Stawianie garażu. O jakich rzeczach pamiętać jak też na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Osoby budujące własny dom zastanawiają się również nad tym jakiego rodzaju garaż stawiać? Należy zdecydować o wielu rzeczach, przykładowo o stopniu nachylenia dachu, rodzaju budulca, rodzaju bramy i tak dalej. O czym trzeba pamiętać budując garaż? Przede wszystkim trzeba podjąć decyzję z jakiego budulca chcemy zrobić tego typu garaż. Sporo ludzi wlicza koszty postawienia tego typu budowli w całą budowę domu, dlatego nie wylicza się tego ile tak naprawdę ta budowa wyniesie osobno, bo koszty te rozkładają się.

garaż

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli natomiast chodzi o stawianie garażu po czasie, to tutaj w grę wchodzą już większe koszty. Z tego powodu wiele ludzi decyduje się na najbardziej ekonomiczną wersję. Producent garaży blaszanych gwarantuje bowiem bardzo niskie koszty wzniesienia takiego budynku. Jest to niewątpliwą zaletą takiej inwestycji. Następnym plusem jest szybkie tempo stawiania takiego garażu.

Zainspirował Cię ten wpis? Namawiamy Cię tym samym dalej – do naszej kolejnej witryny. Tam czekają na Ciebie zajmujące teksty.

Jednak należy pamiętać o tym, że konstrukcja takiej budowli jest bardzo lekka, z tego powodu nie chroni on na przykład przed dużymi wichurami, które przecież coraz częściej zdarzają się w naszym kraju. Poza tym nie chroni on przed chłodem, więc w razie mrozu można mieć trudności z uruchomieniem auta rano. Murowany garaż (zobacz sklepmardrew.pl) da nam większe ocieplenie oraz zabezpieczenie przed kradzieżą. Możemy także bowiem zastosować jeszcze inne zabezpieczenie, jakie dają odpowiednie bramy garażowe – zobacz na Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje bram segmentowe jak również uchylne. Te ostatnie występują najczęściej, bo są stosunkowo łatwe w montażu, dość tanie jak również trwałe. Najbardziej funkcjonalne są jednak bramy segmentowe, jakich rodzaj otwierania jest taki, że przestrzeń w garażu oraz przed nim jest całkowicie użyteczna.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Budując garaż musimy pamiętać o odpowiedniej odległości od granic działki. Standardowa odległość to 3-4 metry przestrzeni od granicy działki. Dobrze będzie sprawdzić warunki zabudowy działki, bo ma to bardzo duże znaczenie. Mogą one być różne od standardowych regulacji, z tego powodu trzeba tego typu informacje potwierdzić. Jeśli chodzi o wymiary to mamy standardowe, czyli minimum 2,9 metra na szerokość i długość pół metra większa aniżeli nasz pojazd, jednak pamiętajmy o własnej wygodzie. Musimy również przemyśleć czy chcemy zrobić w takim garażu niewielki warsztat z narzędziami. W takim wypadku wielkość garażu blaszanego powinna być trochę większa – zobacz dodatkowe informacje.