W Polsce niekiedy emerytury są bardzo małe – z tej przyczyny należy czasami zastanowić się nad możliwościami, które daje hipoteka zwrotna. Warto pomyśleć o odwróconej hipotece, która daje niemal pełną korzyść finansową.

Niestety spora grupa starszych osób w naszej ojczyźnie posiada bardzo małe emerytury, które nie zezwalają na godne życie – rachunki, jedzenie, leki.

Nie wspominając już o takowych luksusach, jak wycieczki albo wyjścia do kawiarenki z koleżankami. Spora grupa emerytów boryka się każdego dnia z problemem – „Co kupić, a bez czego da się żyć?”
kable elektryczne

Autor: Mussi Katz
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście istnieje pewien plan, jak pomóc osobom starszym, aby jesień życia wydawała się łatwiejsza oraz nie skupiała się tylko i wyłącznie na permanentnym oszczędzaniu. Istnieje taka rzecz jak hipoteka zwrotna . Chodzi w tym o to, że osoba starsza, jeśli jest właścicielem domu lub mieszkania, podpisuje umowę z firmą, która po śmierci emeryta będzie wyłącznym właścicielem mienia. Senior ma za to dożywotni suplement finansowy do świadczeń emerytalnych, kSenior (dowiedz się więcej)jest skrupulatnie zależny od wyceny domu. Hipoteka zwrotna jest pożyteczna dla tych osób starszych, których emerytura jest naprawdę mała, ale także dla tych, którzy nie posiadają dziedziców. Wówczas nie będą posiadali poczucia winy, że mieszkanie (nieruchomości gdańsk sprzedaż mieszkań) pójdzie na marne, skoro i tak nie mieliby komu to zapisać.

Należy zastanowić się nad plusami takowej hipoteki, ponieważ może emerytom to w dużej mierze ułatwić cykliczne rozpisywanie domowego budżetu (odwrócenie hipotek).

Przy niewielkiej emeryturze każdy nadprogramowy grosz może pomóc. Wtedy emeryt będzie mógł żyć bez stresu, ponieważ będzie wiedział, że na wszystko starczy mu pieniędzy.