Jak pozbyć się zużytego sprzętu AGD?

Nabywając nowiutki sprzęt AGD bądź RTV, częstokroć mamy dylemat, co uczynić ze starym. Wstawić do piwniczce? Wystawić na śmietnik?
W jaki sposób powinna wyglądać zgodna z prawem utylizacja sprzętu AGD? Nie ma problemu, jeżeli pragniesz wymienić sprzęt na nowy.

Markety (również internetowe) a także hurtownie sprzedające sprzęt AGD oraz RTV są zobowiązane do przyjmowania starego sprzętu. Jeżeli np. kupujesz schładzarkę oraz zamówisz transport do domku, możesz uzgodnić ze zbywcą, że odbierze on tym samym kursem stary sprzęt.

Nie możesz się doczekać kolejnych intrygujących wątków na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą informację – naciśnij w ten link i ciesz się tekstem.

Nie licz jednak na to, że przy tej okazji pozbędziesz się także urządzeń, które zamyślałaś wyrzucić. Wytyczna jest taka – dostawca może zabrać od ciebie sprzęt tego samego typu a także w takiej samej liczbie, a więc za nową chłodziarkę – stara. Odbiór będzie darmowy.

utylizacja sprzętu agd

Autor: Ken Doerr
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast, jeśli sama odbierasz nowo nabyte urządzenie – wówczas musisz na swój koszt odwieźć zużyty ekwipunek do sklepu bądź wyznaczonego punktu zbiórki elektrośmieci. Z pewnością warto wiedzieć, że nie tylko zużyty sprzęt AGD jak też RTV jest toksyczny dla naszego środowiska. Jeżeli posiadasz w domu zużyte baterie bądź akumulatorki (np. od kamery albo aparatu fotograficznego), wyrzuć je do specjalnych pojemników. Odnajdziesz je, np. w hipermarketach. Są również ustawiane w szkołach, urzędach, fotograficznych zakładach. Pojemniki odpady Bydgoszcz po tuszach i tonerach też nie mogą lądować w kuble.

Powinniśmy je oddać w sklepie, w jakim kupujesz nowy tusz, względnie odesłać na adres dołączony przez fabrykanta do nowego sprawunku (dostaniesz specjalną kopertę, w którą możesz spakować stary pojemnik).