Jeśli w tej chwili jesteś w czasie aranżacji wnętrza nowego domu jednorodzinnego, bądź pragniesz niewielkiego remonty i odmiany – pamiętaj także o specyfice miejsca holu.

Kiedy aranżujesz wnętrze własnego domostwa, w pierwszej kolejności, którykolwiek przyszły mieszkaniec zamyśla o dużym salonie, kuchni, toalecie, pokoju dziecinnym. Planujemy zakup mebli, kolor murów, najmodniejsze urządzenia i akcesoria. Rzadko kiedy rozmyślamy o mniejszym, czy większym holu, czy klatce ze schodami. Jest to takze pomieszczenie, którego właściwie nigdy się nie remontuje. Nie powinno sie zapomnieć jednak, że ten osobny i mało istotny kąt, stanowi wizytówkę całego domostwa i bywa ośrodkiem tak zwanego pierwszego wrażenia. Powinno się zatem zatroszczyć się o taki pokój.

przykładowa aranżacja wnętrza

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Punkty sprzedaży z meblami prosperują sporą ilością produktów kreowanych do aranżu wnętrz. W teraźniejszych, nowoczesnych moemntach – przedsionek nie skojarzy się już z maleńkim, ciemniejszym kątem, a kolejnym użytecznym pomieszczeniem (schody drewniane). Sporo mieszkańców decyduje się na jasne barwy, parkiety i elementy meblowe. Ważne – aby zachować pewien umiar i uczucie gustu i nie zagracać tego pokoju. Warto przemyśleć, w którym typie chcemy mieć zrobiony hol, jakie składniki będą potrzebne, zamyślić kolory murów, gatunek posadzki. Obecnie, popularne są już wybielone, marmurowe parkiety oraz schody (zobacz tutaj), które często możemy ujrzeć w galeriach mabli, czy remontowych. Żyją wśród Nas także pasjonaci klasycznego gust i tradycyjnych elementów meblowych, a również fanatycy starych gadgetów i elementów (Domański).

schody
Ponadto – zbytnio czysta i wybielona nastrojowosć czyni to miejsce nadmiernie chłodnym i mniej przytulnym. Z tej racji dużo ludzi decyduje się na elementy oraz schody drewniane. Daje to niewątpliwie uczucie ciepła i spokoju. Nieistotne, czy zdecydujesz się na schody jesionowe, czy schody dębowe – wszelkie drewno tworzy charakterystyczny nastrój i miły dla oka wizerunek. Schody drewniane są dużo tańsze i łatwiejsze w montażu. Można bezproblemowo zbudować barierę, czy umieścić listwy przypodłogowe. Elementami, które lepiej pasują do tego typu materiału to wiklinowe wieszaki, szafy i półki na buty, gustowne wycieraczki i tradycyjnezwierciadła z obramowaniem – .sprawdź stronę maszyny do stabilizacji gruntu maszyny do stabilizacji gruntuNależy zdbać o aranżację korytarza, które znajduje się tuż za progiem.