Z czego wykonane są balustrady? Jakie są rodzaje? Które nadają się do bloków, a które są bardziej dopasowane do domków jednorodzinnych?

Balustrady przeznaczone dla balkonów, zazwyczaj zwane barierkami, wypełniają dwie niezwykle ważne funkcje. Pierwsza z nich to funkcja zabezpieczająca, druga zaś dekoracyjna. Obecnie wiele mieszkań zaopatrzonych jest w różnej wielkości balkon, zaś w domach jednorodzinnych może być ich nawet kilka. Kiedy jesteśmy zobligowani dokonać wyboru jak najbardziej odpowiednie balustrady zorientujemy się, iż na rynku jest bardzo bogata oferta balustrad, zarówno pod kątem tworzywa czy rodzaju, z jakiego są wykonane.

Podczas wybierania barierek należy sugerować się paroma istotnymi czynnikami. Co ważne, powinniśmy liczyć się z architekturą i wysokością naszego budynku. Jeśli z kolei jest to blok (rzuć okiem) lub kamienica, to w którym miejscu jest więcej balkonów, również z designem innych. Przede wszystkim

Dzięki kotwie chemicznej bez problemu zamocujemy balustradę.

Autor: www.soudal.pl
Źródło: www.soudal.pl

nowe balustrady muszą właściwie komponować się z ogólnym wyposażeniem balkonu i okien, najważniejsze więc, by utrzymać jednorodność materiałów, proporcje i dobór barw. Przy doborze odpowiednie balustrady bardzo istotnym okazuje się przykładowo kształt balkonu.

W odmienny sposób więc podchodzi się do balkonów czy tarasów zaokrąglonych, na przykład w kształcie litery U lub C. trzeba im poświęcić więcej uwagi, na pewno więcej niż tym najmodniejszym tworzonym na bazie prostokąta. Duży stopień uwagi i precyzji wymaga tutaj odpowiednie wygięcie balustrad i barierek, co w końcu nie jest łatwym wyzwaniem.kontynuuj cięcie strumieniem wody cięcie strumieniem wodyBalustrady na taras tworzone są z różnych tworzyw. Najczęściej tworzone balustrady to te z drewna, stalowe, szkła, kamienia czy betonu.

Pod tym względem należy wziąć pod uwagę ogólny styl, wysokość czy kolorystykę budynku, a także jego części dekoracyjne. Z tego między innymi powodu, w domach wykonanych z drewna, szczególnie stylizowanych, nie tworzy się innych balustrad, niż drewniane. Zrobione z betonu czy ukształtowane z kamienia wprowadzałyby bałagan, tworzyłyby dysproporcję, co sprawia, że nieładnie się prezentują.

W prywatnych domach pojawia się więcej możliwości, jednakże nie warunkuje to całkowej dowolności. Ograniczeniem jest na pewno styl domu, lecz również jego proporcje, barwy elewacji czy okien. Lekkie, wykonane z metalu czy szkła barierki będą przystawać do domów o współczesnym designie, z kolei ciężkie balustrady kute, muszą być zamieszczane w dużych domach o właściwej stylistyce . Trzeba jednakowoż dodać, że wykute czy kamienne balustrady powinny pasować do ogrodzenia.