AGR-Polska

Co należy uwzględnić kupując własne M?

Zaczynasz rozglądać się za mieszkaniem w Gdańsku, masz zamiar zmienić lokalizację, bierzesz pod uwagę różne dzielnice. Gdzie własne M można kupić najtaniej, a gdzie najdrożej?
Ktoś, kto nie wyobraża sobie bytowania na ósmym piętrze, w wielkiej płycie nie zapała miłością do Zaspy, chociaż szkoła, market i przychodnia będą po drugiej stronie ulicy, a do morza jest kwadrans spacerem.

apartamenty na sprzedaż

Autor: Daviddje
Źródło: http://www.flickr.com
Zagorzały mieszkaniec centrum nigdy nie doceni życia na nowym osiedlu poza miastem. A osoba, która dysponuje mało elastycznym budżetem przymknie oko na marne drogi, jeśli deweloper zaproponuje osiągalne ceny mieszkania. Pewne ogólne zasady nie podlegają dyskusji: wygodniej, ale i drożej jest w centrum – w przypadku miejscowości nadmorskich również nad samym morzem. Podsumowując: wiele zależy od środków materialnych.

Wybierając lokalizację mieszkania Gdańsk – , powinniśmy zastanowić się nad trybem życia i potrzebami swoimi, ale też członków rodziny. Przedyskutować wspólnie, jak nasze wymagania będą ulegały zmianom w kolejnych latach, przeanalizować swój tryb życia (czynny czy bierny), oraz to czy oczekujemy kontaktu z naturą czy wystarczy nam miejski park. Zastanówmy się jak daleko będziemy mieli z nowego miejsca zamieszkania do obiektów i instytucji ważnych dla naszej rodziny – praca, szkoła, kościół.

Naszym zadaniem powinno być również sprawdzenie developera. Bezpieczniej jest prześledzić jego wcześniejsze projekty i zbadać czy wywiązuje się z terminów. Oczywiście tylko renomowana i stabilna firma będzie dla nas pewnym wyborem. Zapytajmy również, jakie inwestycje mają powstać w nadchodzącym czasie. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kupno mieszkania, podpisujemy umowę deweloperską, która gwarantuje, iż cena mieszkania nie ulegnie zmianie i zabezpiecza nas, w razie nieprzyjemnych sytuacji.

pokół

Autor: Peter Stevens
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto nabywa nowe mieszkanie od dewelopera, ma nadzieję, iż jest ono wykończone jak należy. Gwarancję spokojnie przespanych nocy będziemy mieć jedynie wówczas, gdy z rozwagą podejdziemy do jego odbioru.

Podstawowa zasada: nie spieszmy się. Pilnujmy się, by radość, którą się upajamy nie była przeszkodą w rzeczowym oszacowaniu miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania trzeba podejść wyjątkowo rzetelnie.

Wybierz nieruchomość (sprawdź koniecznie dom costa blanca) dla ciebie: