Automatyk – zawód z przyszłością

Sporo badaczy od spraw pracy wskazuje, że na rynku brakuje fachowców z różnych profesji. Jest to rezultatem tego, że aktualnie jest zbyt wielka presja na ukończenie studiów wyższych. Szkoły zawodowe przestały istnieć. Młodzi ludzie kończą studia, gdyż są przepychani na kolejne lata.

Praca

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Wykształcenie wyższe przeradza się w bezwartościowy kwitek, przyznany dzięki niskim standardom i nieuczciwym praktykom. Można stwierdzić, że jest to główna przyczyna znacznego bezrobocia absolwentów. A jak by nie było nie każdy musi być socjologiem bądź specjalistą od kreowania wizerunku, automatyka przemysłowa to też obiecująca gałąź nauki. Ratunkiem z złej sytuacji musi być państwowa kampania społeczna, nakłaniająca młodzież do przyuczania się do zawodu. Powinno się wskrzesić szkoły zawodowe i silnie zaostrzyć kryteria dostania się na studia państwowe, bo aktualnie przyjmuje się bez problemu.

Na przekór temu, że postęp technologiczny sprawia, że człowiek ma coraz mniej roboty, automatyka przemysłowa wymaga fachowców, którzy będą umieli ten sprzęt wytwarzać, zakładać i konserwować. Na rynku pracy konieczni są specjaliści, którzy znają się na instalacji takich delikatnych i kluczowych automatów, jak czujniki ciśnienia. Zobacz też

Podobnie działa falownik, montowany w wielu miejscach, np. w mieszkaniowym systemie ogrzewania. Szary człowiek, który nie zdobył fachu w kwestii czujników nie wie, jak takie urządzenie pracuje i do czego w rzeczywistości się przydaje.

Spodobał Ci się ten wpis? Zatem gorąco zapraszamy (http://www.arapneumatik.pl/k-42-napedy-liniowe-silowniki-elektryczne-parker-origa) do następnych naszych postów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Widziałeś ?

Jeśli taka kondycja w Polsce pozostanie, za jakiś czas falowniki będą starali się naprawić prawnicy bądź, o zgrozo, filozofowie. Przyniesie to zyski wąskiej grupie specjalistów, bo to pewne, że gdzie wielki popyt, tam i ceny większe.

Aby przekonać się, że robota przy automatyce jest do wzięcia, do Google wystarczy wpisać słowa kluczowe „praca w automatyce” i poznać ogłoszenia na którejś z branżowych stron WWW.

Przeczytaj więcej na ten temat na