Porządne okna w Twoim mieszkaniu

Kupując okna w naszym mieszkaniu przeważnie stawiamy na okna PCV. Pewnie są najpopularniejszymi na rynku oknami. Utarło się, że są niedrogie, pozwalają obniżyć rachunki za ogrzewanie. Do tego całkiem dobrze wyglądają. Ponad to oprócz mycia szyb w sumie nie trzeba ich za bardzo konserwować. Czego chcieć więcej? Ależ tak!

Oprócz zalet okien plastikowych, które nie wpływają dobrze na środowisko, możemy się pokusić o dobrych stron okien PCV, dodając do tego odrobinę troski o matkę ziemię i dopasowanie do wnętrza.

Autor: OknoPlus

Okna drewniane to interesująca możliwość wyboru w stosunku do okien z tworzyw sztucznych. Zwykle chcemy je mieć, gdy zaplanowaliśmy już inne drewniane elementy w aranżacji naszego domu. Najczęściej stosowanymi gatunkami drewna jest meranti. Ich wybór nie powinien być przypadkowy. Z reguły kupujemy okna sosnowe, ponieważ są atrakcyjne cenowo, a jednocześnie są trwałe. Prosto również do niej dostosować właściwą odpowiedni kolor lakieru. Biorąc pod uwagę estetykę naszego okna, powinniśmy brać pod uwagę jego wykończenie: w produkcji mamy np. krawędzie zaokrąglone, których wybór zależy od naszej aranżacji. Do drewnianych okien pasują również różnego rodzaju zdobienia w postaci szczeblin lub witrażowego szkła.

Jednak efekty wizualne to nie wszystko. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego tak dużą rolę odrywa ich izolacja termiczna. Zatem należy zwrócić uwagę na części takie jak okucia, wkład szybowy i no i przede wszystkim montaż. Okna drewniane służą również naszemu samopoczuciu, ponieważ umożliwiają lepszą wymianę powietrza niż okna z polichlorku winylu, które wręcz swoją szczelnością odcinają nas od powietrza. Może być to niebezpieczne w szczególności przy nieszczelnej elektryce (o instalacjach na stronie: ), o których często nie wiemy i może sprowadzić ryzyko dla życia.

Należy pamiętać, że okna drewniane zużywają się dużo szybciej niż okna PCV. Ale nie oznacza to, że musimy od razu się do nich zniechęcać. Bardzo często renowacja takich okien sprawia, że wyglądają jak nowe i nie tracą na swojej przydatności. Czas robi swoje i pod jego wpływem drewno wymaga nowej warstwy lakieru, regulacji okuć, uzupełnienia sylikonu. Wielu producentów wie jak to zrobić.Okna drewniane to kwintesencja stylu.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz w linku? To naturalnie podobna problematyka, zatem na pewno te artykuły też są warte polecenia.

Nowoczesna technologia w połączeniu z klasycznym materiałem, tworzą razem trwałe okna. Oprócz dobrych właściwości termicznych, znaczącym plusem okien drewnianych jest ich piękno. Nowe technologie z zakresu budownictwa to oprócz okien także inteligentne instalacje oraz inne rzeczy, np. automatyka budynkowa w Krakowie