Wybudowanie chłodni sporo kosztuje, stąd też popularniejsze jest wynajmowanie chłodni

Lato to dla jednych okres wyczekiwanego wypoczynku, dla innych czas intensywnej pracy. Chodzi oczywiście o rolników oraz sadowników, którzy w latem mają sporo do zrobienia, ponieważ największy wysyp zbiorów występuje właśnie w tych najgorętszych miesiącach roku. Dotyczy to zwłaszcza zbiorów z drzew i krzewów owocowych, różnego typu. Na zbiorach jednak nie koniec – po zbiorach jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia zanim takie owoce trafią do sklepów.

To, jakie etapy bierze się pod uwagę zależy oczywiście od zbieranych owoców, jednakże w większości jest to w dalszej kolejności ich sortowanie i rzecz jasna magazynowanie. W tej ostatniej sytuacji sprawa nie jest prosta, gdyż owoce (szczegóły tutaj: http://www.projektoskop.com.pl/58-jagoda-kamczacka/) trzeba magazynować w specjalnych warunkach. Jednym z nich jest oczywiście niska temperatura, aby zbiory nie uległy szybkiemu zniszczeniu. Nie wszystkie firmy skupujące owoce (szerzej w portalu http://projektoskop.com.pl/16-uprawa-winorosli/) mogą sobie pozwolić na posiadanie swojej własnej chłodni. Jej wybudowanie sporo kosztuje, a do tego należy doliczyć wydatki na późniejszą eksploatację. Stąd też bardzo popularne jest wynajmowanie chłodni.

chłodnia

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie dużo bardziej, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie. Dotyczy to zarazem chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, czyli auto chłodni, gdzie można bez problemu przewozić rozmaitego typu towary, wymagające podczas transportu niskich temperatura. do tego celu wykorzystuje się odpowiednio przystosowane auta typu vany, busy, czy ciężarówki. Ich kluczowym wyposażeniem jest agregat chłodniczy oraz ściany zrobione z izolacji izotermicznej, tym sposobem w pojeździe może być utrzymana odpowiednia temperatura przez cały czas.

Wynajem chłodni jest nie tylko tańszym rozwiązaniem niż jej budowa, ale także łatwiejszym, ponieważ nie musimy myśleć o jej wybudowaniu, a następnie o przestrzeganiu norm, które w tym przypadku obowiązują. Firmy oferujące chłodnie pod wynajem bez problemu znajdziemy w sieci, gdzie asortyment udostępniają zarówno wynajmujący auto chłodziarki, jak i producenci kontenerów i właściciele całych budynków przeznaczonych pod chłodnię. Warto sprawdzić jak długo wybrana firma istnieje na rynku i jakie zdobyła certyfikaty, które potwierdzają jakość udostępnianych usług.