawowym pytaniem które powinniśmy sobie zadać planując budowanie altanki jest pytanie o jej rozmiary. Gdy obiekt będzie przekraczał dwadzieścia pięć metrów kwadratowych to będzie trzeba to zgłosić do urzędu w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Takie wytyczne odnośnie budowania obiektów na terenach prywatnych zostały stworzone po to, aby uniknąć niepoprawnego stawiania budynków, które mogą później zagrozić życiu człowieka. Nawet jeżeli budujemy altankę bądź garaż trzeba w dokładny sposób wykonać projekt a także postarać się, żeby budynek był stabilny tudzież bezpieczny. Powinien być także wykonywany z wytrzymałych materiałów. Do budowy altanki lub schowków na narzędzia najlepsze będą materiały budowlane drewniane, takie jak deski, sklejka bądź drewniane słupy . Naturalne tworzywa doskonale wyglądają w otoczeniu zieleni tudzież obszernego ogródka.

Klienci często decydują się również na różnego rodzaju wiaty drewniane Wrocław czy też Katowice to miasta, w których możemy znaleźć sklepy mające w swojej ofercie gotowe wiaty do samodzielnego montażu. Mogą one posłużyć zarówno jako altana jak i jako wiata do zaparkowania pojazdu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz pojazd będzie czysty i chroniony przed deszczem albo śniegiem, a w czasie lata będzie można skorzystać z tego rodzaju miejsca, aby zorganizować na przykład grilla dla znajomych czy też odpocząć w cieniu, pod zadaszeniem.

Odkrytą wiatę można także łączyć z sąsiadującym domkiem na narzędzia w tej samej kolorystyce drewna. Dzięki temu wszelkie niezbędne obiekty w ogródku umieścimy w jednym miejscu.

Altana bądź wiata może być wspaniałym miejscem na wypoczynek w cieniu, gdy dokuczają nam duże upały.

Masz ochotę uzupełnić własną wiedzę z tego tematu? Chcemy pomóc. Wystarczy wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (http://www.stanmal.pl/) szczegółów.

Gdy wykonamy je z wytrzymałych materiałów z pewnością posłużą nam przez wiele lat oraz będą świetną ozdobą ogrodu. Wiaty mogą podczas jesieni oraz zimy służyć jako garaż dla naszego pojazdu, który ochroni go przed deszczem lub śniegiem.