AGR-Polska

Jakim sposobem wznosi się ściany dwuwarstwowe i jakie ważne parametry powinny posiadać?

Ściany dwuwarstwowe są dziś w wielu przypadkach użytkowane w trakcie budowy domu jednorodzinnego i budowy innego typu nieruchomości. Warto więc dowiedzieć się jak wznosi się takie ściany oraz na jakie istotne parametry ścian dwuwarstwowych winno się zwrócić baczną uwagę.

budowa ściany

Autor: Eskadra Publica
Źródło: Eskadra Publica
Stawiając ściany dwuwarstwowe bezsprzecznie należy pamiętać, że w przypadku ścian tego rodzaju mur jest to znaczącym fragmentem konstrukcyjnym, zaś ocieplenie pełni rolę decydującej bariery, która ochrania przed ucieczką ciepła z domu. Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch różnych materiałów. To ważne, bowiem każdy użyty materiał posiada inne właściwości i cechy, dzięki czemu przypuszczalne jest zbudowanie solidnego oraz energooszczędnego domu jednorodzinnego. Bardzo ważką rzeczą jest to, aby ściany posiadały dobry współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), aczkolwiek w domach energooszczędnych wskazane jest zadbać o to, aby ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie z tej przyczyny korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, które pozwalają w nietrudny sposób osiągnąć prawidłowo niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym realne jest użycie wystarczająco pękatej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budowa domu energooszczędnego odbywa się sprawnie oraz dokładnie – porządne ściany – (więcej w tym serwisie) dwuwarstwowe.

przekrój

Autor: Grupa Atlas
Źródło: Grupa Atlas
Należałoby też wspomnieć, że ściany dwuwarstwowe gwarantują wykonanie domów jednorodzinnych w różnorodnych stylach budowlanych, materiał ten daje więc niezmiernie dużo możliwości architektonicznych.

Czy komentarze ze strony (https://malesapd.pl/oferta/plyty-poliuretanowe) były na tyle inspirujące, że masz ochotę stworzyć własny? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

Za pomocą ścian dwuwarstwowych możliwe jest stworzenie zarówno domu klasycznego, jak również nowomodnego, który charakteryzuje się wieloma ciekawymi zdobieniami i przeróżnymi dekoracyjnymi detalami. Wykorzystanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc istotnie sporo ewentualności, wobec tego dużo ludzi chętnie sięga w dzisiejszych czasach po ten rodzaj ścian. Są one użyteczne i uniwersalne, w dodatku można bezproblemowo dostać je na rynku budowlanym – wytrzymałe ściany dwuwarstwowe.