Dofinansowania unijne dla hodowców drobiu

Albowiem hodowcy drobiu powinni inwestować w swe farmy sporo pieniędzy, warto zaciekawić się okazją otrzymania dofinansowania z UE.
Kupno kurczątek, jajek lęgowych, karmy – to wyłącznie część kosztów.

Najogromniejszym przedsięwzięciem będzie budowa a także ekwipunek fermy, szkolenia dla hodowców drobiu. Żeby zorientować się jak wygląda szansa na wzięcie dotacji można udać się do Ośrodka Doradztwa Rolniczego albo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Z kolei zgodnie z planem Planu Rozwoju Obszarów Wiejskich nie prognozuje się wsparcia finansowego dla hodowców drobiu. Jednak tyczy się to tylko chowu konwencjonalnego. W wypadku gospodarstw ekologicznych czy konwencjonalnych, jakie chcą przejść na ekologiczną produkcję, będzie można liczyć na wsparcie.
widok - fotograf

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei Polska Izba Producentów Drobiu i Pasz skierowała do Ministerstwa Rolnictwa podanie dotyczące wydzielenia pieniążków na dopłatę sektora jaj spożywczych. Wynika to z faktu, iż muszą one spełniać właściwe normy jakości, zgodne z unijnymi warunkami. Oczywiście wiąże się to z sumptami dla hodowców drobiu (zobacz kompletną ofertę pod adresem).

Przydałoby Ci się kompleksowe opracowanie (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folia-stretch-i-siatka-klima-net/Folia-stretch-do-pakowania/) tego tematu? Zatem nie zwlekaj i przejdź do nowej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo szczegółowe informacje.

Natomiast wymagania związane z wytwórczością drobiowego mięsa nie przekraczają uniwersalnie obowiązujących norm, nie wymagają zatem podejmowania dodatkowych środków ze strony hodowców. Może warto zatem rozważyć przejście na chów ekologiczny. Dostosowanie gospodarstw rolnych do unijnych norm ma być przedmiotem działania szóstego.

Jego celem będzie wprowadzenie pożądanych zmian w zakresie ochrony przyrody, dobrostanu zwierzaków i zdrowia, zarówno zwierząt jak również publicznego.

Jeżeli masz ochotę poznać dodatkowe materiały na przedstawiany tutaj wątek, to przeczytaj to ważne źródło (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folie-termokurczliwe/) – ono również jest bardzo cenne.

Szkolenie dla hodowców kurcząt brojlerów mają miejsce 2 razy w roku.