Biokominki

biokominek

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

Wciąż coraz bardziej aktywne zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o przyrodę, skutkuje poszukiwaniem nowoczesnych i alternatywnych rozwiązań technicznych życzliwych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się renomą w Polsce.

Biokominki posiadają nie tylko nowoczesny wygląd i zmieniają nastrój w domach, ale i paląc w nim płynnym bądź żeliwnym paliwem na bazie alkoholu, nie produkuje się ani sadza ani przede wszystkim szkodliwy dym. Wykorzystywane biopaliwa sprawia, iż głównym rezultatem spalania są para wodna i dwutlenek węgla o bardzo niskim – .

Ponadto najbardziej postępowym jest to, iż biokominek nie musi posiadać instalacji kominowej, co zapewnia swobodę przestawiania biokominka. Produkowana energia podczas spalania nie jest wypuszczona na zewnątrz przez komin, co świadczy o ekonomizacji biokominików. Do zalet przyjaznych środowisku kominków należy również zaliczyć znaczną redukcję wysuszania powietrza oraz niewydzielanie nieprzyjemnych aromatów, tak jak w przypadku zwykłych i tradycyjnych kominków. Biokominki jawią się nie tylko jako prekursorskie i ekologiczne, ale i pożyteczne. Różnorodność biokominików na rynku pozwala na dobranie naprawdę designerskiego ogniwa wyposażenia apartamentu.

ciepło bijące od kominka

Autor: Rupert Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na używany substancje, wyróżnia się biokominki żelowe ( spala się gotowe żele w formie wkładu lub płynu) oraz biokominki płynne ( korzysta się z płynnego paliwa na bazie alkoholu z kanistra bądź innego przystosowanego zasobnika). Jeśli zaś chodzi o odmianę użytkową wyodrębnia się biokominki naścienne (do powieszania na którejkolwiek ścianie w domu), wolnostojące (do postawienia przez wybranym przez siebie punkcie) oraz wbudowane w meble (np. stolik kuchenny ze szkła z widokiem na autentyczny ogień. W szczególności tego typu rozwiązanie powinno stosować się w ciepłych zabudowach, więcej informacji znajdziesz tutaj.

Biokominek zazwyczaj zrobiony jest ze stali, szkła, elementów betonowych czy z kamieniami.

urok kominka w domu

Autor: netzroot
Źródło: http://www.flickr.com

Powierzchnia biokominka malowana jest lakierami i farbami, które oczywiście muszę cechować się trwałością na wysoką temperaturę.

Szukasz sprawdzonych wiadomości na ów temat? Śpieszymy poinformować Cię, że w tej chwili je znalazłeś. Należy jedynie najechać na hiperłącze do witryny.

Interesujące są również najbardziej nowe biokominki z pilotem, który umożliwia sterowanie wlewaną miarą paliwa, zapalaniem i wyłączaniem. Przy wyborze biokominka należy inspirować się nie tylko jego zdatnością i efektywnością, ale warto wziąć pod uwagę również sposób i jakość jego wykonania oraz jak wprowadzasię biopaliwo, jak i również jego wkład (cały artykuł ). Dobrze jest również rozważyć, jaki rodzaj biokominka będzie najlepiej się prezentował i pasował do wnętrza naszego domu.