Jakiego rodzaju hasła warto znać, gdy prowadzimy własną firmę? Co to jest kredyt handlowy?

Gdy prowadzi się swoją firmę to potrzebna jest znajomość różnego rodzaju ekonomicznych i związanych z księgowością haseł, które z pewnością często słyszymy na co dzień.

Niżej przedstawimy kilka z nich, aby można było sobie je zapamiętać. Z pewnością przyda się ich znajomość.
wyburzanie

Źródło: pixabay.com
Istotną kwestią w kontekście transakcji z klientami będzie kredyt kupiecki. Czym on jest? Jest to taki kredyt handlowy, który właściciel firmy udziela firmie kupującej jego towary albo usługi. To odroczona spłata, jaką firma robiąca zakupy uiszcza nie zaraz po dostaniu towaru, lecz dopiero po jakimś czasie. Tego typu kredyt kupiecki (komentarz z strony) to zachęcenie do dokonania zakupu. Firmy, które nie dysponują większą gotówką w danym czasie mogą otrzymać potrzebne towary z odroczoną spłatą. Szczególnie może się to okazać ułatwieniem dla mniejszych i młodych przedsiębiorstw, ponieważ będą mogły zakupić towar,
wprowadzić go do obrotu we własnym przedsiębiorstwie, a pieniądze oddać dopiero jak towar się zwróci. To jedna z możliwości finansowania aktualnej działalności.
Kolejnym ważnym hasłem są progi podatkowe (bonusy). To nic innego, jak podanie procentowej podatku, który będzie musiał uiścić płatnik, po przekroczeniu danego progu zarobów. W naszym kraju są dwa progi podatkowe, czyli 18 %, kiedy przychody mieszczą się w kwocie 85,528zł i 32%, gdy nasze przychody będą powyżej tej kwoty.
image - dom

Autor: wolfgang.mller54
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast różnice kursowe (użyteczny link) to hasło szczególnie ważne, kiedy mamy interesy z zagranicznymi firmami.

Pojawia się bowiem konieczność przeliczenia waluty obcego kraju na złotówki. Księgi rachunkowe bowiem powinny być prowadzone w walucie polskiej. Dobrze jest sprawdzić, jak tego typu różnice kursowe rozliczać.