Jak najkorzystniej urządzić plac zabaw? O czym pamiętać? Jakie elementy dobierać?

Jak łatwo zachęcić nasze pociechy, żeby spędzały więcej czasu w ogrodzie? To z pewnością proste, po prostu dostosujmy fragment ogrodu na plac zabaw. Huśtawki, zjeżdżalnie czy piaskownice bez wątpienia zmotywują każde dziecko do zabawy na zewnątrz. Ważne jest jednak właściwe planowanie placu a także dobór asortymentu. Miejmy w pamięci bowiem, że miejsce zabaw może być fantastycznym miejscem dla naszej pociechy, ale tylko jak zachowamy podstawowe zasady przy jego tworzeniu.

popularna strona

Autor: Praktiker
Źródło: Praktiker
Najdogodniej dobierać naturalne elementy, jak drewno. Jest to popularny budulec konstrukcji, który stosuje się do tworzenia placów zabaw. Gotowe produkty, które mamy szansę kupić w sklepach, czyli piaskownice czy drewniane domki dla dzieci są przystosowane do użytkowania przez małe dzieci. Przy własnoręcznej budowie należy pamiętać, żeby powierzchnia drewna była jak najbardziej gładka, zaokrąglona na rogach, bez drzazg. Samo zaś drewno (zobacz narzędzia stolarskie sklep) musi być zaimpregnowane, jest to najdogodniejsza ochrona przed butwieniem oraz gniciem drewna. W takim przypadku należy również posprawdzać czy impregnaty są bezpieczne i nie potrzebują okresu karencji. Co zaś, jeśli chcemy kupić huśtawki czy pojazdy dla dzieci z materiałów sztucznych?

Z reguły pamiętajmy, że mnóstwo budowli, które należą do ekwipunku placów zabaw jest zrobionych z materiałów sztucznych. Tworzywo ma własne niebywałe plusy, zwłaszcza jest lekki i tak naprawdę nie potrzebuje naprawy.

Zainteresowała Cię omawiana problematyka? Kliknij więc tutaj i zobacz więcej na stronie. Tamte publikacje również Cię żywo zaintrygują!

Podczas zakupu powinniśmy jednak sprawdzić czy wykonano je z materiału zakwalifikowanego do kontaktu z dziećmi, np. . Zdarza się bowiem, nieczęsto, ale jednak, że materiały są niebezpieczne i nie mogą być dopuszczone do sprzedaży.

Dzieci

Autor: Felix Padrosa Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dobrze sprawdzają się wybrane zabawy, a pierwszeństwo na pewno mają domki dla dzieci. Tak naprawdę mogą wypełniać mnóstwo funkcji. To jednocześnie świetne miejsce do zabawy jak i narzędziownia, gdzie dzieci są w stanie trzymać swoje ogrodowe zabawki. Z jednej strony więc dziecko ma swoją kryjówkę, swój prywatny świat, z drugiej dzięki temu prościej zachowamy porządek w ogrodzie. Klasycznie domki są wykonywane z drewna, dlatego więc najpopularniejsze to drewniane domki dla dzieci, niemniej coraz większą popularnością cieszą się również plastikowe konstrukcje.

Komentarze |0|

*

Legenda *) Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
**) Możesz używać tych znaczników i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>