Nie raz, nie dwa obiło nam się o uszy, że praca w geodezji to świetna fucha. Pewnie wiele młodych ludzi właśnie z tego powodu złożyło papiery na studia geodezyjne. Ale duża grupa z nich musiała zrezygnować po kilku miesiącach. Cóż, prawda jest taka, że nie każdy na geodetę się nadaje.
Nie jest to łatwe zajęcie. Trzeba mieć sporo „oleju w głowie”. Nie tylko znać się na obliczeniach, ale również trzeba posiadać orientację w przestrzeni. Geograficznych czynników tej branży nie da się pominąć. Dodatkowo trzeba również rozeznawać się w prawnych aspektach dotyczących m.in. klasyfikacji gruntów. Tak, więc czy to pracując, jako geodeta w przedsiębiorstwach typu geodezja oława czy na przykład w urzędach w dziale geodezja oleśnica musimy pamiętać, że początkowo trzeba będzie zrobić studia i mieć praktyki, bez których nie moglibyśmy zdobyć niezbędnych uprawnień.
Jeżeli szukasz czegoś szczególnie porywającego na przedstawiany w tym miejscu temat, to kliknij oraz zerknij na tekst (https://www.traple.pl/obszary-prawa/innowacje-finansowe-fintech/) tamtego artykułu.
Autor: NOAA’s National Ocean Service
Źródło: http://www.flickr.com
A geodezja związana jest bardzo mocno z kartografią. Jeśli, więc mamy problemy z rysunkiem technicznym i jesteśmy niedokładni a poza tym mamy mało cierpliwości powinniśmy zrezygnować z pretendowania na stanowisko geodety.Grunt to dobra klasyfikacjaKażda osoba, która przeszła przez sito studiów powiązanych z geografią doskonale wie, że przedmiot dotyczący gleb wcale nie należy do łatwych przedmiotów. Wiadomo, że i tam zdarzają się łatwe tematy, ale są też zajęcia dotyczące systematyki gleb, o której wszyscy studenci chcą jak najszybciej zapomnieć. Ale, jeśli chcemy być geodetami, to klasyfikacja gruntów musi być przez nas poznana bardzo dokładnie. Zwłaszcza, że ostatnio zmieniły się informacje związane z wszystkimi klasami gleb. Zobacz również:
Jeśli mowa o klasyfikacji gruntów ze strony geodety, to najważniejsze jest, to czy dany obszar jest rolniczy czy jednak może być przeznaczony do budowy działki. Wiadomo, że geodeta powinien też określić, czy stawianie budynku na konkretnym terenie jest bezpieczne. W tej kwestii jest wiele zastrzeżeń, zwłaszcza, gdy zauważamy domy postawione na obszarze teras zalewowych. Terasy zalewowa nie mogą być zamieszkiwane. Jednak dziś pozwolenie na budowę można sobie jakoś załatwić wszędzie. Ale żywioł i tak zrobi swoje, wtedy zrozumiemy, że lepiej nie igrać z przyrodą, bo niepewny grunt dla domu, to straty naszego dobytku.