Budynki niskoenergetyczne – ekologiczne rozwiązania na miarę teraźniejszości!

Obecnie coraz bardziej dobitnie uwydatnia się wartość ochrony środowiska. Rzeczona tematyka regularnie gości w naszych środkach społecznego przekazu jak również dyskusji prowadzonej na forum publicznym.

wilgotność

Autor: mangtronix
Źródło: http://www.flickr.com
Na ekologię „stawia” również branża budowlana.
Projekty domów energooszczędnych z wolna stają się priorytetem. Rodzi się jednak pytanie: jakie wymogi winny spełniać „cztery kąty”, aby można je było uznać za przyjazne naturze? Niewielkie znaczy lepsze. Innymi słowy, im mniejszy metraż, tym większe zyski ciepła. Nie tylko rozmiar, lecz też kształt ma ogromne znaczenie. Prosta prostokątna bryła z piętrem to bardziej oszczędne rozwiązanie niż dla przykładu budynek parterowy. Dlaczego tak się dzieje? Nie zapominajmy, że najwięcej energii cieplnej „ucieka” przez dach.

Jeśli ten artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły tutaj lustra na wymiar – zobaczysz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Istotny jest także rozkład poszczególnych pomieszczeń. Garderoba, spiżarnia muszą znajdować się na stronie północnej. Można w nich albowiem utrzymywać temperaturę niższą niż w części mieszkalnej. Jeśli zależy nam na energooszczędności, musimy zadbać o odpowiednie materiały budowlane takie jak między innymi: izolacja termiczna. Dobrze byłoby wspomnieć, iż rekordy popularności biją mieszkania (projekty małych domów parterowych).

Ich niewątpliwym „atutem” jest niezbyt wygórowana cena. Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju interesujących propozycji.