Na jakie rzeczy warto zwracać uwagę w czasie wybierania opon? Jakie czynniki są najważniejsze?

Każdy samochód ma właściwie dopasowany rozmiar opon, które są najbardziej wydajne i sprawdzą się dobrze. Wybór opon rzecz jasna związany jest z modelem samochodu, jego mocą i rocznikiem. Przede wszystkim nie powinniśmy zakładać opon o mniejszym rozmiarze aniżeli fabryczne, natomiast montaż opon większych jest możliwy, lecz należy kierować się pewnymi zasadami. O czym również trzeba wiedzieć?

opony

Źródło: pixabay

Możliwe rozmiary zamienne opon w konkretnym aucie są rozpisane w instrukcji auta lub w specjalistycznych katalogach. Aby w odpowiedni sposób dopasować inny rozmiar niż ten rekomendowany, niezbędne są informacje dotyczące wielkości felgi, rodzaju samochodu czy silnika. Opona musi posiadać także tę samą strukturę, może być radialna lub diagonalna. Ważne natomiast, aby posiadała ten sam indeks prędkości i nośności.

Opisywana tu tematyka jest według Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź dalej (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej), który opisuje zbliżone tematy.

Rozmiar wyszczególniony jest na boku opony. Jeśli są wątpliwości czy jest odpowiedni, należy się upewnić w instrukcji samochodu. Aby kupić najlepszą oponę musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań – . Co istotne, duże znaczenie ma styl naszej jazdy, to oznacza, czy prowadzimy spokojnie czy może bardziej w stylu sportowym? Dokąd jeździmy? Czy częściej w mieście, a może w dalsze trasy? Czy te dalsze trasy prowadzą po spokojnych drogach czy może górskich ścieżkach?

opony

Autor: Levente
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze także pomyśleć, na jakich rzeczach nam właściwie zależy? Czy w większym stopniu na tym, by posiadały dobrą przyczepność na suchej nawierzchni oraz korzystniej sprawowały się na wilgotnym podłożu? Zależy nam na lepszych przebiegach czy mniejszym zużyciu paliwa? W 2012 roku wprowadzono etykiety na oponach, którą mówią nam o efektywności paliwowej, jak również przyczepności na mokrej nawierzchni i natężeniu hałasu.Jeśli istotne będą dla nas powyższe kryteria to dobrą oponą okaże się dla nas taka ze znakiem A, natomiast w przypadku poziomu hałasu z najmniejszą liczbą porównując do opon o tym samym rozmiarze. Niesamowicie ważne przy wybieraniu opony jest bezpieczeństwo. Nie ma sensu decydować się na opony używane, które nie wiadomo skąd pochodzą.odwiedź ten link śruby nierdzewne śruby nierdzewneMogło być tak, że takie opony były użytkowane na paru różnych samochodach i to przez ileś sezonów.