Najbardziej poszukiwane zawody

Dzisiejszy rynek pracy tak szybko ulega zmianom, iż te zawody, na które jeszcze parę lat temu był popyt, w tej chwili nie cieszą się już tak wielkim zainteresowaniem. Jakie profesje mają w tej chwili największe powodzenie?

Zatrudniający deklarują, iż największe braki występują w kategorii doświadczonych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalizacji. Pomimo wyraźnego spowolnienia w ”budowlance” cały czas pojawiają się utrudnienia ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Na rynku pracy daje się we znaki znaczny deficyt doświadczonych inżynierów, co nie jest gwarancją, że na pracę mogą szybko liczyć wszystkie osoby z dyplomem inżyniera. Pracodawcy wysoko oceniają zdobyte doświadczenie, jednak co możemy wiedzieć w tym temacie kiedy dopiero odebraliśmy dyplom. Pozostaje tylko pokornie czekać na nabycie praktyki podczas pracy w zawodzie.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Kliknij odnośnik do www, a poznasz informacje na omawiany wątek, który z pewnością Cię zainteresują.

(Zobacz też )

Time work

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż na stosunkowo szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Nieustannie pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Handlowców poszukują praktycznie wszystkie branże, od farmaceutycznej, poprzez przetwórstwo przemysłowe, po finanse.

Jeśli zaintrygowała Cię ta sprawa, koniecznie sprawdź link (http://www.demostenes.com.pl/jezyki/angielski/) a dowiesz się o wiele więcej danych, które bez wątpienia wywołają u Ciebie śliczny uśmiech.

Profesja ta cały czas jest popularna i nie traci swej aktualności. Kłopotów ze znalezieniem oferty pracy nie powinni mieć także kierowcy. (Sprawdź ) Dynamicznie rozwijająca się polska gospodarka opiera się w dużej części na eksporcie, co oznacza rosnące zamówienia w branży transportowej.

Kolejną dziedziną jest informatyka, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Wszechobecne dziś medium wprowadza nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego ogromny potencjał oraz możliwości, z tego względu informatycy na pewno bez pracy w Polsce długo nie pozostaną. (News )
Bądźmy świadomi jednak, że nie tylko doświadczenie oraz ukończone szkoły wyższe otworzą nam wrota do sukcesu. To również umiejętność pracy w zespole, pomysłowość i otwarty umysł na nowe wyzwania staną się powodem, że zyskamy w oczach przyszłego szefa.