Nawierzchnie z brukowej kostki: w jaki sposób ułożyć brukową kostkę?

Których surowców należy użyć oraz jak położyć nawierzchnię z bruku, aby alejki, ścieżki w ogrodzie czy podjazdy wytrzymały lata a także były funkcjonalne?
Dobierając płyty granitowe, musimy wziąć pod uwagę nie tylko estetykę nawierzchni, lecz także względy praktyczne.

architekt

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem kostki warto przemyśleć, w którym miejscu a także w jakim celu będzie położona kostka granitowa, od tego zależy jej odmiana.link do serwisu producent parkietów producent parkietówGrubość kostki dobieramy pod kątem nasilenia ruchu, jaki będzie się po niej odbywał (płyta granitowa). W punktach, w których jest to ruch pieszy, dla przykładu na dróżce w ogrodzie, starczy zastosować kostkę o grubości 4 lub 6 cm. Na wjeździe do garażu należy ułożyć kostkę o grubości co najmniej sześciu cm.

Czy poruszana w tym artykule sprawa nie przykuła Twojej uwagi? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link – szczerze zalecam tę witrynę (http://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/montaz-paneli-fotowoltaicznych/).

Jeśli jednakże jest przewidziany ruch pojazdów ciężarowych, trzeba wybrać kostkę o grubości 8 cm czy więcej. Dla wytrzymałości nawierzchni najważniejsze jest bowiem właściwe dopasowanie grubości kostki – zależnie od obciążeń, które będą na nią oddziaływały.

Rozmiar bryłki zależy od rozmiarów nawierzchni. Jeśli przykładowo komponujemy wąską alejkę, korzystniej wybrać małą kostkę o prostym wzorze niż dużą, wyraźną a także wymyślną (sprawdź szczegóły o kostce granitowej). Uniknie się jej docinania, a przez to niekorzystnego marnowania materiału.
Kształt jak też typ kostki dobiera się również wziąwszy pod uwagę punkt jak też przeznaczenie nawierzchni, na której kostka brukowa ma zostać ułożona.

W centrum miasta czy w zabytkowym sąsiedztwie korzystniejsze będzie wzornictwo nawiązujące konturem do tradycyjnych bruków. W grupie tejże występują, tak drobne bryłki, jak też większe oraz masywniejsze bryły, imitujące bruk klasyczny. Strzegomski Producent kostki granitowej na jakiego się zdecydujemy musi być wypróbowany.