Po to, by trzymać spore ilości przedmiotów, niezbędne są szafy i regały

Najogólniej mówiąc regały to konstrukcje składające się ze zróżnicowanej liczby półek, wykorzystywane do składowania różnorodnych elementów. Regały bywają wykonane z różnorodnych materiałów, wśród których prym wiodą takie jak drewno i metal.

regał

Autor: Aleksander Lucis
Źródło: DuPont™ Corian®

Rozmiar regału i materiał wykonania zależą przede wszystkim od charakteru pomieszczenia, w którym regał jest wykorzystywany, a co za tym idzie od rodzaju przechowywanych ładunków. Każdy materiał posiada bowiem swoje zalety. Na przykład regały wykonane z metali bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach magazynowych dzięki swojej dużej wytrzymałości oraz dużej nośności pojedynczych elementów. Oprócz tego regały magazynowe nie muszą spełniać warunków estetycznych, kładzie się w nich nacisk w pierwszej kolejności na funkcjonalność. Toteż na przykład regały magazynowe będą miały sporą wytrzymałość przy oszczędnym wyglądzie. Natomiast regały stosowane w miejscach zamieszkania bywają przykładowo drewniane, ponieważ w mieszkaniach kładziony jest duży nacisk na walory estetyczne części wyposażenia, zapoznaj się: .

regał

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Jest to szyk pozwalający na optymalne użytkowanie dostępnej powierzchni magazynowej.

Zaintrygował Cię nasz tekst? Zatem zapraszamy Cię – przeglądnij nową stronę i dokonaj oceny naszych starań. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości – pisz!

Regały przemysłowe są właściwe do przechowywania towarów jednolitych, o małej rotacji i znacznej liczbie palet wypadających na średnią powierzchnię magazynu. Możność przechowywania ładunków o wielorakich wielkościach, po wcześniejszym zdefiniowaniu ich w trakcie produkcji. Stosowanie regałów wjezdnych jest szczególnie pozytywne w przypadku chłodni również mroźni.

Zezwala bowiem na optymalną oszczędność przestrzeni poświęconej na składowanie artykułów w temperaturze minusowej. W magazynie niezbędne są też regały magazynowe. Są to szkielety, które upraszczają dostęp do regałów czy też wyżej położonych miejsc w magazynie. Można wyróżnić dwa zasadnicze rodzaje podestów magazynowych. Podesty magazynowe trwałe i podesty magazynowe przenośne.strona internetowa sprzęt fitness sprzęt fitnessPodesty ruchome znajdują coraz szersze wykorzystanie w różnych sektorach gospodarki, zacząwszy od sektora budownictwa, firm wytwórczych i

regał

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

składowych, a skończywszy na firmach z specjalności reklamowej. Ze względu na wariant pracy jaki czyni się za pomocą podestów ruchomych, urządzenia te są narażone na utratę stabilności.

Utrata stabilności może być wywołana np. złymi warunkami atmosferycznymi które panują na zewnątrz, niestabilnym podstawą, lub też przeładowaniem podestu. Z powodu znaczącego niebezpieczeństwa utraty stabilności podesty są wyposażone w serię zabezpieczeń elektrohydraulicznych i mechanicznych. Konstrukcje podestowe zapewniają podwójne a nawet potrójne wykorzystanie powierzchni magazynowej. Podesty magazynowe zostały stworzone z myślą o zapewnieniu pełnego zużytkowania pojemności pomieszczeń magazynowych w nieskomplikowany i oszczędny sposób, bez przymusu rozbudowy magazynu.