Czworonóg w domu – jakim sposobem przyszykować się na przybycie nowiutkiego domownika?

Właściwe przygotowanie a także zabezpieczenie domu będzie tak samo ważne, bez względu na to, czy zamieszka w nim kiciuś czy piesiu, który nie poznał jeszcze prawideł obowiązujących go w nowiutkim miejscu zamieszkania.

książki na półce

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na zwiększoną ciekawość świata u psiaków, mogą zetknąć się one z większą liczbą możliwych zagrożeń. Pamiętajmy jednak, iż potrzeba badań nieznanego środowiska jest zwykłym postępowaniem każdego psa, bez względu od jego wieku. Sprawdźmy więc, czy powierzchnia w domu jest bezpieczna dla nowego domownika. Z otoczenia, w jakim będzie mieszkał czworonóg, powinniśmy usunąć małe przedmioty, jak np. tasiemki, ołówki, kawałeczki papieru, zabawki dzieciaków, jakich połknięcie zagrażałoby zadławieniem. Zwróćmy uwagę na przedmioty niestabilne. Rozentuzjazmowany piesek z łatwością strąci nasz ulubiony wazon zahaczając merdającym ogonem o chwiejny stół czy rozniesie w proch kolekcję porcelanowych figur wpadając z rozpędem w niezabezpieczony regał, na jakim stoją. Nie zapominajmy również o ryzyku uduszenia. Linki do zaciągania rolet nie powinny wisieć luzem. Możemy przymocować je do ściany z pomocą taśmy samoprzylepnej albo podwiązać na tyle krótko, aby znalazły się poza zasięgiem czworonoga. Trzeba także bardzo uważać na łatwo dostępne przewody elektryczne, które mogą zostać przegryzione. Kontrolujmy także dojście do balkonu, okna oraz schodów. Zobacz produkty oryginalna strona.

Kup również żwirek drewniany dla kota, jeśli nowym mieszkańcem ma być kociak.
Przyszykujmy dwie miski miski dla psa – jedną na wodę, drugą na pokarm. Dobrym wyborem będzie karma dla psów Bosch-(czytaj pełen raport).
Kategoria: W gospodarce
Tagi: , , , ,