Mieszkanie, nieważne jakie jest duże, po kilku latach może się zacząć dziwnie się kurczyć.

W szafach nagle zaczyna być coraz mniej miejsca, więc powstają myśli o następnym meblu, w którym zmieszczą się zgromadzone w międzyczasie nadprogramowe rzeczy. A może ich być wcale niemało. Kolejne co roku kupowane buty jedynie zwiększają całość, bo starych żal się pozbyć, niewielkie sprzęty kuchenne, każde do czegoś innego, zamiast ułatwiać przygotowywanie posiłków jedynie zagracają kuchnie, ale także jeszcze mogą się kiedyś przydać. Dodatkowo coraz większa ilość zabawek dla dzieci, drobiazgów które mają ułatwić życie domowe a także – co oczywiste – zwiększająca się liczba pamiątek z minionych lat.

]

To wszystko musi się gdzieś zmieścić. Oczywiście dokładanie następnych mebli jakimś rozwiązaniem będzie, ale metrażu mieszkania nie da się rozciągnąć jak gumy i w końcu może zacząć brakować życiowej przestrzeni. Wszędzie dookoła można się natknąć na kolejne drzwi. Najgorzej zaczyna być wtedy, gdy ciasnota wnętrza powoduje, że owe drzwi trudno otworzyć bez dodatkowej gimnastyki z zamknięciem innych.

Od dawna w sprzedaży są oferowane już meble robione głównie na zamówienie, wyposażone w systemy przesuwne. Nie tylko są one bardzo ergonomiczne, lecz w głównej mierze oszczędzają dużą ilość tak potrzebnej powierzchni domu. Dzięki rozwiązaniom tego typu da się dosłownie wstawić dowolną szafę w wąskie wnętrze a dostęp do niej cały czas będzie wygodny i bezproblemowy. Systemy przesuwne są ciche, pracują praktycznie bezawaryjnie i da się je instalować w meblach o stosunkowo dużych wymiarach. Pozwalają na montaż drzwi wykonanych z kilku różnych materiałów, jakie można łączyć za pomocą specjalnych profili. Zróżnicowane systemy jezdne, między innymi dolne i górne, umożliwiają bardzo różne wykorzystanie w zależności od potrzeb. Drzwi wyposażone w tego typu systemy można podzielić na drzwi przesuwne i składane (więcej na temat drzwi przesuwanych przeczytasz na tej stronie). W naszych sklepach znaleźć można światowych producentów okuć do wszystkich tych typów drzwi, a wysoka jakość ich wyrobów gwarantuje bezawaryjne działanie na długie lata.