Nawierzchnie z brukowej kostki: w jaki sposób ułożyć brukową kostkę?

Których surowców należy użyć oraz jak położyć nawierzchnię z bruku, aby alejki, ścieżki w ogrodzie czy podjazdy wytrzymały lata a także były funkcjonalne?
Dobierając płyty granitowe, musimy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę nawierzchni, lecz także względy praktyczne.

architekt

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Przed zakupem kostki warto przemyśleć, w którym miejscu a także w jakim celu będzie położona kostka granitowa, od tego zależy jej odmiana.

Zainteresował Cię ten wpis? W takim razie najedź na link do serwisu producent parkietów i rozkoszuj się następnymi tekstami. W razie jakiś wątpliwości – zwróć się do nas.

Grubość kostki dobieramy pod kątem nasilenia ruchu, jaki będzie się po niej odbywał (płyta granitowa). W punktach, w których jest to ruch pieszy, dla przykładu na dróżce w ogrodzie, starczy zastosować kostkę o grubości 4 lub 6 cm. Na wjeździe do garażu należy ułożyć kostkę o grubości co najmniej sześciu cm.

Czy poruszana w tym artykule sprawa nie przykuła Twojej uwagi? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – szczerze zalecam tę witrynę (http://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/montaz-paneli-fotowoltaicznych/).

Jeśli jednakże jest przewidziany ruch pojazdów ciężarowych, trzeba wybrać kostkę o grubości 8 cm czy więcej. Dla wytrzymałości nawierzchni najważniejsze jest bowiem właściwe dopasowanie grubości kostki – zależnie od obciążeń, które będą na nią oddziaływały.

Rozmiar bryłki zależy od rozmiarów nawierzchni. Jeśli przykładowo komponujemy wąską alejkę, korzystniej wybrać małą kostkę o prostym wzorze niż dużą, wyraźną a także wymyślną (sprawdź szczegóły o kostce granitowej). Uniknie się jej docinania, a przez to niekorzystnego marnowania materiału.
Kształt jak też typ kostki dobiera się również wziąwszy pod uwagę punkt jak też przeznaczenie nawierzchni, na której kostka brukowa ma zostać ułożona.

W centrum miasta czy w zabytkowym sąsiedztwie korzystniejsze będzie wzornictwo nawiązujące konturem do tradycyjnych bruków. W grupie tejże występują, tak drobne bryłki, jak też większe oraz masywniejsze bryły, imitujące bruk klasyczny. Strzegomski Producent kostki granitowej na jakiego się zdecydujemy musi być wypróbowany.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>