Jakiego rodzaju hasła warto znać, gdy prowadzimy własną firmę? Co to jest kredyt handlowy?

Gdy prowadzi się swoją firmę to potrzebna jest znajomość różnego rodzaju ekonomicznych i związanych z księgowością haseł, które z pewnością często słyszymy na co dzień.

Niżej przedstawimy kilka z nich, aby można było sobie je zapamiętać. Z pewnością przyda się ich znajomość.

wyburzanie

Źródło: pixabay.com
Istotną kwestią w kontekście transakcji z klientami będzie kredyt kupiecki. Czym on jest? Jest to taki kredyt handlowy, który właściciel firmy udziela firmie kupującej jego towary albo usługi.

Gdy dowiadujesz się o posiadającej intrygującą Ciebie treść nowej stronie, to w pierwszej kolejności zweryfikuj info w kontekście źródeł, z których pobiera ona dane.

To odroczona spłata, jaką firma robiąca zakupy uiszcza nie zaraz po dostaniu towaru, lecz dopiero po jakimś czasie. Tego typu kredyt kupiecki (komentarz z strony) to zachęcenie do dokonania zakupu. Firmy, które nie dysponują większą gotówką w danym czasie mogą otrzymać potrzebne towary z odroczoną spłatą. Szczególnie może się to okazać ułatwieniem dla mniejszych i młodych przedsiębiorstw, ponieważ będą mogły zakupić towar,

wprowadzić go do obrotu we własnym przedsiębiorstwie, a pieniądze oddać dopiero jak towar się zwróci. To jedna z możliwości finansowania aktualnej działalności.
Kolejnym ważnym hasłem są progi podatkowe (bonusy). To nic innego, jak podanie procentowej podatku, który będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danego progu zarobów. W naszym kraju są dwa progi podatkowe, czyli 18 %, kiedy przychody mieszczą się w kwocie 85,528zł i 32%, gdy nasze przychody będą powyżej tej kwoty.
image - dom

Autor: wolfgang.mller54
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast różnice kursowe (użyteczny link) to hasło szczególnie ważne, kiedy mamy interesy z zagranicznymi firmami.

Pojawia się bowiem konieczność przeliczenia waluty obcego kraju na złotówki. Księgi rachunkowe bowiem powinny być prowadzone w walucie polskiej. Dobrze jest sprawdzić, jak tego typu różnice kursowe rozliczać.